Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Big Data
Big Data
Data Driven Innovation - fotogaleria
Mariusz Mierzejewski, 30.10.2020
Świat, który znamy dzisiaj nie może istnieć bez paliwa jakim jest nowa ropa, czyli dane. Dzięki rozwojowi technologii wytwarzamy i magazynujemy ich ogromne ilości. Dobrze wykorzystane mogą stać się naszym najlepszym sprzymierzeńcem na konkurencyjnych rynkach w szybko zmieniającym się świecie.
Przyszłość to dane – konferencja o otwartych danych
Computerworld, 22.10.2020
W listopadzie odbędzie się pierwsza polska konferencja o otwartych danych „The Future is data. Przyszłość to dane”, organizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.
Materiał promocyjny
Jakiej mocy potrzebuje cyfryzująca się firma?
Computerworld, 24.09.2020
Publikacja CIO Trendbook to efekt współpracy i dyskusji CIO i CxO uczestniczących w spotkaniach online podporządkowanych kwestii parametrów, architektury i efektywności technologii, która wspiera cyfrową transformację.
Inteligentne miasta stają się rzeczywistością
Wanda Żółcińska, 22.09.2020
Jak wynika z raportu Capgemini, aż 73% mieszkańców tzw. inteligentnych uważa się za szczęśliwych ludzi, a co trzeci mieszkaniec jest gotowy zapłacić więcej za korzystanie z funkcjonalności smart city.
Jak sztuczna inteligencja pomaga w profilowaniu reklam
Marcin Bieńkowski, 10.09.2020
Każdy sklep internetowy, jak i stacjonarny musi jak najlepiej dopasować ofertę do swoich klientów. Standardem stały się rabaty i promocyjne akcje specjalne. Wykorzystywane są też różne kanały dotarcia do potencjalnych klientów, w tym portale społecznościowe, czy współdziałanie z tzw. influencerami z Instagrama i YouTube’a. Jednak, aby te narzędzia zadziałały potrzebny jest indywidualny profil klienta, a w tym pomóc może sztuczna inteligencja.
5 trendów, które zmienią świat do 2030 r.
Grzegorz Stech, 04.09.2020
Gartner w swoim nowym raporcie „Hype Cycle for Emerging Technologies, 2020” typuje 5 trendów technologicznych, które zmienią świat w ciągu najbliższej dekady.
Polskie firmy nie potrafią wykorzystać potencjału zawartego w danych generowanych w dobie pandemii przez klientów
Janusz Chustecki, 02.09.2020
Jak wynika z raportu opracowanego przez Krajowy Rejestr Długów, podczas pandemii wielu użytkowników „przesiadło” się do sieci i czas ich przebywania w tym środowisku znacznie wydłużył się, co w przypadku firm przełożyło się na wzrost liczby posiadanych danych, które są wtedy generowane przez klientów w cyfrowej w przestrzeni. Jednak z powodu brak narzędzi analitycznych, nie są one w stanie wykorzystać efektywnie tak gromadzonych informacji.
Czy czeka nas cyfrowa apokalipsa?
Janusz Chustecki, 28.08.2020
Melvin Vopson (brytyjski naukowiec wykładający na University of Portsmouth) ostrzega, że za kilkaset lat czeka nas cyfrowa katastrofa związana z lawino przybywającą ilością danych, o jakiej do niedawna nikt nie myślał nawet w najśmielszych przewidywaniach. Apeluje nawet w związku z tym o to, aby cyfrową treść uznać za specyficznego rodzaju kolejny – bo piąty już - stan skupienia.
Polskie startupy znów polecą do Bostonu
Grzegorz Stech, 23.07.2020
MIT Enterprise Forum CEE, jeden z największych akceleratorów dla startupów w tej części Europy, właśnie ogłosił finalistów 3. edycji programu. Do Bostonu po swoją szansę pojedzie niebawem 5 startupów, w tym firmy z Polski.
Materiał promocyjny
Przetwórca żywności, wart 8,1 miliarda dolarów, inwestuje w platformy BI i Master Data
Computerworld, 01.07.2020
„Nie musimy być dłużej ograniczani przez opóźnione procesy serwerowe. Daję Rimini Street ocenę A+” – Colleen Pacocha, analityk Dean Foods
Technologia przynosi wymierne zmiany na lepsze
Wanda Żółcińska, 23.06.2020
Z wielkim rozmachem wystartowała globalna konferencje HPE Discover Virtual Experience. Jednym z poruszanych i istotnych dla wszystkich tematów jest świat w dobie pandemii – walka z wirusem, pomoc firmom w przetrwaniu kryzysu, a przede wszystkim wykorzystanie technologii dla poprawy sytuacji ludzi i biznesu.
Nowa era systemów Business Intelligence
Grzegorz Kubera, 18.06.2020
Firmy, które chcą podejmować lepsze decyzje biznesowe, inwestują w odpowiednie oprogramowanie do analiz opisowych, sugerujących i predykcyjnych. Narzędzia te ułatwiają zarządzanie informacjami tak, aby kadra kierownicza mogła podejmować lepsze, oparte na danych decyzje.
Informatyka a koronawirus. Technologie w czasach kryzysu
Jarosław Badurek, 31.03.2020
Informatyka to źródło unikatowych technologii antykryzysowych. Ich rozwój w czasie epidemii ulega naturalnemu przyspieszeniu. Pytanie, jak będzie wyglądał kształt informatycznego świata po kryzysie.
Materiał promocyjny
Nowe doświadczenie dla tradycyjnej infrastruktury IT
Henryk Tur, Rafał Wojcieski, 23.03.2020
HPE GreenLake to usługa dedykowana współczesnemu biznesowi, będąca elastyczną odpowiedzią na transformację cyfrową.
Jak chmura może zmienić organizacje
Grzegorz Stech, 28.02.2020
Organizacje, które realizują proces transformacji cyfrowej za pomocą chmury, muszą mieć świadomość, że przenoszą tam też odpowiedzialność za swój biznes. Dlatego decyzja o wejściu w chmurę powinna być poprzedzona sporządzeniem optymalnej strategii wejścia w rozwiązania chmurowe. Dobrze, by obejmowała też możliwość wyjścia.
Chief Digital Officer – wiele ról, wiele funkcji. Kto to właściwie jest CDO?
Grażyna Musiatowicz-Podbiał, 10.02.2020
W przedsiębiorstwach, w których jasno wytyczono ścieżkę rozwoju strategii cyfrowych, Chief Digital Officer (CDO) coraz częściej pojawia się jako najwyższa rangą osoba odpowiedzialna za transformację cyfrową. Nadal funkcja ta nie doczekała się jednak pełnego zdefiniowania zakresu obowiązków. A gdyby zdefiniować go przez pryzmat podstawowego wyzwania: cyfrowej transformacji firmy?
Materiał promocyjny
Jakiej mocy potrzebuje cyfryzująca się firma?
Computerworld, 30.01.2020
W kwietniu i maju odbędą się spotkania on-line, których celem będzie przygotowanie publikacji CIO Trendbook odpowiadającej na pytanie o zapotrzebowanie polskich firm na moc w cyfrowej transformacji.
CIO i CDO: ile współpracy, ile konkurencji?
Grażyna Musiatowicz-Podbiał, 30.01.2020
Czy CIO i CDO maja wspólne cele, metody, kompetencje? Na jakich warunkach i w jakich obszarach mogą współpracować?
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
32
Następna
strona
Redakcja poleca
Czym zajmuje się inżynier danych?
Maximiliane Piontek
Ukraina zaczęła używać technologii rozpoznawania twarzy Clearview AI podczas wojny
Computerworld
Cyfryzacja w polskich firmach coraz dojrzalsza
Grzegorz Stech
Otwarte dane w nowoczesnej gospodarce cyfrowej
Anna Ładan
Biblioteka IT
Dane w centrum nowoczesnej strategii
W jaki sposób organizacje pracują nad zmaksymalizowaniem korzyści płynących z gromadzonych danych? Jednym z elementów jest odpowiednie podejście do szeroko pojętego zarządzania infrastrukturą – musi ona umożliwiać wykorzystanie danych w sposób zapewniający wartość biznesową. Podejście infrastructure first zmienia się na data first, a nowoczesne narzędzia i elastyczne modele korzystania z IT umożliwiają zbudowanie odpowiedniej strategii. Jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wnioskami z dyskusji zorganizowanej przez redakcję Computerworld „Modernizacja danych, klucz do optymalnego modelu biznesowego”.
Hybrydowy świat z Oracle
Zmiany w sposobie pracy i dostępu do firmowych danych, spowodowane globalną pandemią, wymuszają nowe zachowania i modele operacyjne po stronie organizacji. Firmy muszą dziś szukać sposobów na tańsze, elastyczniejsze i jednocześnie zapewniające ciągłość biznesu rozwiązania. Organizacje chcą realizować bieżące priorytety, ale chcą również jak najlepiej wykorzystać nowe technologie. Świat chmury to nieuchronna przyszłość, w której będą musiały się odnaleźć wszystkie firmy. Otwartym pytaniem pozostaje jednak, jaki będzie ten świat chmury. Jednej, publicznej? A może wielu chmur, kombinacją usług publicznych, prywatnych i z pełnym wykorzystaniem infrastruktury tradycyjnej – czyli modelu pozwalającego przetwarzać i udostępniać dane niezależnie od miejsca ich powstawania, z zachowaniem wszelkich atrybutów modelu aaS? Wiele wskazuje na to, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań hybrydowych, łączących komponenty chmury publicznej i prywatnej, komponenty chmury z elementami centrum danych i danymi w siedzibie firm. Jak poruszać się w takim środowisku i jak w pełni wykorzystać moc chmury do wsparcia biznesu? Oracle ma odpowiedź. Oferuje dostarczanie usług chmurowych w chmurze publicznej, w siedzibie klienta, na brzegu sieci. W chmurze Oracle organizacje mogą uruchamiać dowolne obciążenia, w tym VMware, HPC, chmurowe kontenery Kubernetes, bazy danych i wiele innych. Więcej o możliwościach chmury Oracle, jak również o przyszłości hybrydowych modeli pracy z danymi znajdziecie w e-booku popularnej serii "Hybrid Cloud for Dummies".
Pytania przed podróżą w chmurę
Organizacje mają dziś świadomość, że kluczem do rozwoju biznesu i wpierania klientów jest transformacja cyfrowa, rozumiana przez zmianę modelu na chmurowy. To dzięki możliwościom chmury firmy mogą na nowo zdefiniować swoje relacje z klientami, partnerami i pracownikami i generować nowe możliwości, wykorzystując cyfrowe produkty i usługi. Wybór właściwego dostawcy usług chmurowych może decydować o powodzeniu biznesu. Kluczowymi elementami potrzebnymi do podjęcia decyzji o współpracy z dostawcą są możliwości oferowanych rozwiązań cloudowych - szybkość reakcji, skalowanie zmian, zwiększenie odporności, obniżenie kosztów i wdrożenie w dowolnym miejscu - w ramach strategii hybrydowej lub wielochmurowej. Jak przygotować się do wejścia w chmurę? Jaką wybrać? Z kim współpracować? W tym materiale znajdą Państwo odpowiedzi na kluczowych 8 pytań, które warto zadać dostawcy, by mieć pewność, że transformacja chmurowa zakończy się sukcesem.
Przyszłość pracy — broszura
Wskazówki dotyczące transformacji do innowacyjnego hybrydowego miejsca pracy. Definicja miejsca pracy szybko się zmienia, a zmiany te nie będą tymczasowe. Organizacje borykają się z problemem zapewnienia wysokiej jakości środowiska pracy, które umożliwiłoby pracę w dowolnym miejscu i czasie.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »