Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Redakcja
Bogdan Pilawski
Bogdan Pilawski
Redaktor
Zagłuszanie
16.04.2013
Jest zima 1941/1942. Niemiecka machina wojenna w pełnym Drang nach Osten. Stalingrad i Łuk Kurski jeszcze przed nimi.
Lilia weneda, czyli o wyższości tego nad tamtym
19.03.2013
Co jakiś czas to tu, to tam odzywa się u nas dyskusja o potrzebie kształcenia większej liczby inżynierów, a pośród nich - i informatyków.
Pull up!
19.02.2013
Z opóźnieniem niejakim, ale jeszcze w granicach przyzwoitości, odnotowuję, że nastał nam rok nowy, a skoro trwamy nadal, znaczy - nie udał się koniec świata, przewidywany na koniec roku właśnie minionego.
Wieczny temat
22.01.2013
Latami nie zmieniało się nic. Chcąc dowiedzieć się, jak w Polsce będą jeździć pociągi po dorocznej zmianie rozkładu jazdy, trzeba było sięgać po internetowe rozkłady czeskie lub niemieckie. Bo tam już wiedzieli, a u nas jeszcze nie. Wielkim przełomem było - już w naszym internecie - pojawienie się kiedyś, na krótko przed zmianą, dwóch rozkładów do wyboru.
Sport to zdrowie!
20.12.2012
Tytułowe hasło należy do tych nielicznych, które zadziwiająco dobrze znoszą próbę czasu i zachowują aktualność, mimo zmieniających się systemów społecznych, poglądów i samych społeczeństw. Wyjąwszy jednak sport wyczynowy, w którym zdrowie bywa ceną płaconą za osiągi.
Nadzieja
27.11.2012
Scena jest niczym z seansu spirytystycznego, sesji terapii grupowej albo z jakiegoś odjechanego kursu dla menedżerów, jakich teraz dużo (kursów, nie menedżerów). Na podłodze, pośrodku sporego pomieszczenia, siedzi sobie grupka ludzi w pozycjach nieco niedbałych, w strojach przypadkowych, zdecydowanie niemenedżerskich. Siedzi więc ta grupa i wpatruje się w jakąś dziwną plątaninę przewodów, chaotycznie biegnących między nimi.
Gdzie jest kierownik?
13.11.2012
Liderom do sztambucha
30.10.2012
Tegoroczne zaszczyty "Lidera Informatyki" zostały rozdane. Nagrodzeni mają nie tylko swoje pięć minut chwały, ale i coś znacznie ważniejszego - potwierdzenie sensu i słuszności obranej drogi.
Agencje i agenci
16.10.2012
Kiedyś władały tym wielkie agencje, które w nazwie miały nawet przymiotnik "telegraficzne".
E-polecony
18.09.2012
Pisałem kiedyś w tym miejscu o poczcie norweskiej, która podjęła się roli centrum przesyłania faktur między partnerami biznesowymi, odbierając i dostarczając fakturę w postaci i formacie wybranym przez jej nadawcę i odbiorcę.
W Berlinie o konsumenckim ICT
18.09.2012
Targi IFA pokazały, że producenci dobrze odgadują oczekiwania klientów. Ci chcą konkretnych rozwiązań bez zaprzątania sobie głowy szczegółami technicznymi.
Nieszczęścia chodzą stadami
04.09.2012
Chyba mało się przykładali w szkole... - myślę o ponad setce osób wysiadających z wczesnego (dochodzi piąta rano) pociągu na stacji Wrocław-Mikołajów, gdzie czekam na InterCity do stolicy. Ludzie ci nie wyglądają na bogatych, a przecież mogliby nimi być, gdyby zechcieli tylko trochę się dokształcić... Tak przynajmniej wynika z recepty na bogactwo zaprezentowanej w jakimś wakacyjnym wywiadzie przez bogacza z naszej czołowej trójki (może i jest on nawet numerem jeden, zależy jak to bogactwo liczyć). Człowiek ów z prostotą i szczerością wyznał, że zostać bogatym to proste i każdy może, wystarczy tylko trochę więcej się uczyć i wcześniej wstawać.
Numery specjalne
26.06.2012
Na ułożonej kiedyś przez prof. Briana Warboysa z Uniwersytetu w Manchesterze liście trzech największych katastrof, spowodowanych bezpośrednio przez źle działające systemy informatyczne, jest m.in. paraliż działania London Ambulance Service, czyli pogotowia ratunkowego w Londynie. A mówiono też wtedy, że wszystko było dobrze, dopóki nie wzięły się za to komputery. Może było czasem niezbyt optymalnie, ale za to pewnie i skutecznie.
Systemowo
12.06.2012
Nie uczestniczyłem w niedawnym Forum Architektów, ale słyszałem nieco, o czym tam mówiono. A jednym ze stałych tematów na tego rodzaju forach są trudności, na jakie napotykają próby z zakresu porządkowania architektury korporacyjnej. Nie inaczej przecież jest na berlińskich konferencjach firmy "alfabet", gdzie też jedni prezentują, co zrobili i ile z tego mają, a drudzy pytają: a jak wam w ogóle udało się do tego przekonać kogo trzeba?
Skrzeczenie poniżej dna
31.05.2012
Jak to szło u Wyspiańskiego? - "...tak by się nam serce śmiało/ do ogromnych, wielkich rzeczy/ a tu pospolitość skrzeczy". I zaskrzeczała kolejny raz. I któryś kolejny już raz za sprawą tak, wydawałoby się, banalną, jak kalendarz. A ściślej - kalendarzowy rachunek czasu, czyli taki, dla którego najmniejszą jednostką jest doba.
Film-Video-Foto, czyli BYOD
15.05.2012
Gdyby tegoroczne, piętnaste już Targi Film-Video-Foto w Łodzi poddać próbie systematyzacji, to dałoby się wyróżnić na nich trzy główne wątki tematyczne: sprzęt do rejestracji obrazów i jego wyposażenie, urządzenia do przenoszenia tych obrazów na papier oraz ramki i oprawy do nich.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
36
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »