VIA C3 również w serwerach

Najnowsze układy tajwańskiego producenta znajdą zastosowanie w tanich serwerach internetowych. Ich producentem będzie mało znana amerykańska firma Rauch Medien oferująca platformy sprzętowe dla systemów Linux.

Amerykańska firma Rauch Medien wprowadziła do sprzedaży nową linię energooszczędnych serwerów opartych na procesorach C3 firmy VIA Technologies. Według producenta zastosowanie tych właśnie układów pozwala na zmniejszenie poboru energii przez serwer nawet do 75%.

Pierwszy serwer z serii GreenServ, który trafił do sprzedaży wyposażony jest w procesor C3 taktowany zegarem 750 MHz. Jego cena na rynku amerykańskim wyniesie ok. 1300 USD. Kolejne modele, wykorzystujące układy 800 MHz mają pojawić się na rynku w trzecim kwartale tego roku. Na koniec 2001 roku Rauch Medien zapowiada wprowadzenie do sprzedaży serwera z procesorem C3 1 GHz. Wszystkie modele komputerów z serii GreenServ będą standardowo korzystać z dysków twardych o pojemności 60 GB. Maksymalna ilość pamięci RAM, jaką można zainstalować w urządzeniach GreenServ, to 1 GB. Rauch Medien jest producentem kompaktowych serwerów internetowych przeznaczonych do pracy pod kontrolą systemów Linux, Windows 2000 lub Free BSD.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200