Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Smart City
Smart City
Rozstrzygnięto konkurs MON z tematyki cyberbezpieczeństwa
Anna Ładan, 16.12.2021
Dzisiaj ogłoszono laureatów Nagrody im. Mariana Rejewskiego. Zgłoszone do konkursu prace pochodzą z uczelni z całej Polski i dotyczą cyberbezpieczeństwa oraz kryptologii.
Twitter ukarany w Rosji
Anna Ładan, 16.12.2021
Moskiewski sąd nałożył na Twittera grzywnę w wysokości 10 mln rubli
UE wzmacnia przepisy przeciwko amerykańskim big-techom
Anna Ładan, 16.12.2021
Jak donosi agencja Reuters, parlament UE poparł wczoraj nowe, surowe przepisy mające na celu powstrzymanie amerykańskich gigantów technologicznych. Kary za naruszenia mogą wynieść nawet 10% globalnego obrotu.
UOKiK otwiera postępowanie wyjaśniające w sprawie Apple
Anna Ładan, 13.12.2021
UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające, czy nowe zasady polityki prywatności i przetwarzania danych osobowych wprowadzone przez Apple na urządzeniach z systemem iOS mogą naruszać konkurencję?
Wystartowało Internet Governance UN Forum 2021 w Katowicach
Anna Ładan, 06.12.2021
Do 10 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach potrwa Internet Governance UN Forum 2021. Po raz pierwszy gospodarzem Szczytu Cyfrowego ONZ jest Polska. Na obszarze Polski wprowadzono stopień alarmowy.
Zmiany w e-Toll od 1 grudnia dla samochodów osobowych i motocykli
Anna Ładan, 29.11.2021
Od środy 1 grudnia znikają szlabany na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica. Opłatę będzie można zrobić już tylko przez e-Toll
Przemysł 4.0 2021 - fotogaleria
Computerworld, 19.11.2021
Nowoczesne technologie informatyczne coraz śmielej wkraczają do sektora przemysłowego, niosąc ze sobą radykalną zmianę procesów wytwórczych. Tematem konferencji Przemysł 4.0 będą technologie i kompetencje odpowiadające na wyzwania polskiego przemysłu i firm produkcyjnych u progu czwartej rewolucji przemysłowej.
O upływie ważności dokumentu przypomni SMS od urzędu
Anna Ładan, PAP, 17.11.2021
Dzisiaj wiceminister Janusz Cieszyński poinformował w Sejmie o rozwijaniu elektronicznego systemu rozwiązań dla obywateli. Według niego, do końca tego roku, tylko z profilu zaufanego może korzystać 18 mln Polaków.
Polska na 24 miejscu w UE pod względem cyfryzacji. To 4 miejsce od końca rankingu
Anna Ładan, 15.11.2021
W piątek 12 listopada opublikowano DESI 2021, czyli Indeks gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego. W 2020 r. w całej UE zatrudnionych było 8,4 mln specjalistów w dziedzinie ICT. UE chce, żeby do 2030 r. ta liczba wzrosła do 20 mln. Eksperci szacują zresztą, że pandemia mogła przyspieszyć rozwój cyfrowy UE nawet o siedem lat. Za jedno z najbardziej rozwiniętych w UE rozwiązań cyfrowych uznaje się natomiast polską aplikację mObywatel, czyli cyfrowy portfel dokumentów. Absolwenci kierunków ICT stanowią tylko 3,8 proc. polskich absolwentów
Dowód osobisty teraz z odciskiem palca
Anna Ładan, 08.11.2021
Wydawane od dzisiaj nowe dowody osobiste zawierają odciski palców oraz podpis posiadacza. Nie będzie można już złożyć wniosku przez internet o wydanie dowodu. Dzięki warstwie elektronicznej właściciel dowodu może komunikować się online z administracją publiczną.
Czy technologia to nowy manicheizm?
Anna Ładan, 28.10.2021
Podczas posiedzenia Cyfrowego Okrągłego Stołu debatowano burzliwie o kwestiach regulacji i przenikania technologii w tkankę społeczną. Po aferze z Facebookiem i Cambridge Analytica upadł mit cyfrowej utopii i nikt już nie kwestionuje konieczności regulacji działalności firm technologicznych.
Otwarte dane w nowoczesnej gospodarce cyfrowej
Anna Ładan, 21.10.2021
Otwarte dane publiczne (public open data) to dane instytucji, urzędów, z których każdy może korzystać. Na bazie otwartych danych publicznych w Europie i na świecie powstaje coraz więcej nowoczesnych produktów i usług. Już niedługo w Polsce zaczną obowiązywać regulacje prawne wymuszające także na podmiotach prywatnych dzielenie się zanonimizowanymi danymi. Witamy w gospodarce współdzielenia.
Miliard złotych na cyfryzację samorządów. Dziś pierwsze rozdanie
Anna Ładan, 18.10.2021
Dzisiaj ruszył pierwszy nabór wniosków w wartym miliard rozdaniu dotacji Cyfrowa Gmina. Jak sama nazwa wskazuje, są to publiczne środki na digitalizację dla samorządów. Warunkiem udziału jest poddanie się bezpłatnemu audytowi z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?
