Wsparcie dla AIX i Linuxa

Warszawski ośrodek Solution Partnership Center firmy IBM wzbogacił się o wydajne dwuprocesorowe serwery serii eServer p460. Dzięki nowej platformie sprzętowej partnerzy firmy będą mogli testować tworzone przez siebie aplikacje biznesowe dla systemów AIX oraz Linux.

IBM wyposażył swój warszawski ośrodek Solution Partnership Center w dwa unixowe serwery eServer p460. Dzięki nowym komputerom partnerzy handlowi firmy oraz niezależni dostawcy oprogramowania będą mogli testować aplikacje na wydajnych platformach sprzętowych, działających pod kontrolą systemów AIX i Linux. Dotychczas ośrodek udostępniał jedynie intelowskie serwery Netfinity.

Solution Partnership Center powstało w Warszawie w 1998 r. Jest to jeden z kilku na świecie ośrodków firmy wspierających producentów oprogramowania w tworzeniu gotowych rozwiązań na platformy IBM. Dotąd w ośrodku tym przetestowano i certyfikowano 50 aplikacji, w tym 6 dla Linuxa.

Zobacz również:

  • SUSE udostępniło kolejną wersję systemu SLES 15
  • Zmiany u największych sprzedawców Apple w Polsce

W marcu br. polski odział IBM oraz STGroup ogłosiły powstanie inicjatywy "Przenoś razem z nami". Ma ona na celu wspomaganie firm programistycznych w przenoszeniu tworzonego przez nie oprogramowania na platformę AS/400.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200