Box zatrudni CIO popularnego producenta bananów... tylko po co?

Box zdecydowanie chce poprawić swoją pozycję na rynku. W osiągnięciu celu mają pomóc nowi doradcy. Dlatego też w zarządzie zasiądzie Manjit Singh - CIO pracujący wcześniej dla bananowego imperium Chiquita Brands i sieci hoteli Las Vegas Sands Corp.

Jak Manjit Singh ma poprawić sytuację Boxa? Spółka chce zwiększyć popularność swoich chmurowych usług na rynku enterprise - głównie przechowywania danych i wymiany plików - a co za tym idzie także podkręcić wyniki sprzedaży.

Singh ma się zająć realizowaniem tych celów w branży sprzedaży detalicznej, FMCG, oraz hotelarstwa. W 100% odpowiadają one jego doświadczeniu w Chiquita Brands i Las Vegas Sands Corp. Jak zresztą podpowiadają eksperci, Singh świetnie orientuje się w potrzebach przedsiębiorstw z wymienionych gałezi gospodarki. Do niedawna sam występował z pozycji klienta i korzystał z usług takich firm jak Box, Salesforce.com, czy Workday.

Zobacz również:

  • 9 cech wielkich liderów IT
  • Akcje Intel spadają - winna rosnąca konkurencja w AI

Niestety, mimo tak szerokiego doświadczenia, Singh nie zajmie się dostosowywaniem produktów i usług Box do potrzeb swoich branż. Z informacji spółki wynika, że będzie działał od strony łańcucha dostaw. Mimo to, zapowiedział, że gotów jest także doradzać innym CIO firmy.

Jak sam stwierdził, współpracę z Box Singh podejmuje bez obaw. Wierzy bowiem, że mniejsi, młodsi stażem dostawcy rozwiązań chmurowych mają spora przewagę nad rynkowymi gigantami - potrafią się szybko i sprawnie dostosowywać do potrzeb klientów. Duże korporacje cechuje natomiast spora bezwładność. Do tego samego, choć powstrzymując się przez gloryfikowaniem mniejszych firm przyznał się niedawno też CEO Oracle, Larry Ellison.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200