Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Smart City
Smart City
Dominik Batorski i Kazimierz Schmidt z nagrodą im. Marka Cara
Ludwik Krakowiak, 29.09.2020
Już po raz dziewiętnasty wręczono nagrodę im. Marka Cara, przyznawaną za szczególne osiągnięcia w tworzeniu warunków do rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Kapituła nagrody wyróżniła w tym roku dr. hab. Dominika Batorskiego i Kazimierza Schmidta.
Inteligentne miasta stają się rzeczywistością
Wanda Żółcińska, 22.09.2020
Jak wynika z raportu Capgemini, aż 73% mieszkańców tzw. inteligentnych uważa się za szczęśliwych ludzi, a co trzeci mieszkaniec jest gotowy zapłacić więcej za korzystanie z funkcjonalności smart city.
Computerworld
AI - najważniejszy pomocnik medycyny
Computerworld, 21.07.2020
Transformacja cyfrowa jest procesem dotyczącym jedynie firm technologicznych lub przedsiębiorstw z nimi powiązanych - to zdanie mogłoby dziś wypowiedzieć niewiele osób, a już na pewno nie takie, które uważnie obserwują światowe trendy. Doskonale widzimy, że technologia zmienia wiele branż, szczególne znaczenie mają zmiany zachodzące w medycynie. Zdrowie i bezpieczeństwo to wartości, o które powinniśmy szczególnie dbać, a - jak pokazują przykłady - sztuczna inteligencja może być jednym z najistotniejszych ogniw wspierających pozytywne zmiany i cyfryzację w zakresie medycyny.
Computerworld TOP200 Edycja 2020. Polskie ICT na zakręcie
Tomasz Bitner, 29.06.2020
Polski sektor teleinformatyczny urósł w 2019 r. o niemal 3% - wynika z danych zebranych w najnowszej edycji raportu Computerworld TOP200. Rok 2019 można uznać w polskim ICT za bardzo udany tylko w porównaniu z rokiem 2020, który – ze względu na spowolnienie gospodarcze po pandemii COVID-19 – zapowiada się słabo. Tak jak na drodze, właśnie czujemy, że najechaliśmy na próg zwalniający. Na razie nie wiadomo, czy przed nami będą kolejne.
Sukces aplikacji wspomagającej walkę z COVID-19 w Niemczech
Wanda Żółcińska, 19.06.2020
Niemcy wprowadziły ostatnio aplikację śledzącą aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Już dzień po udostępnieniu aplikacji odnotowano 6,5 mln pobrań i rejestracji – to znacznie lepszy wynik niż w innych krajach, które też przygotowały tego typu aplikację.
Computerworld 3-4/2020. Badania redakcyjne i informatyka po koronawirusie
Computerworld, 28.04.2020
W sprzedaży jest już dostępny najnowszy numer magazynu „Computerworld”. Publikujemy w nim m.in. wyniki dwóch badań, jakie przeprowadziliśmy w ostatnim czasie – dotyczącego cyberbezpieczeństwa polskich firm oraz adaptacji chmury obliczeniowej w przedsiębiorstwach.
E-dowód. Czy MSWiA bezprawnie wykorzystało cudzy kod
Ludwik Krakowiak, 04.04.2020
Użytkownik serwisu GitHub zarzucił Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych bezprawne wykorzystanie cudzego kodu źródłowego w wytworzonym przez nią oprogramowaniu. PWPW miało zastosować fragmenty oprogramowania OpenSC w aplikacjach E-dowód podpis elektroniczny i E-dowód menedżer z naruszeniem licencji.
Telekonferencje z komisariatem. Nowe e-usługi policji
Ludwik Krakowiak, 30.03.2020
Od marca br. działa otwarta cyfrowa platforma komunikacji z obywatelami, uruchomiona przez Komendę Główną Policji. Portal e-usługowy jest jednym z najważniejszych elementów projektu modernizacji Systemu Zintegrowanej Komunikacji Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej numeru 112.
Państwo 2.0: Stan i perspektywy cyfrowego bezpieczeństwa Polski
Wiesław Pawłowicz, 23.03.2020
Mamy już od 2018 roku Krajowy System Cyberbezpieczeństwa oraz zatwierdzoną pod koniec roku 2019 Strategię Cyberbezpieczeństwa RP. Jak wygląda realizacja zaprezentowanych w nich założeń?
Jakich e-usług potrzebuje obywatel? Debata o stanie e-Państwa
Grzegorz Stech, 17.03.2020
Zarówno przedstawiciele administracji jak i dostawcy technologii wysoko oceniają stopień cyfryzacji państwa. Widzą co prawda główne bolączki i wyzwania dla e-usług w Polsce, ale doceniają już zrealizowane projekty. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się podczas debaty Innowacje ICT w sektorze publicznym podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0.
Państwo 2.0. Drony siłą napędową polskiej gospodarki
Wiesław Pawłowicz, 16.03.2020
576 mld złotych to prognozowana wartość rynku związanego z dronami. Bezzałogowe statki powietrzne będą miały ogromny, pozytywny wpływ na polską gospodarkę - uważa Małgorzata Darowska, pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. bezzałogowych statków powietrznych.
Państwo 2.0. Statystyka nie potrzebuje papieru
Grzegorz Stech, 13.03.2020
Czy przyszłoroczny Narodowy Spis Powszechny będzie możliwy do przeprowadzenia zgodnie z duchem paperless? Dużo na to wskazuje. To konsekwencja ciągłego rozwoju informatycznego Głównego Urzędu Statystycznego i postępu technologicznego w polskiej administracji. Mówił o tym Janusz Dygaszewicz, Dyrektor Departamentu Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów, GUS podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0.
E-zdrowie w czasach zarazy
Ludwik Krakowiak, 12.03.2020
Gdy 6 marca wczesnym popołudniem na konferencji Państwo 2.0 rozpoczynała się debata „Zdrowie 2.0”, w Polsce oficjalnie potwierdzony był jeden przypadek infekcji koronawirusem. Godzinę po jej zakończeniu było ich już pięć. Dziś dyskusja o polskim systemie ochrony zdrowia toczy się w cieniu zataczającej coraz szersze kręgi epidemii COVID-19.
Państwo 2.0. Co łączy Steve’a Jobsa i polskie podatki
Ludwik Krakowiak, 06.03.2020
Steve Jobs miał kiedyś powiedzieć, że aplikacja nie powinna wymagać od użytkownika więcej niż trzech kliknięć lub ruchów ręką. Z tak wysoko zawieszoną poprzeczką zmierzyło się Ministerstwo Finansów projektując swoje usługi dla podatników. Sukcesów nie brakowało, choć nie wszystkie zapowiedzi sprzed roku udało się zrealizować.
Państwo 2.0. Prawo zamówień publicznych – sporo zmian na lepsze
Ludwik Krakowiak, 06.03.2020
11 marca minie pół roku od uchwalenia przez Sejm nowej ustawy Prawo zamówień publicznych. Przepisy wejdą jednak w życie dopiero z początkiem 2021 r., bo ustawodawca przewidział bardzo długi, bo ponad szesnastomiesięczny okres vacatio legis. Czy zmiany, przedstawiane przez Urząd Zamówień Publicznych jako rewolucyjne, ożywią skostniały, nieefektywny i niekonkurencyjny rynek zamówień publicznych w Polsce?
Państwo 2.0 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski, 06.03.2020
Konferencja poświęcona strategii informatyzacji państwa, z udziałem kierownictwa urzędów centralnych. Pierwszy dzień konferencji Państwo 2.0 był poświęcony priorytetom cyfrowym administracji centralnej oraz statusowi prac nad najważniejszymi rządowymi projektami IT. Drugi dzień koncentrował się na zastosowaniach najnowszych technologii w projektach i sektorach strategicznych dla funkcjonowania państwa.
