KONKURS BEST IN CLOUD 2018


Po raz kolejny poszukujemy innowacyjnych, efektywnych i godnych polecenia wdrożeń technologii cloud computing z ostatnich 12 miesięcy, a także najlepszych produktów oraz dostawców rozwiązań chmurowych.

NAJCIEKAWSZE WDROŻENIA CHMURY W ORGANIZACJACH

Wprowadzenie chmury do organizacji to wprowadzenie nowego modelu biznesowego, które niesie ze sobą duże szanse, ale także zagrożenia. W programie doświadczenia i rekomendacje z dużych projektów transformacji do rozwiązań cloud.

SPOTKANIE LIDERÓW I EKSPERTÓW


Konferencja jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w gronie liderów organizacji
wdrażających rozwiązania chmurowe oraz ekspertów w obszarze cloud computingu.

 

Wielkość polskiego rynku cloud (według Computerworld TOP200) to 5,6% rynku usług IT w Polsce, co oznacza, że technologie chmurowe wciąż są traktowane przez polskie firmy z rezerwą. Obserwując jednak poziom adaptacji rozwiązań chmurowych w Europie Zachodniej, a także dynamikę tego rynku w Polsce, możemy być pewni, że cloud computing stanie się w najbliższych latach powszechnym narzędziem dla biznesu i ważnym elementem kształtowania przewagi konkurencyjnej firm.

Korzystanie z rozwiązań chmurowych w modelu SaaS obejmuje coraz większe projekty, pojawiają się też pierwsze korporacyjne migracje do środowisk IaaS. Wprowadzenie chmury, czyli nowego modelu biznesowego do organizacji, daje duże szanse, ale rodzi też wyzwania i zagrożenia. Zapraszamy do udziału w VI konferencji Computerworld Best in Cloud, na program której złożą się doświadczenia i rekomendacje menedżerów z dużych projektów transfromacji do rozwiązań cloud. W trakcie konferencji poznamy też laureatów konkursu Best in Cloud 2018.

Fotogaleria

KONKURS BEST IN CLOUD ROZSTRZYGNIĘTY!
PONIŻEJ PREZENTUJEMY WYNIKI

Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej

ZWYCIĘZCA

 


WYRÓŻNIENIA


Najlepsze produkty i dostawcy rozwiązań chmurowych

ZWYCIĘZCY


WYRÓŻNIENIA

PROGRAM KONFERENCJI

BEST IN CLOUD 2018 22 maja 2018
08.30–09.20

Rejestracja uczestników. Powitalny poczęstunek.

09.20–09.30

Powitanie uczestników, rozpoczęcie konferencji.

09.30–10.00

Quo vadis Cloudworld?

Magdalena Dziewguć Magdalena Dziewguć, Dyrektor Programowy w Fundacji Rozwoju Kompetencji Strategicznych, Head of Google for Work CEE
10.00–10.25

Autonomiczne systemy informatyczne jako fundament przyszłości.

Autonomiczne systemy informatyczne to już nie futurologiczne wizje, ale rzeczywistość. Ich zastosowanie w biznesie to katalizator dalszego rozwoju oraz wzrostu gospodarczego. Należy jednak pamiętać, że to dane są tutaj kluczowe, ponieważ na ich podstawie rodzą się innowacyjne modele biznesowe. Oracle Autonomous Database Cloud to rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom biznesowym szybką analizę danych w kontekście realiów rynkowych.

Jerzy Suchodolski Jerzy Suchodolski, Sales Consulting Director, Oracle Polska
10.25–10.55

Transformacja Circle K do chmury.

CASE STUDY: Circle K

Circle K Polska (b. Statoil Fuel & Retail Polska) prowadzi sieć 350 stacji paliw na terenie Polski. Jest częścią międzynarodowej grupy Couche-Tard, która prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. W ciągu ostatnich kilku lat Circle K zmienia infrastrukturę globalnie - ze standardowego modelu „data center” przechodząc na rozwiązania chmurowe. Obecnie Circle K korzysta z trzech rozwiązań chmurowych: Amazon Web Services‎, Oracle Public Cloud, Office365 oraz Azure. Ostatni projekt Circle K obejmował przeniesienie Enterprise Resource Planning, Business Intelligence, Oracle Soa, Integration oraz Identity Management z Data Center do Oracle Public Cloud. To największy projekt Oracle Public Cloud w Europie, który obejmował wieloetapową migrację. W skład migracji wchodziło Compute Storage, Classic Storage oraz Exadata Oracle. Mimo ogromnej skali przedsięwzięcia, sama migracja musiała mieć ograniczony wpływ na działalność organizacji. W krótkim czasie korzyści z migracji są już doceniane i pozytywnie odbierane przez organizację. Przedmiotem prelekcji Circle K będą wyzwania dla organizacji, związane z przenoszeniem infrastruktury do modelu chmurowego oraz doświadczenia i spostrzeżenia Circle K, związane z implementowaniem rozwiązań chmurowych.

