Malownicze bieszczadzkie pejzaże stanowiły w tym roku tło dla konferencji „Partnerstwo 2018 – Digitalizacja”, która zgromadziła blisko 400 uczestników z firm partnerskich Comarch ERP. Hotel Arłamów stał się sceną licznych prezentacji, eksperckich konsultacji, a także II konkursu „Partner Roku”, w ramach którego wręczono nagrody w 10 kategoriach dotyczących najlepszych wdrożeń systemów ERP i marketingu.

Zdefiniowanie wskaźników i sposobów pomiaru systemu ERP nie jest proste, ponieważ zestaw taki jest unikalny dla każdej organizacji. Zależy od branży, wielkości firmy, strategii biznesowej, poziomu technologicznego i szeregu innych czynników.

Comarch podpisał z francuską firmą La Halle (będącą właścicielem sieci sklepów z odzieżą i obuwiem) największy w swojej historii kontrakt na wdrożenie systemu ERP

(ang. Enterprise Resource Planning; planowanie zasobów przedsiębiorstwa).

Po siedmiu latach przygotowań, które pochłonęły 500 mln euro, największa w Europie sieć marketów spożywczych Lidl przerwała prace zmierzające do zaimplementowania systemu SAP do zarządzania towarem w sklepach. „Strategicznych celów zdefiniowanych na początku nie dało się osiągnąć przy akceptowalnych kosztach” – napisał w liście do pracowników szef koncernu Jesper Hoyer.

Firma UST-M (produkująca filtry do wody, systemy centralnego odkurzania oraz instalacje sanitarne) informuje, że ogłoszony przez nią przetarg na wdrożenie systemu ERP wygrała spółka proALPHA Polska.

Firmy data-driven, czyli napędzane przez dane i potrafiące na ich podstawie podejmować trafniejsze decyzje, są dziś najwyżej wyceniane i umacniają swoją przewagę nad rywalami. W jaki sposób podejść do przeprowadzenia tego typu transformacji?

System komputerowego zarządzania produkcją MES, system IT wspierający ważenie komponentów kosmetyków oraz specjalny program do zarządzania przedsiębiorstwem klasy BI, wdrożone w minionym roku w Laboratorium Kosmetycznym dr Irena Eris, pozwalają firmie bezpiecznie patrzeć w przyszłość. Automatyzacja procesów i lepsza analityka biznesowa usprawniły procesy w organizacji.

Coraz bardziej powszechny dostęp do danych i zaawansowanych metod analitycznych ma istotny wpływ na rozwój współczesnej gospodarki i życie każdego z nas. Kompleksowe i innowacyjne wykorzystanie danych decyduje dziś o bezpieczeństwie i konkurencyjności przedsiębiorstw oraz satysfakcji ich klientów. Człowiek nie jest w stanie przetworzyć ogromnych ilości informacji, które zalewają przedsiębiorstwa każdego dnia. Niezbędne jest wsparcie maszyn i systemów analitycznych, które stają się coraz bardziej zdolne do samodzielnego rozumowania. Trendy w rozwoju analityki biznesowej oraz przykłady jej innowacyjnych zastosowań będą tematem konferencji SAS Forum 2017, która odbędzie się 6 listopada w Warszawie.

Microstrategy zdecydowała się na inwestycję w utworzenie Centrum Badań i Rozwoju oprogramowania Business Intelligence w Polsce. Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Ma to być drugi pod względem wielkości tego typu ośrodek firmy na świecie.

Wyszukiwarka systemów ERP, CRM i BI pod adresem Computerworld.pl/aplikacje pozwala znaleźć system odpowiedniej klasy najlepiej dopasowany do potrzeb konkretnej firmy.

Microsoft Dynamics to rozwiązanie znane na rynku, o wyrobionej przez lata renomie. To także aplikacja, która sama dostarcza wielu argumentów przemawiających za tym dlaczego warto w nią zainwestować. Czym konkretnie charakteryzuje się ten produkt? Co może stanowić realną wartość dla potencjalnych odbiorców? Czy wdrażanie tego oprogramowania może być szansą na realny biznes?

Duża konkurencyjność na współczesnym rynku podmiotów wdrażających aplikacje biznesowe spowodowała, że firmy te szukają coraz bardziej efektywnych modeli realizacji swojego biznesu. Naturalną i oczywistą drogą rozwoju jest więc oferowanie najbardziej pożądanych na rynku produktów w efektywny marketingowo i sprzedażowo sposób. Jakie cechy powinna spełniać aplikacja atrakcyjna dla potencjalnych Klientów?

Badania przeprowadzone w firmach różnych branż pokazują, że utrzymanie lojalnego klienta jest nawet 6-7 razy tańsze, niż pozyskanie nowego. Jednocześnie klient, który został dobrze potraktowany, chętnie wraca do marki, nawet jeśli wiąże się to z wysokimi kosztami. Jakie narzędzia IT pomogą zapewnić sprawną obsługę zgłoszeń i problemów, aby customer experience było jak najlepsze, a klienci – wierni?

Jak wynika z najnowszej prognozy firmy analitycznej Gartner, żaden segment oprogramowania IT dla biznesu nie będzie rósł w tym roku równie dynamicznie co aplikacje CRM (systemy do zarządzania relacjami z klientem). Według twórców raportu dzieje się tak dlatego, ponieważ inwestycje w tego typu rozwiązania wnoszą dużą wartość w światową gospodarkę, głównie za sprawą wzrostu firmowych przychodów oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Idea budowy społeczności obywatelskiej przyświecała władzom miasta Piastowa, które wdrożyły jedyny w Polsce tak zaawansowany, system rejestracji pacjentów w publicznej przychodni zdrowia „Piastun” oraz całodobowy system interwencyjny pozwalający Urzędowi Miejskiemu pozostawać z obywatelami w nieprzerwanym kontakcie.

Katalog dostawców

Prezentacje firm produkujących i wdrażających systemy klasy ERP, CRM czy Business Intelligence. Opisy działalności, dane kontaktowe, oferowane systemy – te informacje i wiele więcej znajdziesz w dziale Katalog dostawców.

0

Dołącz do CAB

Jesteś przedstawicielem firmy produkującej lub wdrażającej oprogramowanie klasy ERP, CRM lub BI i chcesz dołączyć do Centrum Aplikacji Biznesowych?
Skontaktuj się z nami!

0

Serwisy IDG - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, CIO, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2018 International Data Group Poland S.A. 00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 22 3217800