Umowa Fujitsu Siemens i STGroup

Spółki podpisały umowę dotycząca dystrybucji serwerów Primepower. Fujitsu Siemens Computers zamierza aktywniej działać na Polskim rynku. W ciagu dwóch najbliższych lat FSC planuje zwiększyć obroty o połowę oraz stać się jednym z trzech największych w Polsce dostawców notebooków.

Fujitsu Siemens Computers (FSC) zawarła umowę z STGroup na dystrybucję serwerów Primepower. Serwery oparte są na procesorach Spark działają pod kontrolą systemów Solaris. Pierwszą umowę o współpracy obie firmy podpisały w styczniu 2000 r. Dotyczyła ona dystrybucji notebooków i serwerów produkowanych przez FSC.

"Zdecydowaliśmy się na umowę z STGroup, gdyż celem FSC na ten rok jest pozyskanie do współpracy również innych partnerów, jako że współpracujemy ze wszystkimi dużymi dystrybutorami. Nie zamierzamy jednak w najbliższym czasie podpisywać umów z nikim innym na dystrybuowanie rozwiązań, których rozprowadzaniem zajmuje się STGroup" - powiedział Dariusz Fabiszewski, prezes Fujitsu Siemens Computers na Europę Wschodnią i Centralną.

Zobacz również:

  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center

Obrót Fujitsu Siemens Computers w Polsce w ubiegłym roku finansowym (od kwietnia 2000 r. do 31 marca 2001 r.) wyniósł ponad 107 mln zł. W ciągu najblizszych dwóch lat spółka planuje zwiększyć obroty o ponad 50% do ok. 155 mln zł i uzyskać status jednego z trzech największych dostawców notebooków na polskim rynku. W 2000 r. FSC sprzedała ponad 23 tys. komputerów, z czego 19,2 stacjonarnych i 3400 przenośnych. Resztę stanowiły serwery.

Fujitsu Siemens Computers powstało w 1999r. Spółka zajmuje się produkcją notebooków, komputerów stacjonarnych, serwerów unixowych oraz komputerów klasy mainframe. Połączenie z oddziałem Fujitsu było dla Siemensa zakończeniem poszukiwań partnera strategicznego w branży komputerowej.

STGroup istnieje na rynku od 16 lat. Notowana na warszawskiej giełdzie spółka działa w Polsce i Czechach. Partnerami firmy są m.in. IBM, Compaq,OKI, Cisco oraz Novell.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200