Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Big Data
Big Data
Rozproszone przetwarzanie: podnoszenie poprzeczki IT
Lenovo, 12.09.2018
Każdy, kto ogląda lekką atletykę, zna Fosbury Flop - nawet jeśli nie wie, że właśnie tak się nazywa. To technika wykorzystywana w skoku wzwyż, gdzie zawodnik przeskakuje nad poprzeczką, patrząc w niebo (w przeciwieństwie do próby zrobienia fikołka nad poprzeczką). Początkowo była to absolutna rewolucja. Dzisiaj, to jedyny sposób, który pozwala konkurować na najwyższym poziomie.
CIO Executive
Adaptacja AI zdecyduje o randze naszej gospodarki
Szymon Augustyniak, 11.09.2018
Polska, jako państwo, powinna postawić na rozwój sektora rozwiązań sztucznej inteligencji i powinien to być wybór strategiczny, spójny, całościowy. Profesor Krzysztof Rybiński, ekonomista i naukowiec oraz Chief Ideator w głośnej polskiej spółce technologicznej Synerise, proponuje zmiany w systemie edukacji, inwestycji państwa i kapitału prywatnego w technologie, podejścia do AI. Czas nagli.
Sztuczna Inteligencja w pigułce – jak wygląda rynek technologii przyszłości?
Computerworld, 10.09.2018
Czym jest sztuczna Inteligencja? Na jakim poziomie zaawansowania są współczesne technologie wykorzystywane przez największych w tej branży? Jak szybko i w jaki sposób rozwija się rynek? Jakie są prognozy na najbliższą przyszłość? Odpowiadamy na wszystkie powyższe pytania i… zapraszamy do dyskusji. Najbliższe spotkania odbędą się już 13 września w Krakowie i 27 września w Katowicach.
Ciepła woda chłodzi superkomputerową gorączkę w Monachium
Lenovo, 04.09.2018
W 2018 r. superkomputery w niemieckim Leibniz Supercomputing Center w Monachium zostaną zmodernizowane. Ich moc wzrośnie o ponad 26 petaflopsów. W listopadzie wejdą do pierwszej dziesiątki najszybszych komputerów na świecie. Lenovo chłodzi ich blisko 13 tys. procesorów za pomocą gorącej wody – są ku temu dobre powody.
CIO Executive
Meandry cyfrowej innowacji
Maciej Chojnowski, 27.08.2018
Trzydzieści lat po uruchomieniu World Wide Web przez Tima Bernersa-Lee żyjemy w świecie megaportali, w którym dostęp do informacji reguluje kilka globalnych firm o skali niespotykanej dotychczas w historii. Jak do tego doszło? W jaki sposób narzędzie, którego celem miała być szerzenie wolności, przekształciło się w medium kontrolowane przez nielicznych?
Nowe możliwości bazy danych Oracle Autonomous Database Cloud
Janusz Chustecki, 09.08.2018
Korporacja przedstawiła najnowszy element autonomicznej, chmurowej bazy danych noszącej nazwę Oracle Autonomous Database Cloud. To usługa Oracle Autonomous Transaction Processing, która przetwarza dane wykorzystując technologię maszynowego uczenia.
Nowe narzędzia Lenovo przyspieszą wdrażanie i rozwój sztucznej inteligencji w środowiskach biznesowych oraz HPC
Lenovo, 07.08.2018
Projekty prowadzone w obszarze sztucznej inteligencji dla wielu przedsiębiorstw i organizacji badawczych mają obecnie charakter priorytetowy. Osobiście mam to szczęście, że jestem w samym centrum akcji - współpracuję z organizacjami na całym świecie. Chociaż klienci mają już pierwsze sukcesy w prototypowaniu, to jednak - jeśli chcą osiągnąć ostateczne cele realizowanych projektów sztucznej inteligencji - wszyscy muszą się zmierzyć z podobnymi wyzwaniami.
Efekt Big Data: Vestas liderem zmian w europejskim sektorze energetyki wiatrowej
Lenovo, 01.08.2018
W 2014 r. kraje UE uzgodniły, że do 2030 r. odnawialne źródła energii będą generować co najmniej 47% energii elektrycznej. Ta umowa spowodowała boom na rynku energii odnawialnej. Energia wiatrowa jest obecnie w Europie drugim największym pod względem ilości wytwarzanej energii źródłem - wyprzedziła ostatnio węgiel. W 2016 r. 51% systemów energetycznych w Europie w 2016 roku wykorzystywało siłę wiatru.
