Nowe serwery IBM-a

IBM zaprezentował kolejne serwery oparte na procesorach Intela.

IBM przedstawił kolejne cztery modele serwerów oparte na procesorach Intela. "Najmocniejszą" z nowych maszyn jest eServer x430, który może wykorzystywać 64 procesorów Pentium III Xeon 900 MHz. Typowa wersja, wyposażona w 8 procesorów Pentium III Xeon, 4 GB RAM i 100 GB pamięci dyskowej, kosztuje ok. 160 tys. USD. Według przedstawicieli IBM serwer ten znajdzie zastosowanie w tych systemach, w których nacisk kładzie się przede wszystkim na niezawodność i skalowalność. Ważną cechą serwerów IBM-a jest możliwość wydzielenia w nich osobnych 4-procesorowych jednostek, których każda może uruchamiać oprogramowanie na innej platformie systemowej.

Pozostałe zaprezentowane modele to eSever x370, x350 i x250. Pierwszy z serwerów został zaprojektowany z myślą o uruchamianiu takich aplikacji, jak SAP R/3 czy pakiet Business Intelligence firmy Cognos. Model x370, wyposażony m.in. w 4 procesory Pentium III Xeon 700 MHz, 2 GB RAM, 36 GB pamięci dyskowej, kosztuje ok. 35 tys. USD (w cenę wliczony jest koszt licencji Windows 2000 Server). Serwer x250 wykorzystuje 4 procesory Intela. Został zaprojektowany pod kątem takich zastosowaniach, jak praca grup roboczych i data mining.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Jak twierdzą przedstawiciele IBM-a, pracownicy grupy Global Services będą pomagać klientom w instalowaniu nowych serwerów oraz testowaniu i monitorowaniu ich pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200