Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata

Foto: Lenovo

Materiał promocyjny Nowoczesne środowisko pracy wymaga nowego podejścia do ekosystemu sprzętowego. Laptopy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 11. generacji są odpowiedzią na potrzeby pracowników realizujących swoje zadania w hybrydowym modelu pracy. Poznaj sprzęt z najwyższej półki, który z pewnością będzie w tym wsparciem.

Model pracy zdalnej czy hybrydowej nie jest obecnie czymś zaskakującym. Swoje zadania pracownicy mogą równie dobrze realizować poza biurem, pozostając cały czas w kontakcie ze swoimi zespołami i z dostępem do firmowych zasobów. Zmienia się też postrzeganie biura jako miejsca pracy. Nowe oczekiwania pracowników wymusiły szereg zmian w przestrzeniach biurowych. To już nie tylko miejsce z biurkiem i dostępem do komputera, ale strefy relaksu, wydzielone miejsca do rozmów telefonicznych, do cichej pracy, salki przystosowane do konferencji zdalnych.

Za takimi zmianami podążają również zmiany sprzętowe, oczekiwane zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Skoro zadania można dziś realizować z wielu miejsc – z domu, w podróży, w biurowej strefie relaksu, przy biurku, sprzęt, na którym pracujemy, musi być lekki, poręczny, wytrzymalszy.

A dodatkowo (albo przede wszystkim) posiadać takie rozwiązania technologiczne, które pozwolą zespołowi pracować wspólnie z podobnym doświadczeniem, niezależnie od miejsca przebywania pracowników, czy od miejsca dostępu do firmowych danych. Kluczem nowej rzeczywistości jest mobilność i zadowolenie pracowników z narzędzi wspierających ich pracę, co w bezpośredni sposób przekłada się również na wydajność.

Lepsze spotkania – lepsza praca

Charakterystyczny czerwony TrackPoint na pokrywie notebooka od ponad 30 lat towarzyszy pracownikom firm w realizacji ich służbowych zadań. Laptopy serii ThinkPad są często pierwszym wyborem dla poszukujących wydajnych i niezawodnych urządzeń. Zmienia się stosowana w nich technologia, przybywa mocy, wsparcia. Jedno jest niezmienne – od lat ten sam poziom zadowolenia użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku kolejnej już, 11. generacji notebooków ThinkPad X1 Carbon.

Producent tych urządzeń doskonale zrozumiał potrzeby hybrydowej rzeczywistości biurowej, dostarczając użytkownikom laptopa gotowego do pracy w nowym środowisku.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata

Foto: Lenovo

Skoro zmienił się sposób prowadzenia spotkań firmowych, w których biorą udział pracownicy zebrani w biurze wraz z kolegami/koleżankami, którzy łączą się zdalnie, technologia musi dostarczyć wszystkim właściwe doświadczenie obecności. Laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon 11. generacji posiada nie tylko zaawansowaną kamerę Full HD (lub opcjonalnie hybrydową kamerę FHD i na podczerwień), z dodatkowym fizycznym zabezpieczeniem prywatności w postaci przesłony obiektywu, ale też rozbudowany system mikrofonów, które zapewnią najwyższą jakość udziału w hybrydowym spotkaniu. Cztery mikrofony 360-stopniowe ze zintegrowaną redukcją szumów opartą na sztucznej inteligencji i Dolby Voice® dostarczą użytkownikowi najwyższą jakość dźwięku.

Całość potencjału najnowszego Lenovo ThinkPad X1 Carbon jako doskonałego narzędzia pracy, dopełnia doskonała jakość obrazu, który dostarcza ekran OLED 14” o proporcjach 16:10, rozdzielczości 2.8K i jasności 400 nitów z certyfikatem Eyesafe®.

Współczesne narzędzia pracy muszą być nie tylko zaawansowane technologicznie, by sprostać wyzwaniom wydajnościowym, ale też zapewniać trwałość i odporność na nieprzewidziane sytuacje. Dziś urządzenie bardzo często jest w ruchu, a przez to bywa narażone na czynniki zewnętrzne i potencjalne zagrożenia, takie jak zalanie, upadek, uderzenie. ThinkPad X1 Carbon 11. Generacji, tak jak i poprzednie generacje, został stworzony z wykorzystaniem standardu militarnego MIL-STD-810H. Urządzenia są testowane pod kątem 12 standardów wojskowych i ponad 200 testów kontroli jakości, aby zapewnić ich działanie w ekstremalnych warunkach – od arktycznej dziczy po pustynne burze piaskowe. Użytkownicy otrzymują więc sprzęt gotowy na pracę nawet w ekstremalnych warunkach, a także na niespodzianki w biurze czy z domu, takie jak upadki czy zalania.

Warto zaznaczyć, że – podobnie jak z wieloma trendami technologicznymi – o przewadze danego sprzętu i jego przydatności do eksplorowania cyfrowego świata, jest ekosystem, w którym dane urządzenie działa i współpracuje. W przypadku laptopów Lenovo ThinkPad mówimy o szeregu sprzętów towarzyszących, wspierających i uzupełniających środowisko pracy. Wymieńmy kilka elementów, z których użytkownik może zbudować optymalne środowisko pracy. To na przykład ThinkPad Universal USB-C Dock (40AY), czyli uniwersalne urządzenie dokujące, upraszczające połączenia sprzętowe w miejscu pracy, wyposażone w szeroką gamę portów, funkcję plug and play nowej generacji oraz możliwość szybkiego ładowania. ThinkPad Universal USB-C Dock to nie tylko ergonomia okablowania na biurku pracownika, ale coś znacznie więcej – urządzenie pozwala cieszyć się szybkim transferem danych, ekspresowo ładować notebooki ze złączem USB-C (do 100W), a także wyświetlacze typu plug and play i inne akcesoria. Praca hybrydowa, w szczególności spotkania, wymaga nie tylko dostarczenia wysokich parametrów obrazu, ale również dobrej jakości dźwięku. Dzięki lekkim i komfortowym słuchawkom nausznym Lenovo USB-A Wired Stereo On-Ear Headset, użytkownik będzie nie tylko lepiej uczestniczył w komunikacji, ale też zachowa kontrolę nad tokiem rozmowy, dzięki możliwości szybkiego wyciszania mikrofonu.