CIO Executive
Husarion: robot z taśmy
Jan Mazurek, 23.07.2018
Robotyzacja wymaga odpowiedniej architektury sieci, która zapewniałaby współpracę wszystkich działających w niej urządzeń i przyśpieszała prototypowanie robotów. Polska firma Husarion dostarcza narzędzi i metod optymalizacji wielu aspektów robotyki.
CIO Executive
Inteligentny Edward
Jan Mazurek, 23.07.2018
Technologia oparta na sztucznej inteligencji może radykalnie zmienić pracę działów sprzedaży. Edward to ciekawe rozwiązanie,które rozwija firma dwóch dwaj innowatorów z Krakowa.
CIO Executive
Marek Michalewicz nowym dyrektorem ICM UW
Szymon Augustyniak, 11.07.2018
Dr Marek Michalewicz został dyrektorem Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW). Na stanowisku zastąpił prof. Marka Niezgódkę, który Centrum kierował nieprzerwanie przez ćwierć wieku.
Kiedy będziemy używać komputerów kwantowych?
Grzegorz Kubera, 09.07.2018
Nad komputerami kwantowymi pracują zarówno największe korporacje, jak i start-upy technologiczne. Większość dostawców chce oferować dostęp do nich przez chmurę. Niektórzy już testują możliwości systemów, a eksperci twierdzą, że w ciągu kilku lat doczekamy się rozwiązania, z którego będą mogły korzystać przeciętne firmy. Ale czy rzeczywiście jest na co czekać?
Woda schładza gorączkę systemów HPC
Lenovo, 05.07.2018
Pompowanie litrów wody do serwerów HPC, aby je schłodzić, może na pierwszy rzut oka wydawać się rażącym lekceważenie zasad BHP w centrum danych. Jednak ta metoda usuwania ciepła może stanowić przyszłość, jeśli chodzi o umożliwienie optymalnego działania zagęszczonym konfiguracjom serwerowym. Wydaje się to kluczowe w przypadku gęstych, definiowanych przez przyszłe wymagania centrów IT, które będą dominować w kolejnej dekadzie XXI wieku.
Zoptymalizowane serwery - kolejny etap rozwoju analityki Big Data
Lenovo, 03.07.2018
Etymologowie żargonu IT wahają się czy nie wyrzucić "Big Data" z listy najmodniejszych haseł w branży, ale sytuacja jest dynamiczna. Menedżerowie odpowiedzialni za planowanie IT z pewnością mają świadomość, że status wielkich danych w programach biznesowych ewoluuje. Podobnie jak zachodzą zmiany w technologiach, które mają na to główny wpływ. Odrobina historii pomoże wyjaśnić, z czym aktualnie mamy do czynienia. Zwłaszcza w kontekście odpowiedzi na pytanie: dlaczego osiągnięcie pełnego ROI z Big Data zależy od dostawców takich jak Lenovo, którzy dostarczają obsługujące je platformy.
Technologia Lenovo ThinkSystem zwiększa wydajność Niagary - najbardziej wydajnego superkomputera w Kanadzie
Lenovo, 27.06.2018
Niagara, najpotężniejszy superkomputer w Kanadzie, jest już dostępny dla wszystkich naukowców z całego kraju. Dzięki temu mogą prowadzić wielkoskalowe obliczenia ogromnych zbiorów danych na potrzeby badań nad sztuczną inteligencją, zmianami klimatu, modelowaniem, astrofizyką i w wielu innych dziedzinach.
Wsparcie dla NVIDIA Tesla V100 32 GB: Lenovo umacnia się na pozycji lidera w obszarze sztucznej inteligencji i HPC
Lenovo, 25.06.2018
Podczas konferencji GPU Technology Conference w kalifornijskim San Jose, Lenovo poinformowało o rozszerzeniu wsparcia dla procesorów graficznych NVIDIA® Tesla® V100, bazujących na architekturze Volta. Teraz obejmuje ono również niedawno zaprezentowaną platformę 32GB. Koncentrując się na rozwijającym się rynku sztucznej inteligencji, musimy zapewnić naszym klientom potężne narzędzia. Układy takie jako procesor graficzny Tesla V100 32 GB umożliwiają efektywne uruchamianie obciążeń głębokiego uczenia, uczenia maszynowego oraz wnioskowania. Nasi klienci w obszarze HPC (High Performance Computing) będą mogli wykorzystać Tesla V100 32GB do przyspieszania badań prowadzonych przy pomocy serwerów Lenovo ThinkSystem. Napawa nas dumą fakt, że próbują oni rozwiązywać jedne z największych wyzwań, przed jakim stoi obecnie ludzkość.
Nowy sposób myślenia o uproszczonych centrach danych
Lenovo, 21.06.2018
Większość klientów uznaje wzrost ilości danych za kłopot. Mają oni problemy z zabezpieczeniem przechowywanych danych oraz zarządzaniem i przeszukiwaniem szybko powiększających się ich zasobów . Były prezes Google, Eric Schmidt, użył kiedyś dobrego porównania mówiąc o tsunami danych, z którym mamy obecnie do czynienia: „Od zarania cywilizacji do 2003 r. ludzkość stworzyła 5 eksabajtów danych. Teraz produkujemy 5 eksabajtów co dwa dni - a tempo rośnie.” Dla liderów odpowiedzialnych za zmiany w centrum danych, którzy muszą przygotowywać plany dla swojej infrastruktury w perspektywie najbliższych dwóch lat, wyzwanie jest przerażające
CIO Executive
KGHM: IT ma znaczenie
Grzegorz Mach, 20.06.2018
W jakim celu KGHM wyniósł ICT do poziomu strategii? Co zyska na tym narodowy czempion nr 1? W jaki sposób zmieni się Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji i czy stanie się zbrojnym ramieniem cyfryzacji miedziowego giganta?
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
...
29
Następna
strona
Redakcja poleca
Badanie Klubu CIO. CIO Insight: robotyzacja procesów biznesowych
Robert Jesionek
Szpital w chmurze Oracle – nowy podcast Computerworld
Grzegorz Stech
Przyszłość to dane – konferencja o otwartych danych
Computerworld
Rośnie znaczenie danych odbieranych z kosmosu
Janusz Chustecki
Biblioteka IT
HPE GreenLake – nowe doświadczenie dla tradycyjnej infrastruktury IT
Współczesna organizacja, która buduje swój biznes na bazie danych, musi nauczyć się odpowiednio reagować na zachodzące na rynku zmiany, by utrzymać się w głównym nurcie. Adaptując się odpowiednio wcześnie, a być może nawet działając uprzedzająco w stosunku do zmiennego otoczenia biznesowego, może zdobyć przewagę konkurencyjną i ugruntować swoją rynkową pozycję. Przeczytaj materiał i dowiedz się dlaczego usługa HPE GreenLake to rozwiązanie, które zmienia firmowe IT.
Analityka staje się podstawowym narzędziem biznesowym
Do świadomości przedsiębiorców powoli dociera fakt, że narzędzia analityczne nie są rozwiązaniem zarezerwowanym dla największych korporacji. Praktycznie każda firma może za ich pomocą zwiększyć zyski i podnieść efektywność biznesu. Na rynku są dostępne systemy, które automatycznie, w czasie rzeczywistym gromadzą dane z różnych źródeł, agregują je i analizują przy wykorzystaniu algorytmów wykrywających powiązania między danymi, a następnie prezentujących trendy i wzorce, które mogą być wykorzystane do zwiększenia efektywności biznesu. Na przykład: w jakich godzinach firma notuje największe zyski? jakimi produktami mogą być dzisiaj zainteresowani stali klienci? czy w sklepie pojawia się więcej klientów, gdy pada deszcz? To tylko niektóre pytania, na które może odpowiedzieć oprogramowanie analityczne. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.
Efektywna chmura: SAP HANA™ na IBM Power Systems
Zapoznaj się z bezpłatnym case study przygotowanym przez ekspertów itelligence i dowiedź się: - Jak w praktyce przebiega proces wdrożenia platformy SAP HANA na IBM Power Systems? - Jak optymalizować koszty utrzymania platformy? - Który model dostarczania SAP HANA wybrać by w pełni wykorzystać potencjał systemów SAP S/4 HANA i SAP ERP? Zapraszamy do lektury!
FaaS - pilna potrzeba biznesu, nowe wyzwanie dla CIO
Failure-as-a-Service to koncepcja torująca drogę innowacyjności i efektywności we wprowadzaniu nowych produktów przez biznes. W czerwcu 2018 zagadnienie to było tematem spotkania Klubu CIO w Warszawie. Ponadto, 66 CIO z czołowych polskich firm i instytucji odpowiedziało w ankiecie Klubu CIO na pytania dotyczące korzyści z wdrożenia środowiska i podejścia Failure-as-a-Service.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »