e-Pity zintegrowane z systemem płatności BLIK

W tym roku Krajowa Administracja Skarbowa pozwala wpłacić zaległy podatek PIT z wykorzystaniem popularnego systemu płatności BLIK.

Od 15 lutego 2023 roku dostępne są zeznania podatkowe PIT za 2022 rok. Druga połowa lutego to moment, w którym większość podatników decyduje się na rozliczenie podatku PIT.

e-PITy zintegrowano z BLIKiem

e-PITy zintegrowano z BLIKiem

Na przestrzeni ostatnich lat znacząco zmienił się sposób, w jaki rozliczamy się za PIT. Kiedyś należało wypełnić pisemnie deklarację, a cała procedura była jednoznaczna z wizytą do odpowiedniego urzędu skarbowego i odczekaniem kilkudziesięciu minut w sporej kolejce.

Od kilku lat PIT można rozliczyć w pełni elektronicznie korzystając z platformy e-PITy, która pozwala złożyć deklarację przez Internet. Dla większości osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej wystarczy przejrzeć i zaakceptować wprowadzone już dane. Potwierdzenie naszej tożsamości odbywa się z wykorzystaniem Profilu Zaufanego, logowania poprzez portal bankowy lub aplikacji mObywatel.

W tym roku osoby posiadające zaległe podatki mogą opłacić je z wykorzystaniem płatności BLIK, które zostały zintegrowane z systemem e-PITy.

Z okazji wprowadzenia nowego systemu płatności Krajowa Administracja Skarbowa wydała oficjalne oświadczenie prasowe przekazane przez Annę Chałupę - wiceminister finansów oraz zastępcę szefa KAS:

Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności. Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji. Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania. Wiemy, że teraz podatnicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z usług, jakie im dostarczamy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200