Michał Mordziński Michał Mordziński, Kierownik zespołu Cloud Excellence, Circle K Business Center Poland
Wioletta Wyszyńska-Mukhija Wioletta Wyszyńska-Mukhija, Dyrektor Infrastruktury, Circle K
10.55–11.15

Cloud - nowa era usług IT.

CASE STUDY: Hochtief Polska

Rozwiązania cloudowe zmieniają środowisko IT. Dostępność IaaS, SaaS, PaaS powoduje całkowitą zmianę w podejściu do planowania, uruchamiania czy upgradu środowisk IT. Zmienia się również architektura, która wychodzi z tradycyjnych „zamkniętych” rozwiązań na rzecz „otwartych”, łatwo skalowalnych, dostępnych „od ręki” usług IT.
To wszystko daje nowy wymiar produktów dostarczanych przez IT. Jest to szansa, z której korzystając w umiejętny sposób, można przenieść biznes w zupełnie nowe obszary działalności.

Krzysztof Wykręt Krzysztof Wykręt, CIO, Hochtief Polska S.A.
11.15–11.35

Kubernetes i vCloud Director jako środowisko dla platformy e-commerce czyli budowa nowej skalowalnej i elastycznej infrastruktury.

CASE STUDY: wearmedicine.com

Według danych na 2017 rok wartość rynku e-commerce w Polsce szacowana jest na 36-40 mld złotych. Kiedy klienci decydują się na zakup online, strona którą odwiedzają lub aplikacja, z której korzystają nie może nie działać lub odpowiadać wolno. Dlatego bardzo ważne jest, żeby nowoczesna aplikacja e-commerce była skalowalna i odporna na awarie.
Takie cele przyświecały WearCo podczas tworzenia platformy e-commerce, jak również projektowania do jej obsługi nowej infrastruktury.
W trakcie wystąpienia opowiem o technicznych aspektach realizacji infrastruktury, zgodnie z nowym trendem, jakim jest uruchamianie aplikacji w kontenerach Dockerowych i zarządzanie nimi odpowiednim narzędziem, którym w naszym przypadku jest Kubernetes. Przedstawimy również korzyści jakie osiągnął biznes, dzięki stworzeniu takiej infrastruktury.

Piotr Mazurkiewicz Piotr Mazurkiewicz, DevOps Engineer, WearCo Sp. z o.o.
11.35–11.55

Virtual Data Center– (r)ewolucja usług cloud.

Mówiąc o rozwiązaniach cloud, nie mamy na myśli rewolucji – są one powszechnie znane, a liczba ich użytkowników z roku na rok wzrasta. Mimo to, wielu polskich przedsiębiorców do dnia dzisiejszego nie odnalazło swojego miejsca w chmurze. Powód? Obawy związane z bezpieczeństwem, wcześniejsze inwestycje we własne IT oraz brak możliwości odtworzenia wykorzystywanych środowisk oraz technologii w zewnętrznej chmurze.
Kilka lat temu nasza firma powołała do życia projekt, którego celem było stworzenie pierwszej chmury obliczeniowej w 100% dopasowanej do specyfiki i oczekiwań polskiego biznesu. Jego owocem jest Virtual Data Center – platforma, która umożliwia wykorzystanie dowolnych rozwiązań sprzętowych, również tych, które klient zakupił w ramach inwestycji we własne IT, dowolnego wirtualizatora oraz konfiguracji każdego elementu zamawianej usługi. Efekt? Wyeliminowanie tzw. „vendor lock-in” oraz idealne dopasowanie usługi do indywidualnych oczekiwań użytkownika. Zapraszamy Cię na naszą prelekcję – poznaj technologie, jakie kryją się za nową kategorią chmury. Posłuchaj twórców pierwszej polskiej Chmury Elastycznej i dowiedz się, jak zoptymalizowała ona biznes prowadzony przez naszych klientów.

Marcin Szczotka Marcin Szczotka, Sales Manager, Infomex
11.55–12.15

Praktyka wdrożeń rozwiązań chmurowych w organizacji handlowej.

