Wielka Brytania dokonała pierwszej konfiskaty NFT

Brytyjskie władze podatkowe poinformowały, że dokonały pierwszej konfiskaty niezbywalnych żetonów w ramach walki z podejrzeniem o działalność przestępczą mającą na celu ukrycie pieniędzy.

Wielka Brytania dokonała pierwszej konfiskaty NFT

stevepb?Pixabay

Her Majesty”s Revenue & Customs skonfiskowało trzy NFT po zbadaniu próby wyłudzenia z kasy publicznej 1,4 miliona funtów. Zajęto również inne aktywa kryptowalutowe o wartości około 5 000 funtów oraz aresztowano trzy osoby za rzekome oszustwa związane ze zwrotem podatku od wartości dodanej, obejmujące 250 fałszywych firm.

Nick Sharp, zastępca dyrektora ds. Przestępstw gospodarczych w HMRC, wyjawił, że konfiskaty NFT (które nie zostały jeszcze wycenione) służyły jako ostrzeżenie dla każdego, kto myślał, że może wykorzystać aktywa kryptowalutowe do ukrycia pieniędzy. „Stale dostosowujemy się do nowych technologii, aby zapewnić, że dotrzymujemy kroku temu, w jaki sposób przestępcy i osoby uchylające się od płacenia podatków ukrywają swoje aktywa” - napisał w oświadczeniu.

Zobacz również:

  • Kolejne podwyżki cen streamingu w Europie

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200