Nowe układy AMD do notebooków i serwerów

Na połowę maja producent zaplanował premierę procesora dla komputerów przenośnych, zbudowanego w oparciu o nowy rdzeń Palomino. Nieco później firma zaprezentuje dwuprocesorowe systemy dla serwerów wykorzystujące nową architekturę.

Na 15 maja koncern AMD zaplanował premierę procesora dla komputerów przenośnych, który wyposażony zostanie w nowy rdzeń o nazwie Palomino. Prędkość taktowania układu wynosić ma 1 GHz. Układ ten wyposażony jest w kolejną wersję technologii oszczędzania energii PowerNow! 2.0. Pozwoli ona min. na elastyczne dostosowanie częstotliwości taktowania rdzenia procesora w zależności od stopnia naładowania baterii notebooka.

4 czerwca AMD zaprezentuje dwuprocesorowe rozwiązanie serwerowe, które także zostanie zbudowane w oparciu o procesory z rdzeniem Palomino. W tym przypadku prędkość pracy układów zaczynać się będzie od 1,2 GHz. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że nowe procesory prawdopodobnie wyposażone zostaną w powiększoną ilość pamięci cache drugiego poziomu. Do obsługi dwuprocesorowych systemów AMD przygotowała nowy chipset 760MP, który współpracował będzie wyłącznie z pamięciami wyposażonymi w kontrolę parzystości (ECC).

Zobacz również:

  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200