CASE STUDY: NEONET

Jak przekonać biznes do rozwiązań chmurowych? Przedstawienie dwóch praktycznych sposobów wdrożenia systemów w modelu cloud computing. Case study pięciu serwisów webowych wspierających codzienną pracę w firmie handlowej. Omówienie kluczowych korzyści wynikających ze stosowania chmury oraz sposobów na minimalizację ryzyk związanych z bezpieczeństwem.

Zefiryn Tora Zefiryn Tora, CIO, NEONET
12.15–12.35

Ogłoszenie wyników i uhonorowanie laureatów konkursu Best in Cloud 2018: Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach.

12.35–13.30

LUNCH

13.30–14.20

Ogłoszenie wyników i uhonorowanie laureatów konkursu Best in Cloud 2018: Najlepsze produkty i dostawcy rozwiązań chmurowych.

W tej części programu, zapraszamy do poznania wybranych zwycięskich rozwiązań w formie 5 minutowych prezentacji.

14.20–14.50

Chmura - ewolucja czy rewolucja organizacyjna?

CASE STUDY: Agora SA

Agora jest jedną z największych spółek medialnych w Polsce. Ostatnie lata to dynamiczne zmiany na rynku medialnym, które zmieniły bardzo organizację i postawiły przed zespołem IT nowe wyzwania. Aby skutecznie wspierać dynamiczny rozwój biznesu konieczna jest transformacja roli IT w kierunku brokera usług. Nowa rola opiera się głównie na wykorzystaniu chmury. Chmura to zmiana sposobu myślenia – wszystkich, biznesu i IT. Chmura to zmiana kompetencji zespołu IT, to zmiana organizacyjna i nowe, kluczowe role architektów chmurowych. W trakcie prezentacji opowiem o zmianach, jakie zaszły i jakie planujemy w najbliższym czasie.

Małgorzata Olszewska Małgorzata Olszewska, Dyrektor Pionu Technologii, AGORA
14.50–15.10

To CLOUD or Not to Be(I)?

CASE STUDY: WiseEuropa

Doświadczenia z wdrożenia systemu klasy Business Intelligence w chmurze na potrzeby projektów analitycznego wsparcia samorządów RP: założenia i wyzwania, architektura - on premise vs. cloud, najlepsze praktyki - korzyści i doświadczenia.

Rafał Robert Lewandowski Rafał Robert Lewandowski, Dyrektor IT, Wise Europa
15.10–15.30

EmpikFoto - stabilność w pikach.

CASE STUDY: Empik

EmpikFoto należy do grupy Empik i od 14 lat rozwija się w dużym tempie.  Na początku 2017 roku przygotowywał się do wejścia na rynki Czech i Słowacji. Dodatkowo zmagał się z problemami dostosowania infrastruktury do wzmożonego ruchu w święta.
Z tego względu zespół tworzący portal zaczął poszukiwać rozwiązań, które zapewnią mu skalowalność przy mocnej optymalizacji kosztów.
Tematem prelekcji będzie historia transformacji EmpikFoto do chmury ze szczególnym uwzględnieniem efektów: wpływu na stabilność systemu oraz koszty.

Michał Marszalik Michał Marszalik, Development Manager Empikfoto, Empik S.A.
15.30–15.50

PRZERWA NA KAWĘ I HERBATĘ

15.50–16.10

Z przeciwnika na orędownika. Praktyczne wnioski z wdrożenia chmury w dużej organizacji.

Case study: Innogy

Piotr Szarwas Piotr Szarwas, Ex CIO, Head of IT, Innogy (d. RWE)
16.10–16.40

Top trzy zagrożeń chmurowych - doświadczenia z dużych projektów transformacji do rozwiązań cloud.

Korzystanie z rozwiązań chmurowych obejmuje coraz większe projekty – w zakresie aplikacji systemy CRM, ERP, e-commerce, pojawiają się pierwsze korporacyjne migracje do środowisk IaaS. Umowy na takie usługi to z jednej strony nadal prawo kontraktów, wymagające klasycznej, ugruntowanej wiedzy prawniczej, z drugiej to nowy model biznesowy który niesie za sobą nowe zagrożenia i wyzwania, nie zawsze możliwe do zabezpieczenia kontraktowego. Decyzja o migracji w rozwiązania cloud to budowa całego ekosystemu polityk dla organizacji – umów, planów awaryjnych, zdolności do powrotnej migracji on-premise jak zajdzie taka potrzeba. Podczas prezentacji opowieść o trzech obszarach, które lubią sprawiać kłopoty – wpływając na to, co kupiliśmy, na cenę którą płacimy i konieczność dostosowania rozwiązania nad którym nie mamy kontroli do wymagań prawnych.
Wstęp – czy kontrakty chmurowe się negocjuje, czyli dobrze wkodowane (choć nieprawdziwe) założenia.
Usługi które znikają, migrują lub okazują się czymś innym, niż myśleliśmy. Nabywanie usług chmurowych wydaje się intuicyjne, widzimy co kontraktujemy. Nie zawsze. Cloud jest zmienny, co więcej ta zmiana jest pod kontrolą dostawcy. Dostawcy, który inwestuje w rozwiązanie, zmieniając jego parametry i funkcjonalności, czasem niektóre wyłączając, czasem ograniczając ich użyteczność. NA te polityki nakładają się liczne przejęcie w branży chmurowej – czołowi dostawcy oferują po kilka konkurujących ze sobą rozwiązań – one będą musiały być z czasem ujednolicone. Analitycy kładą nacisk na politykę „do not dimish” – trudną do zastosowania wprost, ale nadal z dużym polem do uzgodnień indywidualnych.
Za co płacimy, usługi i metryki chmurowe. Miało być prosto, bywa różnie. Zmiany usług mogą wpłynąć na konieczność dodatkowych opłat (migracja w droższe pakiety). Same metryki są pełne niejasności - jak liczyć obrót, co to są translacje, modele capped i uncapped. Element, który zawsze powinno się precyzować i negocjować – istotny zwłaszcza przy dużych, dedykowanych kontraktach z czołowymi dostawcami usług.
Przyszłość chmury w świecie regulacji. Żyjemy w momencie bardzo silnej regulacji powszechnej – RODO, antykorupcja, AML, za chwilę NIS czy e-privacy. Do tego regulacje branżowe jak wytyczne KNF. Co zrobić jeśli ci najwięksi nie spełniają wymagań regulacyjnych? Case study RODO i powierzenie przetwarzania danych. Ryzyka chmury sprzecznej z zasadami compliance.

Marcin Maruta Marcin Maruta, Senior Partner, Kancelaria radców prawnych Maruta i Wspólnicy
16.40–17.00

10 dobrych praktyk, które zabezpieczą Twój biznes w chmurze.

Coraz więcej firm i instytucji w Polsce korzysta z cloud computingu. Coraz częściej zdarza się, że firmy nie korzystają z jednej chmury - np. korzystają  z oprogramowania w modelu SaaS, a infrastrukturę pod projekt biznesowy w modelu IaaS mają u innego dostawcy. W trakcie prelekcji przedstawię zbiór najlepszych praktyk, opracowany przez PDCA, służący ochronie danych przechowywanych w chmurze, umiejętnemu nimi zarządzaniu oraz optymalizacji kosztów, w sytuacji implementacji chmury od wielu dostawców.

Janusz Gocałek Janusz Gocałek, Przewodniczący Rady, Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych
17.00

Zakończenie konferencji. Rozmowy kuluarowe

Zebranie ankiet i losowanie nagród.

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.

W programie konferencji praktyczne doświadczenia organizacji z transformacji do rozwiązań cloud:

W gronie prelegentów konferencji m.in:

Magdalena Dziewguć

Head of Google Cloud, PL, HU, CZ, SK, Google Cloud

Janusz Gocałek

Przewodniczący Rady, Polski Związek Ośrodków Przetwarzania Danych

Rafał Robert Lewandowski

Dyrektor IT, Wise Europa

Michał Marszalik

Development Manager Empikfoto, Empik S.A.

Marcin Maruta

Senior Partner, Kancelaria radców prawnych Maruta i Wspólnicy

Piotr Mazurkiewicz

DevOps Engineer, WearCo Sp. z o.o.

Michał Mordziński

Kierownik zespołu Cloud Excellence, Circle K Business Center Poland

Małgorzata Olszewska

Dyrektor Pionu Technologii, AGORA

Jerzy Suchodolski

Sales Consulting Director, Oracle Polska

Piotr Szarwas

Ex CIO, Head of IT, Innogy (d. RWE)

Marcin Szczotka

Sales Manager, Infomex

Zefiryn Tora

CIO, NEONET

Krzysztof Wykręt

CIO, Hochtief Polska S.A.

Wioletta Wyszyńska-Mukhija

Dyrektor Infrastruktury, Circle K

W PROGRAMIE KONFERENCJI M.IN.

