VMware przyspiesza plan "wejścia w chmurę"

SpringSource, dostawca rozwiązań Java dla przedsiębiorstw, firma niedawno nabyta przez VMware, zapowiedziała przejęcie, które ma przyspieszyć realizację planu w obszarze cloud computing, dotyczącego rynku "platforma jako usługa" (PaaS).

VMware przejmuje firmę Rabbit Technologies, która opracowała platformę komunikacyjną open source (RabbitMQ) do wymiany komunikatów pomiędzy aplikacjami, bazami danych, platformami pamięci masowej, przeglądarkami, urządzeniami klienckimi i innymi typami systemów.

Chociaż przejęcia dokonuje VMware, to zostało ono zapowiedziane przez SpringSource, ponieważ RabbitMQ ma być zintegrowany z platformą SpringSource

Zobacz również:

  • Phishing w nowej odsłonie
  • Biznes pokochał chmurowe ERP

Rabbit to niewielka firma, zatrudniająca tylko 10 pracowników, którzy zostaną przeniesieni do VMware.

Celem VMware jest technologia wirtualizacji leżąca u podstaw oferty Paltform-as-a-Service, a oprogramowanie komunikacyjne open source RabitMQ, oparte na standardzie AMPQ, ma uchronić użytkowników od potencjalnej konieczności zamknięcia się w obrębie jednej, własnej platformy.

Kiedy aplikacje przenoszone są poza zaporę ogniową przedsiębiorstwa i do publicznych usług "w chmurach", potrzebna jest komunikacja pomiędzy różnorodnymi systemami przetwarzania i platformami programowymi. System komunikacyjny, taki jak zaprojektowano w firmie Rabbit, ułatwia programistom tworzenie złożonych aplikacji oraz ich podział na indywidualne komponenty programowe. Infrastruktura komunikacyjna ułatwia wymianę danych pomiędzy tymi komponentami - komponent nie musi mieć informacji o stanie innego komponentu, jego dostępności czy sposobu implementacji, co pozwala na stosowanie ich na platformach heterogenicznych oraz włączanie i wyłączanie według aktualnych potrzeb. System komunikacyjny sprawia także, że projektant nie musi martwić się o szczegóły związane z systemem operacyjnym i interfejsami sieciowymi.

Rabbit Technologies ma porozumienia partnerskie m.in. z takimi dostawcami jak VMware, Microsoft, Novell.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200