Państwo 2.0. Ambitne plany Ministerstwa Cyfryzacji
Grzegorz Stech, 05.03.2020
Rozpoczęła się X jubileuszowa konferencja Państwo 2.0., organizowana przez Computerworld. Eksperci i decydenci administracji publicznej rozmawiali o stanie realizacji działań cyfryzujących państwo i dyskutowali o przyszłości usług dla obywateli. Jedno jest pewne – ma być lepiej, prościej i szybciej. Państwo chce te cele osiągnąć usługami realizowanymi za pomocą chmury obliczeniowej.
"Spotkajmy się na Państwie 2.0" – Michał Zajączkowski, Hewlett Packard Enterprise
Computerworld, 25.02.2020
Konferencja Państwo 2.0 to przede wszystkim dobre miejsce, gdzie można wymienić się poglądami i spotkać klientów reprezentujących administrację publiczną – mówi Michał Zajączkowski, prezes zarządu Hewlett Packard Enterprise Polska. Najbliższa edycja konferencji Państwo 2.0 już 5-6 marca.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
39
Następna
strona
Redakcja poleca
Dowód osobisty teraz z odciskiem palca
Anna Ładan
Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?
Preston Gralla
e-Obywatel w e-Państwie – praktyczny przewodnik
Anna Ładan
Ustalono brzmienie unijnej dyrektywy o usługach cyfrowych. To bat na big-techy
Anna Ładan
Biblioteka IT
Infrastruktura IT przedsiębiorstw produkcyjnych w dobie pandemii COVID-19
Pandemia COVID-19 zmieniła krajobraz biznesowy. Zmiana modelu pracy wymusiła na wielu firmach konieczność podejmowania szybkich decyzji o inwestycjach technologicznych. W rezultacie wiele firm z sektora produkcji stanęło przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z koniecznością podjęcia nowych inwestycji w infrastrukturę oraz zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Wiele wskazuje, że w ostatnich miesiącach cyfryzacja przyspieszyła we wszystkich branżach. Zmiana organizacji pracy wymusiła inwestycje w długofalowy rozwój infrastruktury, w tym modernizację rozwiązań na bardziej stabilne i skalowalne. W rezultacie przedsiębiorstwa z wielu sektorów, w tym produkcyjnych, zwiększyły budżety na infrastrukturę. Badanie, prowadzone przez Computerworld na zlecenie firmy Grandmetric, miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy w ostatnim roku firmy z sektora wytwórczego i dystrybucji potrafiły dostosować swoją infrastrukturę do zmieniającego się otoczenia oraz czy poczynione inwestycje okazały się trafne, a wdrożone rozwiązania są wystarczające? Na podstawie zebranych wyników redakcja Computerworld przygotowała raport, który ukazuje poziom zaawansowania infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw przemysłowych, stopień poczynionych inwestycji w tym obszarze oraz aktualne wyzwania stojące przed firmami w trzech komplementarnych obszarach: sieci bezprzewodowych, narzędzi pracy zdalnej i współpracy oraz bezpieczeństwa.
Dyrektywa NIS a systemy OT
Dyrektywa NIS zawiera zapisy, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa w wielu obszarach działania przedsiębiorstw. W jaki sposób podejść do zaprojektowania i zarządzania systemami IT w sektorze przemysłowym, aby odpowiedzieć na wymagania dyrektywy? Zapraszamy do przeczytania specjalistycznego materiału na temat konkretnych rozwiązań wpisujących się w zalecenia NIS.
Bezpieczne i efektywne IT dla sektora publicznego
Hiperkonwergencja wkracza coraz pewniej w świat infrastruktury IT. W administracji publicznej, która przed lata ciągnęła za sobą dług technologiczny, budowanie wydajnego i skalowalnego środowiska, zarządzanego jednym rozwiązaniem, wydaje się być doskonałym remedium na podstawowe bolączki IT. Zapraszamy do lektury!
Bezpieczna i nowoczesna infrastruktura dla sektora publicznego
Umiejętna optymalizacja infrastruktury IT w organizacjach sektora publicznego może przynieść wieloletnie efekty. Nie zawsze rozwiązanie najtańsze przyniesie największe oszczędności w czasie. To ważne, szczególnie w przypadku wydatkowania pieniędzy publicznych. Jak może wyglądać dziś infrastruktura w administracji publicznej? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem!
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »