Red Hat i Hortonworks zawierają alians z myślą o Big Data

Hortonworks chce ujrzeć swoje produkty także w hybrydowej chmurze. Firma postanowiła więc zacieśnić współpracę z Red Hat.

Połączenie sił ma pozwolić na zaoferowanie kompletnej usługi i lepszej obsługi klientów, którzy zdecydują się na rozwiązanie Hadoop + Red Hat. Jeden z efektów współpracy został już udostępniony w wersji beta. Chodzi o Hortonworks Data Platform (HDP). Ten plug-in do systemów magazynowania danych produkcji Red Hat sprawia, że oprogramowanie Hortonworks działa na nich w sposób natywny.

Shaun Connolly, wiceprezes Hortonworks oświadczył, że współpraca podyktowana jest m.in. faktem, że wielu klientów korzystających z aplikacji bazujących na bazach danych (np. Hadoop) docenia także otwarte rozwiązania Red Hat, takie jak Enterprise Linux OpenStack Platform, OpenJDK, Red Hat JBoss Middleware, czy Red Hat Storage.

Zobacz również:

Właśnie ze względu na charakter oprogramowania Red Hat, analitycy ukuli żartobliwą nazwę dla aliansu obu firm, określając go jako "otwarcie" drogi do Big Data.

Scenariuszy współpracy jest co najmniej kilka. Połączenie HDP z Red Hat Enterprise Linux OpenStack Platform pozwoli na dużo tańsze i bezpieczniejsze wykorzystanie Hadoop w ramach prywatnej chmury. HDP w połączeniu z Red Hat Storage umożliwi utworzenie jednego, obszernego repozytorium danych z wieloma końcówkami. W tym Hadoop, ale takze POSIX oraz OpenStack Object Storage. Otwarta architektura rozwiązań Red Hat to z kolei możliwość tworzenia nowych aplikacji do analizy danych. W zależności od potrzeb.

Ranga Rangachari, wiceprezes Red Hat ds. Storage and Big Data stwierdził że Hadoop to najlepsza aplikacja na potrzeby działania w otwartej hybrydowej chmurze. Współpraca Red Hat z Hortonworks pozwala natomiast zaspokoić jeszcze inną potrzebę rynku - skrócić czas potrzebny na otrzymanie wyników analizy Big Data.


TOP 200