Sztuczna Inteligencja na dobre wkroczyła w nasze życie i będzie ona obejmować coraz więcej jego aspektów. Prace nad wykorzystaniem AI w produkcji trwają od lat, a o „myślących maszynach” w 1. poł. XX w. pisał brytyjski matematyk Alan Turing.

Jak będzie wyglądać fabryka przyszłości? W jakim kierunku zmierza produkcja? W jakie rozwiązania z zakresu AI i Machine Learning opłaca się inwestować firmom? O nowatorskich rozwiązaniach w zarządzaniu procesem produkcji rozmawiamy z Michałem Siedleckim – założycielem i wiceprezesem firmy Simple SA, która już dziś posiada rozwiązania, odpowiadające wyzwaniom nowoczesnej produkcji.

O trendach rynkowych i nowych technologiach, które wkraczają do segmentu systemów ERP, mówi Piotr Ciski, prezes zarządu firmy Sage.

67% przedsiębiorstw produkcyjnych w Europie Zachodniej podjęło w 2017 roku formalne kroki w kierunku cyfrowej transformacji, wynika z badania IDC European DX Practice Survey. Dalsze 20% zamierza działać w tym kierunku w najbliższym czasie. Nic dziwnego, bowiem spoglądając na zmiany jakie cyfrowa transformacja poczyniła w innych branżach, przedsiębiorstwa produkcyjne muszą jak najszybciej do niej dołączyć, aby nie znaleźć się w grupie firm, które nie przystosowały się do nowych realiów gry.

Możliwość łatwego, szybkiego i taniego modyfikowania działającej już produkcyjnie aplikacji biznesowej okazuje się coraz częściej jedynym racjonalnym sposobem na jej dostarczenie, a tym samym skuteczne wsparcie przez IT wdrażania zmian budujących przewagę konkurencyjną organizacji – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes firmy WEBCON.

Jakie są dziś realne zastosowania rozwiązań autonomicznych? Jak budować przewagę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji? Jak zwiększyć bezpieczeństwo chmury? O tym będzie można przekonać się już niebawem, 21 maja w Warszawie, podczas Oracle Cloud Day, największej konferencji Oracle w Polsce.

Trudno wyobrazić sobie współczesną firmę, która w ramach swojej działalności nie przetwarza danych biznesowych. Tradycyjne systemy ERP i CRM nie dają pełnego obrazu sytuacji, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ogromnymi ilościami informacji. Z pomocą przychodzą systemy analityki biznesowej, czyli Business Intelligence.

Początek roku to dobry moment by przypomnieć sobie o używanych w organizacji systemach zastanych (legacy). Ograniczenie ryzyka związanego z takimi systemami to jedno z największych współczesnych wyzwań dyrektorów ds. informatyki.

Firmy data-driven, czyli napędzane przez dane i potrafiące na ich podstawie podejmować trafniejsze decyzje, są dziś najwyżej wyceniane i umacniają swoją przewagę nad rywalami. W jaki sposób podejść do przeprowadzenia tego typu transformacji?

System komputerowego zarządzania produkcją MES, system IT wspierający ważenie komponentów kosmetyków oraz specjalny program do zarządzania przedsiębiorstwem klasy BI, wdrożone w minionym roku w Laboratorium Kosmetycznym dr Irena Eris, pozwalają firmie bezpiecznie patrzeć w przyszłość. Automatyzacja procesów i lepsza analityka biznesowa usprawniły procesy w organizacji.

Coraz bardziej powszechny dostęp do danych i zaawansowanych metod analitycznych ma istotny wpływ na rozwój współczesnej gospodarki i życie każdego z nas. Kompleksowe i innowacyjne wykorzystanie danych decyduje dziś o bezpieczeństwie i konkurencyjności przedsiębiorstw oraz satysfakcji ich klientów. Człowiek nie jest w stanie przetworzyć ogromnych ilości informacji, które zalewają przedsiębiorstwa każdego dnia. Niezbędne jest wsparcie maszyn i systemów analitycznych, które stają się coraz bardziej zdolne do samodzielnego rozumowania. Trendy w rozwoju analityki biznesowej oraz przykłady jej innowacyjnych zastosowań będą tematem konferencji SAS Forum 2017, która odbędzie się 6 listopada w Warszawie.

Proces obsługi konsumenta podczas odbioru mieszkania można skrócić nawet o 40% – wynika z pilotażowego programu odbioru mieszkań realizowanego przez Echo Investment z użyciem tabletów Samsung Galaxy Tab Active 2. Program jest efektem strategicznego partnerstwa biznesowego, nawiązanego przez Samsung Electronics Polska i Echo Investment w ubiegłym roku. Celem umowy jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań m.in. z zakresu mobilności, Internetu Rzeczy oraz transformacji cyfrowej.

Coraz większa część budżetów marketingowych przeznaczana jest na zakup technologii. Różnego typu narzędzi MarTech jest obecnie na rynku ponad sześć tysięcy.

Zapewnienie klientom spójnych i dobrych doświadczeń jest na liście priorytetów ponad siedemdziesięciu procent firm. W realizacji tego celu może pomóc system CRM.

Warunkiem koniecznym dla utrzymania lub wzmocnienia pozycji konkurencyjnej we współczesnym biznesie jest przeprowadzenie w firmie skutecznego procesu cyfrowej transformacji. Oznacza to potrzebę szybkiej realizacji szeregu projektów wprowadzających organizację na cyfrowe tory. Do tego niezbędne jest jednak skorzystanie z partnerów wdrożeniowych i dostawców rozwiązań, którzy skutecznie przeprowadzą przez proces cyfryzacji w kluczowych obszarach działalności.

Rosnąca popularność aplikacji biznesowych wdrażanych w modelu chmurowym sprawia, że rośnie także zapotrzebowanie na kompetentnych partnerów wdrożeniowych. Bez nich, sprawne przeprowadzenie projektów cyfryzacyjnych staje się niemal niemożliwe. Jednocześnie rynek systemów ERP i CRM pełen jest rozwiązań fragmentarycznych, korzystających z mniej zaawansowanych technologii. Naturalną i oczywistą drogą rozwoju dla firm wdrożeniowych jest więc oferowanie najbardziej pożądanych produktów w efektywny marketingowo i sprzedażowo sposób.

Katalog dostawców

Prezentacje firm produkujących i wdrażających systemy klasy ERP, CRM czy Business Intelligence. Opisy działalności, dane kontaktowe, oferowane systemy – te informacje i wiele więcej znajdziesz w dziale Katalog dostawców.

0

Dołącz do CAB

Jesteś przedstawicielem firmy produkującej lub wdrażającej oprogramowanie klasy ERP, CRM lub BI i chcesz dołączyć do Centrum Aplikacji Biznesowych?
Skontaktuj się z nami!

0

Serwisy IDG - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, CIO, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2019 International Data Group Poland S.A. 00-105 Warszawa, ul. Twarda 18, tel. +48 22 3217800