KONKURS BEST IN CLOUD 2018

Poszukujemy ciekawych i godnych polecenia i upowszechnienia sposobów sięgania po technologie cloud computing w organizacjach, a także najlepszych produktów i dostawców rozwiązań chmurowych.

Oto wybrani uczestnicy konkursu. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
Ogłoszenie laureatów już 22 maja podczas konferencji Best in Cloud!

NAJLEPSZE WDROŻENIE USŁUGI CHMUROWEJ W OSTATNICH 12 MIESIĄCACH

Część konkursu adresowana do firm i instytucji publicznych (z wyłączeniem firm ICT), efektywnie sięgających po technologie cloud computing.
O wyniku zdecyduje wpływ na funkcje przedsiębiorstwa lub organizacji, wymierny efekt ekonomiczny, wpływ na rozwiązanie istotnych problemów przedsiębiorstwa. Zdobycie tytułu Best in Cloud to promocja i uznanie w środowisku menedżerów IT, szczególnie poprzez publikację redakcyjnych materiałów dotyczących przebiegu konkursu, jego finalistów i laureatów

NAJLEPSZE PRODUKTY I DOSTAWCY ROZWIĄZAŃ CHMUROWYCH

Część konkursu adresowana do dostawców rozwiązań i usług chmurowych. Udział w konkursie pozwala na spopularyzowanie swoich rozwiązań, najpierw w szerokim gronie CIO, zaproszonych do udziału w jury konkursu oraz uczestniczących w konferencji, następnie poprzez publikację redakcyjnych materiałów dotyczących przebiegu konkursu, jego finalistów i zwycięzców.
Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane najlepsze rozwiązania w następujących kategoriach:
Najlepszy system pamięci masowej, Bezpieczna chmura, Wydajność i integracja, Najlepszy produkt ERP, Najlepszy produkt CRM, Najlepszy produkt Zintegrowanej komunikacji (Unified Comms), Najlepszy produkt do analizy danych w chmurze, Najlepszy start-up technologii cloud, Najlepsza platforma testowo-deweloperska PaaS

REGULAMIN UDZIAŁU W KONKURSIE >>

Gwarancją obiektywnego rozstrzygnięcia konkursu są kompetencje top menedżerów, reprezentujących JURY KONKURSU:

 

Szymon Araczewski
Regional IT Manager
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Szymon Augustyniak
Redaktor Naczelny
CIO Magazyn Dyrektorów IT

Tomasz Bitner
Redaktor Naczelny
Computerworld

Bartosz Budrewicz
Dyrektor Departamentu IT
AB

Tomasz Chudzik
Dyrektor ds. Zarządzania Informacją
Dom Development

Krzysztof Dyki
Członek Zarządu Pion Operacji i Eksploatacji Systemów
Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Tomasz Głuch
CIO
MAHLE

Janusz Hadryś
Dyrektor IT
OBI

TWÓJ TEXT

Bartłomiej Kahn
CIO
Tramwaje Warszawskie

Szymon Kowalczyk
CIO
TAURON

Przemysław Madejski
COO
Cross Poland

Damian Michalczuk
CTO
Mok Yok IT

Piotr Pietruszyński
Redaktor
Computerworld

Krzysztof Sroka
Kierownik Działu Technologii Informatycznych
ROSOMAK

Grzegorz Stech
Redaktor
Computerworld

Krzysztof Stumpf
CIO
Raiffeisen Solutions

Bogusław Święcicki
CIO
ATLAS

Tadeusz Węgrzynowski
Kierownik Działu Telekomunikacji
Politechnika Warszawska

Krzysztof Wykręt
CIO
HOCHTIEF POLSKA

Iwona Zakrzewska
Dyrektor IT
Marie Brizard Wines & Spirits

Jacek Zawadzki
Członek Zarządu
BEST

Tak wyglądały poprzednie edycje Best in Cloud

Do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy:

Osoby odpowiedzialne za działanie infrastruktury IT, a także za rozwój biznesu i poszukiwanie źródeł zwiększania przychodów, m.in:

Organizator

Partner generalny

Partner merytoryczny

Wystawca

Patron medialny

The Heart Warsaw

Warsaw Spire
plac Europejski 1

Warszawa

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:Magdalena Szczodrońska
Tel. 662 287 935
Magdalena_Szczodronska@idg.com.pl

Klaudia Kałuska
Tel. 662 287 865
Klaudia_Kaluska@idg.com.pl

Patrycja Gielecińska
Tel. 662 287 833
Patrycja_Gielecinska@idg.com.pl

Włodzimierz Duszyk
Tel. 662 287 870
Wlodzimierz_Duszyk@idg.com.pl