Pierwsze serwery z procesorami Tualatin

IBM wprowadza do sprzedaży dwa średniej klasy serwery zbudowane w oparciu o energooszczędne wersje procesorów Pentium III.

Zgodnie z zapowiedzią IBM jako pierwszy producent wprowadza na rynek serwery oparte na najnowszych energooszczędnych układach Intela znanych pod kodową nazwą Tualatin. eServer xSeries to średniej klasy serwery dla systemów Windows i Linux. Model x232 i przeznaczony do instalacji w szafkach przemysłowych x343, są pierwszymi serwerami z dolnego zakresu cenowego wyposażonymi w opracowany przez IBM system predykcji awarii. Rozwiązanie to automatycznie wyznacza moment restartu platformy jeśli występuje prawdopodobieństwo wystąpienia błędów w działaniu lub zawieszenia się oprogramowania.

Najnowsze modele serwerów z linii xSeries oferowane będą w cenie ok. 2000 - 2200 USD. IBM przygotowuje już następne serwery z procesorami PIII wykonanymi w technologii 0,13 mikrona.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200