W wybranej przez Ciebie kategorii nie zostały opublikowane żadne treści.Prosimy o wybranie innego zestawu kryteriów.
Konteneryzacja, elastyczność i optymalizacja zasobów
Konteneryzajca staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem - świetnie wpisuje się w konieczność stałego zwiększania elastyczności i szybkości wprowadzania zmian w firmach. Jak bardzo jesteśmy zaawansowani w stosowaniu kontenerów i jakie są ich największe zalety z punktu widzenia użytkowników w Polsce, Czechach i na Słowacji?
Najnowsze technologie HPE wspierają uczelnie
Nowoczesna uczelnia musi posiadać nowoczesną infrastrukturę IT, zdolną realizować bezproblemową obsługę tysięcy użytkowników. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, świadomy istotnej wagi technologii w cyfryzującym się świecie, zrealizował ambitny projekt informatyczny, pozwalający na wiele lat zabezpieczyć informatyczny byt uczelni.
E-USŁUGI – cyfrowa transformacja w służbie zdrowia
Sektor ochrony zdrowia przechodzi intensywną cyfrową transformację, która dotyczy także szpitali – w jednostkach utworzonych i nadzorowanych przez MON prowadzony jest projekt budowy ogólnodostępnej platformy e-usług publicznych.
Jak zaspokoić apetyt polskiego przemysłu na innowacje?
Przetwarzanie na brzegu sieci (Edge Computing) to jeden z najciekawszych trendów w obecnej informatyce. Przyczyną wyraźnego wzrostu zainteresowania przetwarzaniem brzegowym jest sposób i miejsce dostępu do danych. Według predykcji Gartnera do 2022 roku aż ¾ danych będzie powstawać poza chmurą obliczeniową i tradycyjnym centrum danych. Sprawią to sensory IoT, których przybywa w szybkim tempie. Dane zaczynają być więc przetwarzane bardzo blisko miejsca ich powstawania, by płynące z nich wnioski były dostarczane w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Jednym z beneficjentów technologii przetwarzania brzegowego jest szeroko pojęty przemysł. Oczujnikowane maszyny w fabrykach generują na bieżąco dane, kontrolując parametry, dając możliwość predykcji. Dzięki temu można lepiej przewidywać awarie, planować przestoje, zarządzać całym etapem produkcji.
W domu jak biurze, czyli technologia pracy zdalnej na wirtualnych pulpitach
Bezpieczny dostęp do danych i aplikacji dla pracowników przebywająch poza biurem - nawet tych, którzy nie mają służbowych laptopów - to dziś prawie obowiązek każdego pracodawcy, który mimo wciąż szalejącej pandemii, prowadzi i chce utrzymać w dotychczasowej kondycji swój biznes. Czy istnieje rozwiązanie, które potrafi takie potrzeby dobrze zabezpieczyć? Odpowiedzią jest technologia Virtual Desktop Infrastructure (VDI), która pozwala konsolidować aplikacje użytkownika końcowego i jego środowisko na serwerze, wykorzystując wirtualizację.
Hiperkonwergencja o poziom wyżej
Rozmowa z Maciejem Kalisiakiem, Country Innovation Lead, HPE Polska