Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. Zapowiadane na 2025 rok zaprzestanie wspierania klasycznych aplikacji SAP ERP w końcu stanie się faktem, co dla obecnych klientów oznacza konieczność migracji systemów do środowiska SAP S/4HANA. Problem w tym, że transformacja ta ma dużo szerszy wymiar, niż może się pozornie wydawać. S/4HANA działa wyłączenie na autorskiej bazie danych „in-memory” SAP HANA, a inne bazy nie będą wspierane.

Wdrożenie systemów do rejestracji czasu pracy przynosi firmom wiele korzyści. Pomagają one nie tylko w rozliczaniu wynagrodzeń, ale także w planowaniu produkcji czy zarządzaniu projektami.

Coraz więcej firm inwestuje w rozwiązania do zarządzania projektami - znajdują się one na liście priorytetów biznesowych. Potrzeba wdrażania takich rozwiązań oraz wymiana starszych narzędzi na bardziej efektywne powoduje roczny wzrost rynku na poziomie 10%.

Malownicze bieszczadzkie pejzaże stanowiły w tym roku tło dla konferencji „Partnerstwo 2018 – Digitalizacja”, która zgromadziła blisko 400 uczestników z firm partnerskich Comarch ERP. Hotel Arłamów stał się sceną licznych prezentacji, eksperckich konsultacji, a także II konkursu „Partner Roku”, w ramach którego wręczono nagrody w 10 kategoriach dotyczących najlepszych wdrożeń systemów ERP i marketingu.

Zdefiniowanie wskaźników i sposobów pomiaru systemu ERP nie jest proste, ponieważ zestaw taki jest unikalny dla każdej organizacji. Zależy od branży, wielkości firmy, strategii biznesowej, poziomu technologicznego i szeregu innych czynników.

Początek roku to dobry moment by przypomnieć sobie o używanych w organizacji systemach zastanych (legacy). Ograniczenie ryzyka związanego z takimi systemami to jedno z największych współczesnych wyzwań dyrektorów ds. informatyki.

Firmy data-driven, czyli napędzane przez dane i potrafiące na ich podstawie podejmować trafniejsze decyzje, są dziś najwyżej wyceniane i umacniają swoją przewagę nad rywalami. W jaki sposób podejść do przeprowadzenia tego typu transformacji?

System komputerowego zarządzania produkcją MES, system IT wspierający ważenie komponentów kosmetyków oraz specjalny program do zarządzania przedsiębiorstwem klasy BI, wdrożone w minionym roku w Laboratorium Kosmetycznym dr Irena Eris, pozwalają firmie bezpiecznie patrzeć w przyszłość. Automatyzacja procesów i lepsza analityka biznesowa usprawniły procesy w organizacji.

Coraz bardziej powszechny dostęp do danych i zaawansowanych metod analitycznych ma istotny wpływ na rozwój współczesnej gospodarki i życie każdego z nas. Kompleksowe i innowacyjne wykorzystanie danych decyduje dziś o bezpieczeństwie i konkurencyjności przedsiębiorstw oraz satysfakcji ich klientów. Człowiek nie jest w stanie przetworzyć ogromnych ilości informacji, które zalewają przedsiębiorstwa każdego dnia. Niezbędne jest wsparcie maszyn i systemów analitycznych, które stają się coraz bardziej zdolne do samodzielnego rozumowania. Trendy w rozwoju analityki biznesowej oraz przykłady jej innowacyjnych zastosowań będą tematem konferencji SAS Forum 2017, która odbędzie się 6 listopada w Warszawie.

Microstrategy zdecydowała się na inwestycję w utworzenie Centrum Badań i Rozwoju oprogramowania Business Intelligence w Polsce. Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Ma to być drugi pod względem wielkości tego typu ośrodek firmy na świecie.

Coraz większa część budżetów marketingowych przeznaczana jest na zakup technologii. Różnego typu narzędzi MarTech jest obecnie na rynku ponad sześć tysięcy.

Zapewnienie klientom spójnych i dobrych doświadczeń jest na liście priorytetów ponad siedemdziesięciu procent firm. W realizacji tego celu może pomóc system CRM.

Warunkiem koniecznym dla utrzymania lub wzmocnienia pozycji konkurencyjnej we współczesnym biznesie jest przeprowadzenie w firmie skutecznego procesu cyfrowej transformacji. Oznacza to potrzebę szybkiej realizacji szeregu projektów wprowadzających organizację na cyfrowe tory. Do tego niezbędne jest jednak skorzystanie z partnerów wdrożeniowych i dostawców rozwiązań, którzy skutecznie przeprowadzą przez proces cyfryzacji w kluczowych obszarach działalności.

Rosnąca popularność aplikacji biznesowych wdrażanych w modelu chmurowym sprawia, że rośnie także zapotrzebowanie na kompetentnych partnerów wdrożeniowych. Bez nich, sprawne przeprowadzenie projektów cyfryzacyjnych staje się niemal niemożliwe. Jednocześnie rynek systemów ERP i CRM pełen jest rozwiązań fragmentarycznych, korzystających z mniej zaawansowanych technologii. Naturalną i oczywistą drogą rozwoju dla firm wdrożeniowych jest więc oferowanie najbardziej pożądanych produktów w efektywny marketingowo i sprzedażowo sposób.

Badania przeprowadzone w firmach różnych branż pokazują, że utrzymanie lojalnego klienta jest nawet 6-7 razy tańsze, niż pozyskanie nowego. Jednocześnie klient, który został dobrze potraktowany, chętnie wraca do marki, nawet jeśli wiąże się to z wysokimi kosztami. Jakie narzędzia IT pomogą zapewnić sprawną obsługę zgłoszeń i problemów, aby customer experience było jak najlepsze, a klienci – wierni?

Katalog dostawców

Prezentacje firm produkujących i wdrażających systemy klasy ERP, CRM czy Business Intelligence. Opisy działalności, dane kontaktowe, oferowane systemy – te informacje i wiele więcej znajdziesz w dziale Katalog dostawców.

0

Dołącz do CAB

Jesteś przedstawicielem firmy produkującej lub wdrażającej oprogramowanie klasy ERP, CRM lub BI i chcesz dołączyć do Centrum Aplikacji Biznesowych?
Skontaktuj się z nami!

0

Serwisy IDG - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, CIO, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2019 International Data Group Poland S.A. 00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 22 3217800