Microsoft otwiera się na agencje rządowe - wszystko przez atak

Po ostatnich naruszeniach bezpieczeństwa organy administracji rządowej skorzystają z zaawansowanych narzędzi logowania bez dodatkowych opłat.

Microsoft zacieśnia współprace z federalnym rządem Stanów Zjednoczonych. Systemy i usługi giganta z Redmond są na co dzień wykorzystywane w administracji publicznej USA. Microsoft poinformował o wdrożeniu nowej współpracy, która docelowo poskutkuje uruchomieniem dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa.

Microsoft pomaga zabezpieczyć usługi administracji rządowych
Źródło: Microsoft.com

Microsoft pomaga zabezpieczyć usługi administracji rządowych

Źródło: Microsoft.com

Microsoft pomoże rządowi USA, zapewniając bezpłatne, zaawansowane logowanie do swoich usług.

Producent jest świadomy, że jego usługi są często celem cyberataków, a ostatnio pojawiło się złośliwe oprogramowanie, które rozprzestrzeniało się za pośrednictwem Instalatora Windows. Ponieważ wiele organizacji korzysta z infrastruktury Microsoftu, nie jest zaskoczeniem, że firma jest gotowa pomóc im w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem.

Zobacz również:

  • Cykl życia tych pakietów biurowych Microsoftu dobiegnie w przyszłym roku końca
  • Ta ustawa przybliża moment, w którym TikTok zostanie zablokowany w USA
  • FBI ostrzega - masowy atak phishingowy w USA

Zgodnie z danymi podanymi przez WinBuzzer firma współpracuje z rządem federalnym. Zgodnie z umową, Microsoft włączy obszerne logi na kontach klientów i podwoi okres przechowywania logów do 180 dni.

Zapewni to dodatkowe dane telemetryczne i pozwoli agencjom spełnić niezbędne wymagania dotyczące rejestrowania bez żadnych dodatkowych opłat lub konfiguracji.

Po tej zmianie Microsoft zapewni dostęp do ulepszonego rejestrowania bez dodatkowych kosztów, aby skuteczniej wykrywać naruszenia takie jak to w przyszłości.

Bardzo możliwe, że podobne narzędzia zostaną wkrótce udostępnione organizacją rządowym poza Stanami Zjednoczonymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200