IBM zSeries za darmo

IBM zapewni chętnym darmowy dostęp do jednego ze swoich serwerów typu zSeries.

IBM zapowiada, że zapewni chętnym darmowy zdalny dostęp do jednego ze swoich serwerów typu zSeries. 10-procesorowy serwer ma zostać udostępniona za pośrednictwem Internetu osobom, które są zainteresowane pracą z systemem operacyjnym Linux. Maszyna została tak skonfigurowana, aby jednocześnie około 1000 użytkowników mogło korzystać z uruchomionych na niej wirtualnych serwerów. zSeries dysponuje pamięcią masową o pojemności 2,1 TB.

Użytkownicy, którzy nie mieli dotąd okazji pracować w środowisku Linuxa będą mogli dzięki IBM sprawdzić, jakie mozliwości daje ten system. Serwer udostępniony przez IBM pozwala na zalogowanie się praktycznie nieograniczonej liczby użytkowników. Jednak liczba internautów, którzy będą mogli uruchamiać aplikacje w znacznym stopniu obciążające system została ograniczona do 1000.

Zobacz również:

Przedstawiciele IBM uważają, że taka inicjatywa może zaowocować stworzeniem większej ilości aplikacji dla systemu Linux. Jednak według analityków posunięcie IBM jest nie tylko ukłonem w stronę obecnych i przyszłych użytkowników Linuxa, ale także zagrywką marketingową. Dotychczas żaden z największych konkurentów IBM-a (Sun, HP czy Compaq) nie zdecydował się na podobny ruch.

Więcej informacji:

www-1.ibm.com/servers/eserver/zseries/os/linux/lcds/


TOP 200