Rozwiązania Lenovo, wspierające środowisko pracy użytkownika, są dobrze przemyślane i zaprojektowane z uwzględnieniem najnowszych trendów nie tylko technologicznych, ale również trendów w modelu realizacji zadań służbowych. „Twardym” dowodem na nową definicję pracy jest ThinkVision M15, mobilny monitor, który w prosty sposób może komunikować się z laptopem, dostarczając możliwość rozszerzenia ekranów roboczych niezależnie od miejsca pracy. Jest wyposażony w 15,6-calowy panel IPS i wyświetlacz FHD, a do tego cechuje się niezwykłą lekkością i kompaktowością (860g). Zapewnia doskonały obraz i zajmuje mało miejsca. Konstrukcja z jednym kablem w tym wypadku oznacza, że jedno złącze USB typu C umożliwia przesyłanie obrazów, dźwięku i danych, a także zasilanie monitora z podłączonego laptopa, zapewniając komfort podczas podróży. Ponadto drugi, identyczny port umożliwia podpięcie ekranu z dowolnej strony laptopa.

Dodatkowo testowanego przez nas ThinkPada X1 Carbon możemy „ubrać” w ThinkPad Professional 14-inch Sleeve, czyli etui o klasycznym wzornictwie. Dzięki łatwo dostępnej przedniej kieszeni można przechowywać w nim telefon, kable i akcesoria. Pokrowiec jest na tyle kompaktowy pod względem zajmowanego miejsca, że da się go spakować do większej torby chociażby podczas dojazdów do pracy czy w podróży.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon – nowe oblicze hybrydowego świata

Foto: Lenovo

Trwały i bezpieczny

Lenovo ThinkPad X1 Carbon to przemyślana i dopracowana konstrukcja, tworzona od podstaw do wydajnej pracy, między innymi dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych procesorów firmy Intel. Najlepsze możliwe wykorzystanie potencjału mocy urządzenia gwarantuje procesor Intel® Core™ vPro® 13. generacji, który doskonale sprawdza się w biznesie i codziennych zadaniach. Współpraca Lenovo i Intel to również nowe podejście do roli laptopa w środowisku pracy. Dzięki technologii Intel® Unison™ komputer może wręcz intuicyjnie współpracować z telefonem użytkownika (Android lub iOS), pełniąc rolę centralnego urządzenia, zdolnego do odbierania połączeń czy obsługi plików z telefonu.

Nowe doświadczenie pracy to także nowe podejście do kwestii bezpieczeństwa. Odmiejscowienie realizacji zadań i zdalny dostęp do zasobów firmowych wymaga kompleksowych rozwiązań, które będą wspierać użytkowników i ułatwiać im bezpieczną pracę.

Biznesowe laptopy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 11. generacji posiadają funkcje wspierające bezpieczeństwo, zaimplementowane zgodnie z ideą security by design. To zabezpieczenia biometryczne – od czytnika linii papilarnych wbudowanego w przycisk zasilania po oprogramowanie do rozpoznawania twarzy współpracujące z kamerą na podczerwień (IR), ale też funkcje takie jak discrete Trusted Platform Module (dTPM), chroniące krytyczne dane za pomocą szyfrowania.

I na koniec - wsparcie. To ważna składowa kompleksowej oferty sprzętowej Lenovo, uzupełniająca optymalizację środowiska pracy. W przypadku notebooków ThinkPad X1 Carbon 11. generacji producent oferuje w standardzie 3-letnie profesjonalne wsparcie techniczne w trybie 24/7, realizowane również w siedzibie użytkownika. Szybkość reakcji na awarie pozwoli użytkownikom na utrzymanie ciągłości realizacji zadań, bez zbędnych przestojów serwisowych sprzętu.

  • Certyfikacja Intel® Evo™ z procesorem do Intel® Core™ vPro® 13. generacji
  • Nowość – pasek komunikacyjny (Communication Bar), w którym mieści się kamera FHD o wyższej rozdzielczości z opcjonalną podczerwienią, funkcją Computer Vision i przesłoną ThinkShutter
  • Ultralekka waga początkowa – zaledwie 1,12 kg
  • Fenomenalny ekran OLED 14” o proporcjach 16:10, rozdzielczości 2.8K i jasności 400 nitów z certyfikatem Eyesafe®
  • Lenovo ThinkPad X1 Carbon 11. generacji zachwyca wydajnością przy jednoczesnym zachowaniu mobilności, ale także legendarnej wytrzymałości (standard militarny MIL-STD-810H, laptop przeszedł 200 testów kontroli jakości, aby zapewnić jego działanie w ekstremalnych warunkach)
  • Zoptymalizowany system chłodzenia z podwójnym wentylatorem i wentylacją z tyłu
  • Zaawansowane, 3-letnie wsparcie serwisowe Lenovo Premier Support, w ramach którego zdalna obsługa techniczna na najwyższym poziomie, dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Usługa CO2 Offset w standardzie
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]