e-Ankiety od Asseco do zdalnego kontaktu z pacjentami

Krajowy Operator Chmury Medycznej (Chmura dla zdrowia) we współpracy z Asseco Poland udostępnił nową usługę eAnkiety. Rozwiązanie pozwala przychodniom i gabinetom lekarskim w łatwy sposób prowadzić akcje ankietowe wśród pacjentów i opracowywać statystyki.

fot. Getty Images

eAnkiety pozwalają na definiowanie oraz zarządzanie wzorami ankiet, ułatwiają prowadzenie akcji ankietowych wśród pacjentów i umożliwiają analizę statystyczną odpowiedzi. Usługa dostępna jest dla użytkowników systemu Asseco mMedica. Pacjent otrzymuje dostęp do ankiety mailem lub z poziomu portalu eRejestracji. Może ją wypełnić na dowolnym urządzeniu np. smartfonie, komputerze lub tablecie.

„Dobrze przeprowadzony wywiad medyczny to podstawa pracy każdego lekarza. W oparciu o informacje uzyskane od pacjenta oraz historię leczenia stawia on diagnozę i podejmuje decyzje. Dlatego tak ważne jest, aby mógł te informacje pozyskiwać w szybki i prosty sposób. Taką możliwość daje nasza nowa usługa eAnkiety, dostępna dla użytkowników systemu mMedica. Właściwie zadane pytania, na które pacjent odpowiada przed wizytą, dają lekarzowi więcej czasu na obsługę w czasie jej trwania” – mówi Szymon Chamuczyński, Dyrektor Działu Produktów Masowych w Pionie Zdrowia Asseco Poland.

Zobacz również:

  • Sztuczna inteligencja zmienia oblicze każdej branży

„Mechanizm eAnkiety może być także użyty przy prowadzeniu programów profilaktycznych. Ankiety stają się z jednej strony źródłem informacji dla pacjentów, a z drugiej pozwalają zebrać dane o ich udziale w danym programie i poznać odpowiedzi” – dodaje Marcin Płaczek, Dyrektor Operacyjny, Krajowego Operatora Chmury Medycznej, z grupy Asseco.

Rozwiązanie eAnkiety zapewnia prosty i wygodny proces rejestracji do usługi oraz gwarantuje bezpieczeństwo i ochronę danych pacjentów. Ścisła integracja z oprogramowaniem mMedica pozwala na przeglądanie informacji z ankiet bezpośrednio z poziomu okna wizyty gabinetowej oraz dołączenie ich do dokumentacji medycznej pacjenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200