Preston Gralla, 12.10.2021
Jeśli chodzi o pocztę, kalendarz i kontakty, Microsoft Outlook od dawna jest monopolistą, ale warto przyjrzeć się zestawowi Gmaila, Kalendarza Google i Kontaktów Google w ramach Google Workspace. Wydawać by się mogło, że media społecznościowe, platformy czatowe i wideokonferencje zastąpiły pocztę elektroniczną jako najważniejszy środek komunikacji w miejscu pracy. To mylne wrażenie. Poczta elektroniczna pozostaje siłą napędową biznesu i będzie nią nadal w przewidywalnej przyszłości.
e-Obywatel w e-Państwie - pozwolenie na budowę po nowemu
Anna Ładan, 05.10.2021
Kontynuujemy nasz przewodnik po e-usługach w Polsce – w tym odcinku tegoroczna rewolucja, czyli cyfryzacja administracji w sektorze budownictwa, czyli e-Urząd Budowlany.
e-Obywatel w e-Państwie - pieniądze
Anna Ładan, 30.09.2021
Kontynuujemy nasz przewodnik po e-usługach w Polsce – tym razem finanse i sprawy społeczne. Niektóre z e-usług, szczególnie dla przedsiębiorców, stają się obligatoryjne – np. JPK VAT czy e-faktura. Również elektroniczny urząd skarbowy zastąpił elektroniczny PIT, a z końcem roku przestanie działać aplikacja e-deklaracje Ministerstwa Finansów.
e-dowód z nowymi cechami biometrycznymi
Anna Ładan, 28.09.2021
W warstwach elektronicznej i graficznej wydawanych w Polsce dowodów osobistych znajdą się odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego.
e-Obywatel w e-Państwie - motoryzacja i drogi
Anna Ładan, 27.09.2021
Kontynuujemy nasz przewodnik po e-usługach w Polsce – sprawdziliśmy jak zdalnie sprawdzić historię pojazdu i zapłacić za przejazd autostradą.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
39
Następna
strona
Redakcja poleca
Dowód osobisty teraz z odciskiem palca
Anna Ładan
Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?
Preston Gralla
e-Obywatel w e-Państwie – praktyczny przewodnik
Anna Ładan
Ustalono brzmienie unijnej dyrektywy o usługach cyfrowych. To bat na big-techy
Anna Ładan
Biblioteka IT
Infrastruktura IT przedsiębiorstw produkcyjnych w dobie pandemii COVID-19
Pandemia COVID-19 zmieniła krajobraz biznesowy. Zmiana modelu pracy wymusiła na wielu firmach konieczność podejmowania szybkich decyzji o inwestycjach technologicznych. W rezultacie wiele firm z sektora produkcji stanęło przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z koniecznością podjęcia nowych inwestycji w infrastrukturę oraz zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Wiele wskazuje, że w ostatnich miesiącach cyfryzacja przyspieszyła we wszystkich branżach. Zmiana organizacji pracy wymusiła inwestycje w długofalowy rozwój infrastruktury, w tym modernizację rozwiązań na bardziej stabilne i skalowalne. W rezultacie przedsiębiorstwa z wielu sektorów, w tym produkcyjnych, zwiększyły budżety na infrastrukturę. Badanie, prowadzone przez Computerworld na zlecenie firmy Grandmetric, miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy w ostatnim roku firmy z sektora wytwórczego i dystrybucji potrafiły dostosować swoją infrastrukturę do zmieniającego się otoczenia oraz czy poczynione inwestycje okazały się trafne, a wdrożone rozwiązania są wystarczające? Na podstawie zebranych wyników redakcja Computerworld przygotowała raport, który ukazuje poziom zaawansowania infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw przemysłowych, stopień poczynionych inwestycji w tym obszarze oraz aktualne wyzwania stojące przed firmami w trzech komplementarnych obszarach: sieci bezprzewodowych, narzędzi pracy zdalnej i współpracy oraz bezpieczeństwa.
Dyrektywa NIS a systemy OT
Dyrektywa NIS zawiera zapisy, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa w wielu obszarach działania przedsiębiorstw. W jaki sposób podejść do zaprojektowania i zarządzania systemami IT w sektorze przemysłowym, aby odpowiedzieć na wymagania dyrektywy? Zapraszamy do przeczytania specjalistycznego materiału na temat konkretnych rozwiązań wpisujących się w zalecenia NIS.
Bezpieczne i efektywne IT dla sektora publicznego
Hiperkonwergencja wkracza coraz pewniej w świat infrastruktury IT. W administracji publicznej, która przed lata ciągnęła za sobą dług technologiczny, budowanie wydajnego i skalowalnego środowiska, zarządzanego jednym rozwiązaniem, wydaje się być doskonałym remedium na podstawowe bolączki IT. Zapraszamy do lektury!
Bezpieczna i nowoczesna infrastruktura dla sektora publicznego
Umiejętna optymalizacja infrastruktury IT w organizacjach sektora publicznego może przynieść wieloletnie efekty. Nie zawsze rozwiązanie najtańsze przyniesie największe oszczędności w czasie. To ważne, szczególnie w przypadku wydatkowania pieniędzy publicznych. Jak może wyglądać dziś infrastruktura w administracji publicznej? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem!
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »