Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Smart City
Smart City
e-Obywatel w e-Państwie – e-pacjent
Anna Ładan, 23.09.2021
Kontynuujemy nasz przewodnik po e-usługach w Polsce – w części drugiej przedstawiamy rozwiązania w sektorze zdrowia. W pandemii to właśnie ten dział e-usług odnotował największy przyrost użytkowników, i nie chodzi tu wcale o teleporady lekarskie. Na Internetowym Koncie Pacjenta znajdziemy recepty, skierowania, terminy wizyt lekarskich, a także certyfikat szczepienia przeciw COVID.
e-Obywatel w e-Państwie – praktyczny przewodnik
Anna Ładan, 21.09.2021
W 2021 mija 10 lat od udostępnienia w Polsce Profilu Zaufanego, który jest kluczem do pozostałych e-usług: e-PIT, ePUAP, IKP i innych. W czasie pandemii nagle e-usługi z opcji dodatkowej stały się potrzebą dnia codziennego. Polscy obywatele mogą korzystać z kilkuset e-usług publicznych zlokalizowanych na różnych platformach i portalach rządowych. Jakie sprawy urzędowe można załatwić w Polsce bez wychodzenia z domu?
Minister Edukacji i Nauki powołał pełnomocnika ds. transformacji cyfrowej
Anna Ładan, 06.09.2021
W sobotę 4 września minister Przemysław Czarnek powołał Justynę Orłowską na nowo utworzone stanowisko pełnomocnika ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej. Rola ta ma być komplementarna wobec pełnionej już przez Orłowską jako pełnomocniczki premiera ds. GovTech.
Cyberataki na państwo – nowy raport
Grzegorz Stech, 02.09.2021
Właśnie ukazał się najnowszy Raport o Stanie Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni RP w 2020 roku, opracowany przez Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego CSIRT GOV. Więcej incydentów, więcej ataków, więcej zagrożeń. Przedstawiamy niektóre dane i wnioski z raportu.
Zdrowie 2.0 – za nami ważny egzamin
Computerworld, 01.04.2021
Ostatni rok to mistrzowskie tempo rozwoju cyfryzacji usług w sektorze ochrony zdrowia. Przyczyna? Pandemia koronawirusa, która z jednej strony wymusiła nowe zachowania w ramach całej populacji, z drugiej w samej ochronie zdrowia spowodowała całkowitą zmianę w funkcjonowaniu przychodni, szpitali, domów pomocy… Czy zdaliśmy ten egzamin?
Państwo 2.0 2021 - fotogaleria
Computerworld, 08.03.2021
Państwo 2.0 - Największe w roku wydarzenie na temat strategii cyfryzacji państwa z udziałem ścisłego kierownictwa urzędów centralnych. Pierwszy dzień poświęcony jest rządowym projektom IT oraz finansowaniu projektów w nowej perspektywie 2021-2027. Drugi dzień koncentruje się na wyzwaniach technologicznych w strategicznych dla funkcjonowania państwa sektorach tj. smart city, cyberbezpieczeństwo oraz zdrowie.
Żyć bezpiecznie w cyfrowym państwie
Tomasz Miarecki, 07.03.2021
W ubiegłym roku powstał projekt nowelizacji Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. W styczniu tego roku upubliczniona została kolejna wersja zmian tego aktu prawnego. Nowe rozwiązania stały się koniecznością w związku z ciągłym rozwojem technologii. To również efekt działań naszego kraju w ramach opracowania unijnego zestawu narzędzi na potrzeby cyberbezpieczeństwa sieci 5G.
Państwo 2.0. Pandemia wspiera cyfryzację
Tomasz Miarecki, 04.03.2021
Pandemia znacząco przyspieszyła cyfryzację w Polsce, a wizja e-państwa to nieustanny rozwój. W ubiegłym roku pojawiły się nowe ważne projekty, ale wciąż pozostaje wiele wyzwań, w tym budowanie świadomości użytkowników i walka z cyfrowym wykluczeniem – za nami pierwszy dzień konferencji Państwo 2.0.
Materiał promocyjny
Wielki nieznany czyli kilka słów o Inspur
Computerworld, 01.03.2021
Firma Inspur nie zaistniała jeszcze w powszechnej świadomości polskiej branży IT. Oczywiście, rozpoznają je osoby śledzące branże serwerów za granicą czy odwiedzające targi branżowe w Europie Zachodniej, USA czy Azji w czasach kiedy takie imprezy miały jeszcze miejsce offline. Ale tak naprawdę jest to tylko fragment grona zainteresowanego serwerami i macierzami w naszym kraju. Zatem czym jest Inspur? Co to za firma i czym się zajmuje?
Administracja w chmurze Microsoft
Grzegorz Stech, 21.01.2021
GovTech Polska i Microsoft podpisały dziś w Warszawie porozumienie o wspólnej inicjacji projektów i wdrażaniu rozwiązań z wykorzystaniem technologii chmurowych w administracji publicznej.
Nowy CIRF zapowiada cyfrową rewolucję w resorcie finansów
Grzegorz Stech, 14.01.2021
Od 1 stycznia działy IT poszczególnych jednostek podległych Ministerstwu Finansów zostały zintegrowane w ramach Centrum Informatyki Resortu Finansów. Szef przebudowanej struktury zapowiada nowe rozdanie w usługach informatycznych dla resortu. Zmiana ma przyspieszyć procesy cyfryzacji.
Polska strategia AI
Grzegorz Stech, 13.01.2021
Dziś wchodzi w życie ważna dla rynku inicjatywa. To „Polityka Rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce”, przyjęta przez Radę Ministrów. Dokument zapowiada rozwój AI i wsparcie dla polskiej nauki i biznesu.
Czy uważamy, że dane osobowe są dobrze chronione przez urzędy i instytucje?
Wiesław Pawłowicz, 23.12.2020
59% Polaków nie wierzy w zdolność instytucji publicznych do zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych, ale podobna jest średnia we wszystkich krajach UE.
Podcast
Szpital w chmurze Oracle – nowy podcast Computerworld
Grzegorz Stech, 10.12.2020
Startujemy z nowym formatem – cyklem redakcyjnych podcastów TECH TRENDS. Na pierwszy ogień – jeden z naszych ulubionych tematów, czyli chmura i to w niebanalnym ujęciu radiowego reportażu. Przedsiębiorstwo, które chce przeprowadzić transformację i dostosować się do współczesnych realiów rynku, nie ucieknie przed cloudem. A co chmura wniosła w codzienne działanie niewielkiego szpitala?
Przemysł 4.0 ONLINE - fotogaleria
Computerworld Online, 27.11.2020
Nowoczesne technologie informatyczne coraz śmielej wkraczają do sektora przemysłowego, niosąc ze sobą radykalną zmianę procesów wytwórczych. Tematem konferencji Przemysł 4.0 są technologie i kompetencje odpowiadające na wyzwania polskiego przemysłu i firm produkcyjnych u progu czwartej rewolucji przemysłowej.
Przyszłość to dane – konferencja o otwartych danych
Computerworld, 22.10.2020
W listopadzie odbędzie się pierwsza polska konferencja o otwartych danych „The Future is data. Przyszłość to dane”, organizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Kto przejmie obowiązki Ministra Cyfryzacji
Ludwik Krakowiak, 01.10.2020
W zrekonstruowanym rządzie Zjednoczonej Prawicy nie ma miejsca na ministerstwo cyfryzacji. Kompetencje resortu, kierowanego przez ostatnie 2,5 roku przez Marka Zagórskiego, trafią gdzie indziej.
Dominik Batorski i Kazimierz Schmidt z nagrodą im. Marka Cara
Ludwik Krakowiak, 29.09.2020
Już po raz dziewiętnasty wręczono nagrodę im. Marka Cara, przyznawaną za szczególne osiągnięcia w tworzeniu warunków do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Kapituła nagrody wyróżniła w tym roku dr. hab. Dominika Batorskiego i Kazimierza Schmidta.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
39
Następna
strona
Redakcja poleca
Dowód osobisty teraz z odciskiem palca
Anna Ładan
Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?
Preston Gralla
e-Obywatel w e-Państwie – praktyczny przewodnik
Anna Ładan
Ustalono brzmienie unijnej dyrektywy o usługach cyfrowych. To bat na big-techy
Anna Ładan
Biblioteka IT
Infrastruktura IT przedsiębiorstw produkcyjnych w dobie pandemii COVID-19
Pandemia COVID-19 zmieniła krajobraz biznesowy. Zmiana modelu pracy wymusiła na wielu firmach konieczność podejmowania szybkich decyzji o inwestycjach technologicznych. W rezultacie wiele firm z sektora produkcji stanęło przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z koniecznością podjęcia nowych inwestycji w infrastrukturę oraz zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Wiele wskazuje, że w ostatnich miesiącach cyfryzacja przyspieszyła we wszystkich branżach. Zmiana organizacji pracy wymusiła inwestycje w długofalowy rozwój infrastruktury, w tym modernizację rozwiązań na bardziej stabilne i skalowalne. W rezultacie przedsiębiorstwa z wielu sektorów, w tym produkcyjnych, zwiększyły budżety na infrastrukturę. Badanie, prowadzone przez Computerworld na zlecenie firmy Grandmetric, miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy w ostatnim roku firmy z sektora wytwórczego i dystrybucji potrafiły dostosować swoją infrastrukturę do zmieniającego się otoczenia oraz czy poczynione inwestycje okazały się trafne, a wdrożone rozwiązania są wystarczające? Na podstawie zebranych wyników redakcja Computerworld przygotowała raport, który ukazuje poziom zaawansowania infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw przemysłowych, stopień poczynionych inwestycji w tym obszarze oraz aktualne wyzwania stojące przed firmami w trzech komplementarnych obszarach: sieci bezprzewodowych, narzędzi pracy zdalnej i współpracy oraz bezpieczeństwa.
Dyrektywa NIS a systemy OT
Dyrektywa NIS zawiera zapisy, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa w wielu obszarach działania przedsiębiorstw. W jaki sposób podejść do zaprojektowania i zarządzania systemami IT w sektorze przemysłowym, aby odpowiedzieć na wymagania dyrektywy? Zapraszamy do przeczytania specjalistycznego materiału na temat konkretnych rozwiązań wpisujących się w zalecenia NIS.
Bezpieczne i efektywne IT dla sektora publicznego
Hiperkonwergencja wkracza coraz pewniej w świat infrastruktury IT. W administracji publicznej, która przed lata ciągnęła za sobą dług technologiczny, budowanie wydajnego i skalowalnego środowiska, zarządzanego jednym rozwiązaniem, wydaje się być doskonałym remedium na podstawowe bolączki IT. Zapraszamy do lektury!
Bezpieczna i nowoczesna infrastruktura dla sektora publicznego
Umiejętna optymalizacja infrastruktury IT w organizacjach sektora publicznego może przynieść wieloletnie efekty. Nie zawsze rozwiązanie najtańsze przyniesie największe oszczędności w czasie. To ważne, szczególnie w przypadku wydatkowania pieniędzy publicznych. Jak może wyglądać dziś infrastruktura w administracji publicznej? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem!
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »