Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Cloud Computing
Cloud Computing
Najważniejsze wypowiedzi 2010 roku w branży IT
Łukasz Sabatowski, Michał Berezowski, 17.01.2011
Rok 2010 w braży IT był bardzo ciekawy. Odbyło się sporo premier sprzętowych, opracowano wiele nowych technologii, ale nie zabrakło również skandali. Przy każdej większej okazji organizowane były konferencja, na której główni "gracze" z branży wypowiadali się na bieżące tematy. Zapraszamy do obejrzenia naszego zestawienia najciekawszych wypowiedzi dotyczących branży IT w 2010 roku.
Kim zostaniesz w przyszłości?
Monika Tomkiewicz, 11.01.2011
Dziś praca w IT skierowana jest głównie do programistów, administratorów i menedżerów IT. Niebawem mogą ich zastąpić Cloud Computing Engineer, Website Acceleration Engineer i Cyber Security Specialist.
Nokia wprowadza obsługę dokumentów w chmurze
Maciej Kluk, 04.01.2011
Nokia Beta Labs zaprezentowała nową aplikację umożliwiającą korzystanie z dokumentów w chmurze. Tworzona przez Visiarc aplikacja Mobile Documents jest powiązana z kontem mailowym.
Kim zostaniesz w przyszłości
Monika Tomkiewicz, 04.01.2011
Dziś praca w IT skierowana jest głównie do programistów, administratorów i managerów IT. Niebawem mogą ich zastąpić Cloud Computing Engineer, Website Acceleration Engineer i Cyber Security Specialist.
Firmy doceniają nowe technologie, ale zachowują ostrożność w ich wdrażaniu
Adam Jadczak, 03.01.2011
Dział Motorola Solutions firmy Motorola zaprezentował wyniki badań nad przyszłym użyciem technologii komunikacyjnych w regionie EMEA.
Vision Cloud: celem wypracowanie zgodności chmur obliczeniowych
Janusz Chustecki, IDG News Service, 28.12.2010
W Europie narodził się nowy projekt Vision Cloud - zmierzający do opracowania standardów i mechanizmów, dzięki którym systemy pamięci masowych instalowane w różnych chmurach obliczeniowych będą mogły bez przeszkód współpracować.
Chmura obliczeniowa - deszcz pieniędzy w strefie euro
Wiktor Szpunar, 22.12.2010
Najnowsze badania CEBR pokazują, że w roku 2015 przetwarzanie w chmurze może przynieść pięciu największym gospodarkom w Europie nawet 177,3 mld euro. Cloud computing to dla firm oszczędność i większa elastyczność.
Informacja, chmura, personalizacja
Andrzej Maciejewski, 21.12.2010
W przyszłości ludzie pracujący w firmowych działach IT będą przede wszystkim menedżerami projektów.
Dropbox 1.0 - większa szybkość, nowe funkcje
Wiktor Szpunar, 20.12.2010
W sieci pojawiła się finalna wersja programu Dropbox - klienta usługi internetowej, który ułatwia backup plików i współpracę na kilku komputerach jednocześnie. Nowa wersja jest szybsza, poprawiono klient Mac OS, a dzięki funkcji Selective Sync indywidualnie ustawić można synchronizację plików.
Google z muzyką w chmurze
Krzysztof Pielesiek, 17.12.2010
Według niepotwierdzonych raportów, amerykański gigant ma na oku kolejną usługę. Tym razem Google chciałby wkroczyć w świat muzyki. Nie wiadomo jednak czy kupi już istniejący serwis czy też będzie próbował stworzyć coś własnego.
Środowy Przegląd Prasy
Monika Tomkiewicz, 15.12.2010
Dell podnosi się po walce z HP i przejmuje kolejne centrum danych... W poniedziałek zamówienia złożone w Merlinie przekroczyły 1 mln zł... UKE chce obniżyć ceny za SMS-y... Banki zapłacą za e-awarie... Wyjście TP pomoże Emitelowi... Facebook organizuje Hacker Cup… Atak spamu na Twitterze po wycieku haseł z domu mediowego...
Google eBooks - startuje cyfrowa księgarnia
Krzysztof Pielesiek, 07.12.2010
Zgodnie z przewidywaniami, Google uruchomił swoją wirtualną księgarnię. Otrzymała ona - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nazwę Google eBooks. Czytelnicy mogą dzięki niej zapoznać się między innymi z trzema milionami darmowych tytułów.
Jak Polacy tworzą dla Japończyków klaster do backupu danych w modelu cloud computing
Dorota Konowrocka, 07.12.2010
Cezary Dubnicki, założyciel warszawskiej firmy technologicznej 9LivesData; pomysłodawca i realizator systemu HYSDRAstor dla firmy NEC - systemu pamięci masowej do backupów danych z globalną deduplikacją.
Platforma Azure - jak tworzyć i uruchamiać aplikacje, i jakie to daje korzyści?
