Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Jericho Forum: bezpieczeństwo środowiska cloud computing
Józef Muszyński, IDG News Service, 20.04.2009
W opinii niezależnej grupy ekspertów od spraw bezpieczeństwa, organizacje decydujące się na zainstalowanie środowiska cloud computing ryzykują otwarcie "puszki Pandory" z problemami bezpieczeństwa.
Trend Micro: poszerzona strategia bezpieczeństwa w formule SaaS
Józef Muszyński, IDG News Service, 08.04.2009
Firma rozszerza swoją strategię software-as-a-service (SaaS) na szerszą gamę klientów biznesowych, uruchamiając usługę skanowania online dla desktopów Windows, adresowaną do małych przedsiębiorstw. WorryFree Hosted oferowana jest jako alternatywa tradycyjnych pakietów oprogramowania antymalware.
Sun zaprezentował platformę cloud computing
Janusz Chustecki, IDG News Service, 20.03.2009
Sun chce w połowie br. roku poszerzyć ofertę o usługi cloud computing. Na początek będą to dwie usługi (Storage Cloud i Compute Cloud), które firma zaprezentowała w tym tygodniu na konferencji CommunityOne w Nowym Jorku.
Rackspace poszerza ofertę cloud computing
Janusz Chustecki, IDG News Service, 17.03.2009
Firma Rackspace (a dokładnie jej oddział Mosso) miała do tej pory w swojej ofercie dwie usługi cloud computing (Cloud Servers i Cloud Sites), a od kilku dni wzbogaciła ofertę o trzecią usługę: Cloud Files.
OSBF prezentuje bezpieczną platformę cloud computing
Janusz Chustecki, IDG News Service, 05.03.2009
Europejska fundacja OSBF (Open Source Business Foundation; organizacja wspierająca ideę oprogramowania opartego na otwartym kodzie) zaprezentowała na targach CeBIT platformę pozwalająca przetwarzać w bezpieczny sposób dane w środowiskach cloud computing.
Intel opracował energooszczędną platformę serwerową
Janusz Chustecki, IDG News Service, 20.02.2009
Mając na uwadze rosnące znaczenie aplikacji cloud computing, w których kluczową rolę odgrywają silne centra danych, Intel wprowadza szereg istotnych zmian do serwerowej platformy Nehalem.
McAfee tworzy oddział SaaS
Józef Muszyński, IDG News Service, 04.02.2009
Firma ogłosiła przeniesienie swojej oferty SaaS (Software-as-a-Service) do nowej jednostki biznesowej.
Symantec: usługi dla centrów danych
NetWorld Online JM, 23.01.2009
Firma uruchamia nowe usługi Veritas Operations Services w modelu "cloud". Mają one ułatwiać wykrywanie ukrytych zagrożeń w centrach danych.
Microsoft zaoferuje programy w systemie online
Jakub Kuchnio, 10.12.2008
Na popularności zyskują pełnowartościowe programy dostępne bezpośrednio w systemie online. Skorzystać z tego chce firma Microsoft, która zaoferuje w takiej właśnie formie część swoich aplikacji. Użytkownicy będą mogli z nich skorzystać już w przyszłym roku.
Symantec: profilowanie ryzyka "w chmurach"
Józef Muszyński, IDG News Service, 10.12.2008
Firma wybrała narzędzia oceny ryzyka - Veritas Operations Service (VOS) - do stworzenia swojego pierwsze przedsięwzięcia typu "cloud computing".
Zarządzanie IT w formule SaaS
Józef Muszyński, IDG News Service, 25.11.2008
Dostawcy rozwiązań zarządzania coraz szerzej oferują swoje produkty w modelu hostingu. Oprogramowanie zarządzania dla przedsiębiorstw w latach 90. zasłużenie cieszyło się reputacją trudnego we wdrażaniu oraz utrzymaniu i niezależnie od wysiłków dostawców taka opinia utrzymywała się przez lata.
Veritas: usługa do wynajdywania ukrytych problemów w centrach danych
Józef Muszyński, IDG News Service, 17.11.2008
Spółka zależna Symantec uruchomiła usługę, która ma wspomagać firmy w lepszym wykorzystaniu inwestycji w centra danych poprzez wyszukiwanie problemów konfiguracyjnych i podawanie sposobów ich usuwania.
Gartner: wydatki na aplikacje SaaS gwałtownie rosną
Józef Muszyński, IDG News Service, 24.10.2008
Według firmy badawczej, wydatki na aplikacje SaaS (Software-as-a-Service) w przedsiębiorstwach osiągną w tym roku kwotę 6,4 miliarda USD - to o 17 proc. więcej niż w roku 2007, a w 2012 r. mają osiągnąć wartość 14,8 mld USD.
Symantec przejmuje MessageLabs
[PC World Online], 21.10.2008
Symantec poinformował o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej przejęcia (za 695 mln $) firmy MessageLabs - renomowanego dostawcy usług w dziedzinie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych.
Citrix: rozwiązania dla cloud computing
NetWorld Online JM, 03.10.2008
Firma udostępniła nową serię produktów Citrix Cloud Center (C3), integrującą rozwiązania wirtualizacyjne i sieciowe.
IBM uruchomił cztery nowe centra "cloud computing"
Janusz Chustecki, IDG News Service, 25.09.2008
IBM otworzył wczoraj w czterech krajach nowe centra obliczeniowe typu "cloud computing", które będą wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, uniwersytety i instytucje rządowe do testowania usług i aplikacji opartych na technologii Web.
Cloud computing a bezpieczeństwo - nowe możliwości i zagrożenia
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 18.07.2008
Zdaniem analityków Gartnera w ciągu najbliższych pięciu lat popularność systemów zabezpieczeń oferowanych wedle idei cloud computing wzrośnie trzykrotnie. Będzie to związane m.in. ze zmianami potrzeb biznesu i rozwojem funkcjonalności aplikacji internetowych. Cloud computing to również nowe zagrożenia.
Microsoft Online Services: biznesowe aplikacje w abonamencie
Piotr Waszczuk, IDG News Service, 10.07.2008
Microsoft opublikował informacje dotyczące własnego pakietu aplikacji biznesowych w modelu SaaS. To kolejny krok w stronę zmiany sposobu licencjonowania oprogramowania koncernu z Redmond. Zapowiedziana oferta może oznaczać poważne zmiany m.in. dla partnerów handlowych Microsoftu.
Poprzednia
strona
1
...
104
105
106
107
108
Następna
strona
Redakcja poleca
Chmura – naturalny kierunek migracji
Computerworld
Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
Daniel Olszewski
ERP w chmurze – innej drogi kiedyś nie będzie
Computerworld
Najpierw produkt, potem pieniądze
Computerworld
Wydarzenia
Zarejestruj się
Data Driven Innovation
Zarejestruj się
XIII Forum Architektów IT
Zarejestruj się
CIO Trends
Biblioteka IT
Raport Best in Cloud 2023
Mimo, że poziom dojrzałości chmury w Polsce, w szczególności w porównaniu z rynkiem USA, przyjmuje się za niski, to zainteresowanie technologią jest duże. Dzisiaj nie wypada nie używać rozwiązań chmurowych, ale należy robić to mądrze. Rodzime organizacje miały wystarczająco czasu, aby czerpać wiedzę z bardziej dojrzałych rynków, aby na podstawie doświadczeń chmury publicznej przekonać się, że nie jest to jedyna droga do osiągnięcia celu. Na tegorocznej konferencji Best in Cloud mniej było o hiperskalerach, więcej zaś o dobrze skrojonych usługach i produktach lokalnych dostawców. Na pierwszym planie były ciekawe projekty zrealizowane z wykorzystaniem rozwiązań adresujących specyficzne potrzeby organizacji. Konferencja pokazała ogromna różnorodność, ale i potencjał chmury, którą można robić lepiej, taniej i przede wszystkim na własnych zasadach. W takim samym tonie utrzymany jest raport. Nie ma bowiem jednej recepty na chmurę, ale każda organizacja może czerpać z jej zalet - łyżeczką lub pełnymi garściami, w zależności od potrzeb.
10 rzeczy, których należy unikać budując chmurę obliczeniową
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który bazuje na doświadczeniach z projektu wdrożenia chmury hybrydowej i integracji systemów dla jednej z największych międzynarodowych firm ubezpieczeniowych. To jedno z pięciu największych wdrożeń w Polsce. Na konkretnym przykładzie można stwierdzić czego najlepiej uniknąć, aby projekt przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Korzyści z wdrożenia to m.in.: poprawa time-to-market - dzięki wdrożeniu chmury hybrydowej VMware możemy w ciągu kilku minut zamówić i dostarczyć kompletną platformę pod nowo powstałą aplikację lepsze wykorzystanie zasobów IT zmniejszenie kosztów i poprawa przychodu przez innowacje gwarancja bezpieczeństwa - w ramach chmury zostały wdrożone najnowsze systemy bezpieczeństwa, takie jak Vmware NSX, które realizują separację i izolację najmniejszych komponentów obliczeniowych zmniejszenie ryzyka (wizerunku, utraty przychodów, utraty klientów, kar finansowych) wdrożenie chmury Vmware umożliwi prywatnym odbiorcom po stronie klienta, którzy korzystają z zasobów IT, uzyskać pełną transparentność kosztową
Przewodnik OWASP OWASP Cloud-Na tiveApplication Security Top 10 Guide
Nowoczesne aplikacje natywne w chmurze zapewniają krytyczną funkcjonalność dla różnych procesów biznesowych. Liczba aplikacji internetowych rośnie, a interfejsy API wystawione na działanie internetu rosną wykładniczo. Współczesne przedsiębiorstwa nadal przenoszą się do chmury i korzystają z pojawiających się architektur cloud native. W raporcie Palo Alto Networks 2022 State of Cloud Native Security stwierdzono, że organizacje spodziewają się, że w ciągu dwóch lat 68% swoich obciążeń roboczych będzie hostowanych w chmurze. Ponadto, do 2023 roku ponad 500 milionów aplikacji zostanie stworzonych przy użyciu podejść cloud native. Zapoznaj się z pełną wersją przewodnika OWASP.
Raport Forrester
W miarę jak organizacje starają się modernizować i przekształcać swoją infrastrukturę IT i operacje do chmury, pojawiają się luki w widoczności chmury oraz poszerzają się powierzchnie ataku, co zagraża bezpieczeństwu organizacji i zgodności z przepisami. Aby zniwelować te luki, organizacje muszą rozważyć rozwiązanie bezpieczeństwa oparte na chmurze, które zapewnia prewencyjną ochronę w zakresie chmur, aplikacji, danych, sieci i użytkowników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z raportem Forrestera, który ukazuje korzyści biznesowe oraz oszczędność kosztów rozwiązania Palo Alto Networks - Prisma Cloud.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »