UTC CCS Manufacturing Polska, czołowy producent sprzętu gaśniczego w Europie optymalizuje i standaryzuje swoje kluczowe procesy biznesowe dzięki wdrożeniu IFS Applications 9. System będzie wspierał między innymi zarządzanie produkcją, dystrybucją, finansami i zarządzanie projektami w spółce

W dobie transformacji cyfrowej ciągle słyszymy o korzyściach z przeniesienia biznesu do chmury. Temat ten poruszaliśmy już na e-seminarium "ERP w chmurze – szanse i zagrożenia", podczas którego rozważaliśmy za i przeciw, w kontekście zmiany modelu licencjonowania oprogramowania z licencji dożywotnich na subskrypcje oraz możliwości korzystania z oprogramowania w modelu SaaS. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to nic innego jak odejście od zakupu na rzecz najmu długoterminowego, który jest coraz bardziej popularny również w innych branżach (np. motoryzacji). Ale czy w przypadku systemów ERP taki model rzeczywiście zawsze będzie najlepszy?

Protokół Blockchain, którego kariera zaczęła się od kryptowalut, obecnie znajduje zastosowania w nowych obszarach. Jednym z nich są systemy ERP. Ich producenci już pracują nad integracją tej rozproszonej technologii, aby zapewnić niezmienność danych przechowywanych w tych systemach.

Pakiet ERP noszący nazwę Microsoft Dynamics trafił oficjalnie na polski rynek równo cztery lata temu. Rozwiązanie zostało wdrożone w naszym kraju od tamtego momentu przez wiele firm, a ostatnio system wybrała spółka Westwing Home & Living, która oferuje meble oraz dodatki wnętrzarskie i jest właścicielem portalu westwing.pl,.

Rozmowa z Bogdanem Zborowskim, prezesem zarządu i dyrektorem zarządzającym itelligence sp. z o.o.

Firmy data-driven, czyli napędzane przez dane i potrafiące na ich podstawie podejmować trafniejsze decyzje, są dziś najwyżej wyceniane i umacniają swoją przewagę nad rywalami. W jaki sposób podejść do przeprowadzenia tego typu transformacji?

System komputerowego zarządzania produkcją MES, system IT wspierający ważenie komponentów kosmetyków oraz specjalny program do zarządzania przedsiębiorstwem klasy BI, wdrożone w minionym roku w Laboratorium Kosmetycznym dr Irena Eris, pozwalają firmie bezpiecznie patrzeć w przyszłość. Automatyzacja procesów i lepsza analityka biznesowa usprawniły procesy w organizacji.

Coraz bardziej powszechny dostęp do danych i zaawansowanych metod analitycznych ma istotny wpływ na rozwój współczesnej gospodarki i życie każdego z nas. Kompleksowe i innowacyjne wykorzystanie danych decyduje dziś o bezpieczeństwie i konkurencyjności przedsiębiorstw oraz satysfakcji ich klientów. Człowiek nie jest w stanie przetworzyć ogromnych ilości informacji, które zalewają przedsiębiorstwa każdego dnia. Niezbędne jest wsparcie maszyn i systemów analitycznych, które stają się coraz bardziej zdolne do samodzielnego rozumowania. Trendy w rozwoju analityki biznesowej oraz przykłady jej innowacyjnych zastosowań będą tematem konferencji SAS Forum 2017, która odbędzie się 6 listopada w Warszawie.

Microstrategy zdecydowała się na inwestycję w utworzenie Centrum Badań i Rozwoju oprogramowania Business Intelligence w Polsce. Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Ma to być drugi pod względem wielkości tego typu ośrodek firmy na świecie.

Wyszukiwarka systemów ERP, CRM i BI pod adresem Computerworld.pl/aplikacje pozwala znaleźć system odpowiedniej klasy najlepiej dopasowany do potrzeb konkretnej firmy.

Idea budowy społeczności obywatelskiej przyświecała władzom miasta Piastowa, które wdrożyły jedyny w Polsce tak zaawansowany, system rejestracji pacjentów w publicznej przychodni zdrowia „Piastun” oraz całodobowy system interwencyjny pozwalający Urzędowi Miejskiemu pozostawać z obywatelami w nieprzerwanym kontakcie.

Grupa Nowy Styl, jedna z największych polskich firm wyspecjalizowanych w projektowaniu i produkcji mebli dla biur oraz miejsc użyteczności publicznej, zawdzięcza swoją skuteczność uporządkowanej architekturze korporacyjnej, a także cyfryzacji kluczowych procesów logistycznych, operacyjnych i sprzedażowych.

Salesforce to platforma CRM działająca w chmurze, która charakteryzuje się zarówno szerokim wachlarzem możliwości spersonalizowania sposobu działania do konkretnych potrzeb klienta jak i gamą standardowych produktów i funkcjonalności dostarczanych out-of-the-box. Jednym z przykładów tego typu rozwiązań, mających na celu jak najlepsze zarządzanie relacjami z klientami jest Salesforce Console.

Wyszukiwarka systemów ERP, CRM i BI pod adresem Computerworld.pl/aplikacje pozwala znaleźć system odpowiedniej klasy najlepiej dopasowany do potrzeb konkretnej firmy.

Katalog dostawców

Prezentacje firm produkujących i wdrażających systemy klasy ERP, CRM czy Business Intelligence. Opisy działalności, dane kontaktowe, oferowane systemy – te informacje i wiele więcej znajdziesz w dziale Katalog dostawców.

0

Dołącz do CAB

Jesteś przedstawicielem firmy produkującej lub wdrażającej oprogramowanie klasy ERP, CRM lub BI i chcesz dołączyć do Centrum Aplikacji Biznesowych?
Skontaktuj się z nami!

0

Serwisy IDG - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, CIO, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2018 International Data Group Poland S.A. 00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 22 3217800, fax +48 22 3217888