Cyclone - usługa "cloud computing" firmy SGI wykorzystująca superkomputery

Firma SGI poszerzyła swoją ofertę o usługę Cyclone, twierdząc iż jest to pierwszy tego rodzaju produkt na rynku. Cyclone to usługa typu "cloud computing", zaprojektowana z myślą o wymagających aplikacjach naukowych, inżynierskich i technicznych, które muszą mieć do dyspozycji specjalne oprogramowanie oraz bardzo wydajne systemy obliczeniowe typu superkomputer.

Usługa Cyclone jest świadczona przez dwa centra danych pracujące w USA. Jedno jest zlokalizowane w Kalifornii (Silicon Valley), a drugie w jednym ze środkowych stanów USA. Firma świadczy dwie różne usługi. Pierwsza jest opart na modelu SaaS (Software-as-a-Service). Użytkownik korzysta wtedy z gotowego oprogramowania opracowanego i oferowanego przez SGI.

W przypadku drugiej usługi to użytkownik dostarcza oprogramowanie, korzystając następnie z mocy obliczeniowej superkomputerów pracujących w firmy SGI.

Zobacz również:

Cyclone - usługa "cloud computing" firmy SGI wykorzystująca superkomputery

SGI oferuje na początek użytkownikom 18 różnych aplikacji. Są to aplikacje (w tym takie, jak OpenFOAM, NUMECA, Acusolve, LS-Dyna, Gaussian, Gamess, NAMD, Gromacs, LAMMPS, BLAST, FASTA, HMMER, ClustalW i OntoStudio) znajdujące się w jednej z pięciu inżynierskich i naukowych grup tematycznych: biologia, chemia, dynamika cieczy, fizyka, inne. SGI obiecuje, że z czasem będzie oferować użytkownikom kolejne rodzaje aplikacji inżyniersko/naukowych.

Cena usługi Cyclone wynosi 0,95 USA za korzystanie przez jedną godzinę z mocy obliczeniowej jednego rdzenia. Użytkownik musi też wydzierżawić węzeł zarządzania oraz może zamówić dodatkową pamięć, co kosztuje 0,2 USD za 1 GB (opłata miesięczna).


TOP 200