Marek Rzewuski, 01.12.2010
Dariusza Piotrowskiego, dyrektora działu Developer & Platform Group, zapytaliśmy o to, jak działa i jakie korzyści daje platforma Microsoft Azure, umożliwiająca tworzenie i użytkowanie aplikacji przetwarzanych w chmurze.
Cloud Connect połączy Google Docs i MS Office
IDG News Service, Wiktor Szpunar, 23.11.2010
Google rozpoczyna testy wtyczki, która pozwoli użytkownikom Microsoft Office na łatwe przesyłanie i edycję dokumentów w chmurze obliczeniowej Google Docs. Plugin o nazwie Cloud Connect testują na razie wybrane osoby korzystające z pakietu MS Office 2010.
Windows 8 będzie usługą sieciową?
Wiktor Szpunar, 18.11.2010
Dwa slajdy z prezentacji - potężny odzew na całym świecie. W sieci pojawiły się przecieki z konferencji Microsoft Architect Insight 2010, podczas której omawiano nowości w budowie Windows 8. System będzie odtąd działał "Desktop as a Service", z poziomu chmury obliczeniowej.
Microsoft przedstawia Montage
Krzysztof Pielesiek, 18.11.2010
Nowe dzieło wewnętrznego zespołu Microsoftu - FUSE Labs - pozwala opublikować stronę internetową, na której znajdą się interesujące nas treści. Nasza "sieciowa wizytówka" może się składać z plików multimedialnych, wiadomości czy wpisów z Twittera.
Goniąc za nieuchwytną informacją w sieci
Dorota Konowrocka, 16.11.2010
Na konferencji Momentum firma EMC zarysowała kierunki rozwoju systemów zarządzania informacją nieustrukturyzowaną, zwracając uwagę na rolę sieci społecznościowych, rozwiązań mobilnych i oczywiście chmury.
Poprzednia
strona
1
...
74
75
76
77
78
...
81
Następna
strona
Redakcja poleca
BestInCloud 2018 - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski
SAP podejmuje współpracę z OChK
Janusz Chustecki
Facebook postawił na gry komputerowe obsługiwane przez chmurę
Janusz Chustecki
Technologie napędzane pandemią
Grzegorz Stech
Wydarzenia
Zarejestruj się
Praca zdalna w sektorze publicznym
Zarejestruj się
Państwo 2.0
Zarejestruj się
Best in Cloud 2021
Biblioteka IT
CIO TRENDBOOK Część piąta
W V (i ostatniej) części CIO Trendbook „JAKIEJ MOCY POTRZEBUJE CYFRYZUJĄCA SIĘ FIRMA?” - Cyfrowy świat po COVID-19: strategie technologiczne na ciężkie czasy. Autorzy wraz z zaproszonymi ekspertami podsumowują pojawiające się podczas dyskusji w gronie polskich CIO wątki dotyczące wyzwań, przed jakimi stanęli menedżerowie wiosną 2020. Doświadczenie pandemii uwolniło w wielu firmach drzemiący potencjał technologicznych zmian i optymalizacji środowisk IT. W poszukiwaniu złotego środka pomiędzy wyzwaniami a możliwościami organizacji w procesie cyfrowej zmiany autorzy CIO Trendbooka przeanalizują strategie technologiczne, które zapewniły firmom stabilność i ciągłość działania. Publikacja jest wyjątkowym przewodnikiem technologicznym, który może inspirować firmy do zmian.
Pomyślne przejście do nowej normalności
Gdy świat zaczyna odzyskiwać równowagę, jednym z najważniejszych wyzwań będzie znalezienie sposobów zapewnienia klientom i pracownikom funkcji oczekiwanych przez nich w warunkach „nowej normalności”. Poznaj rozwiązania dające przedsiębiorstwom narzędzia niezbędne do utrzymania ciągłości działania i pozwalające pracownikom na bezpieczne wykonywanie zadań w domu lub w biurze.
Przygotuj swoją sieć
Na świecie obserwuje się bezprecedensowy wzrost liczby użytkowników i urządzeń zalewających rynek. Jeden z szacunków przewiduje czterokrotny wzrost średniej wielkości ich wykorzystania przez każdą osobę. Aby dowiedzieć się jak poradzić sobie z tym wykładniczym wzrostem, zapoznaj się z opracowaniem, w którym analizujemy wpływ globalnych wydarzeń, które napędzają potrzebę modernizacji sieci.
Optymalizacja kosztów, dzięki komunikacji i współpracy w chmurze
Czas na analizę potrzeb, jeśli jeszcze nie jesteś na drodze do przejścia do chmury – teraz jest Twoja szansa. Alcatel-Lucent Enterprise umożliwia firmom transformację rozwiązań komunikacyjnych do chmury w zależności od indywidualnych potrzeb. Na przykład, jeśli całkowite przejście do modelu pełnej chmury nie jest możliwe, wówczas dostęp do rozwiązania hybrydowego zapewnia wybrane korzyści z chmury, bez konieczności rezygnacji i zastępowania dotychczasowych inwestycji.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »