Nowa chmurowa aplikacja dla samorządów

Infonet Projekt zaprezentował aplikację chmurową Darczyńca. To jedyne w Polsce tego typu rozwiązanie dla samorządów i organizacji społecznych do skoordynowanego i transparentnego zarządzania przekazywaniem darów od mieszkańców. Aplikacja Darczyńca jest hostowana w chmurze IBM Cloud.

fot. materiały prasowe

Bezpłatna aplikacja Darczyńca, instalowana na smartfonach, łączy samorządy i organizacje pozarządowe ze społecznością lokalną, umożliwiając mieszkańcom publikowanie informacji o przedmiotach, takich jak książki, ubrania czy zabawki, które chcą przekazać organizacjom pomocowym za darmo. W ten sposób informacje od mieszkańców trafiają na przykład do Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, lokalnej fundacji lub instytucji charytatywnej. Każda z nich może również publikować bieżące potrzeby i prosić mieszkańców o pomoc. „Przy wsparciu technologicznym IBM, oddajemy w ręce samorządów i mieszkańców nowatorskie i bezpieczne narzędzie cyfrowe, które otwiera nowy rozdział w organizowaniu pomocy. Konsultacje z przedstawicielami instytucji społecznych utwierdziły nas w przekonaniu o zasadności tego projektu” – mówi Piotr Fabiański, prezes zarządu firmy Infonet Projekt. „Zdecydowaliśmy się na wybór chmury IBM Cloud ze względu na skalowalność tego rozwiązania, co wpisuje się w nasz plan zaangażowania w projekt Darczyńcy jak największej ilości samorządów” – podkreśla.

Bielsko-Biała jako pierwsze miasto w Polsce udostępniło bezpłatnie system Darczyńca mieszkańcom. „Od wybuchu pandemii oraz w wyniku wojny w Ukrainie żyjemy w nowej rzeczywistości, w której każdy z nas jeszcze bardziej otworzył się na pomaganie innym. Dzięki nowej technologii, organizowanie zbiórek i zarządzanie przekazywaniem darów jest jeszcze bardziej skuteczne” – mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

„W ramach współpracy z Infonet Projekt dostarczamy infrastrukturę chmury IBM Cloud, której wielkość jest w pełni skalowana do aktualnych potrzeb i która daje perspektywy ambitnego rozwoju systemu, na przykład dzięki wykorzystaniu algorytmów AI. Darczyńca to projekt na miarę ery cyfrowego samorządu, dzięki któremu pomaganie innym staje się zwyczajnie prostsze” – mówi Marcin Klabiński, IBM Cloud Platform Leader, Poland & Baltics, IBM Technology Unit.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200