ChatGPT trafia do amerykańskiej chmury rządowej MS Azure

Usługa Azure OpenAI jest już dostępna dla instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych.

Dużo mówi się o zachowaniu bezpieczeństwa i ochronie prywatności przez generatywną AI. Dodatkowo wiele dużych firm decyduje się na blokowanie dostępu do ChatGPT wśród swoich pracowników.

Biały Dom
Źródło: René DeAnda / Unsplash

Biały Dom

Źródło: René DeAnda / Unsplash

Zupełnie w inny sposób działa Microsoft i amerykańska administracja rządowa. Gigant z Redmond poinformował, że jego usługa Azure OpenAI jest teraz dostępna dla rządu USA, a całość zintegrowano z jeszcze lepszymi zabezpieczeniami, które są zgodne z normami regulacyjnymi wykorzystywanymi a administracji rządowej Stanów Zjednoczonych.

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Oracle Cloud w Microsoft Azure
  • Polski UODO rozpatruje skargę dotyczącą działania bota ChatGPT

Dzięki usłudze Azure OpenAI dla instytucji rządowych, klienci (do których obecnie należą władze federalne, stanowe i lokalne Stanów Zjednoczonych oraz ich partnerzy) mogą uzyskać dostęp do dużych modeli GPT firmy OpenAI - tych, które stoją za popularnym narzędziem ChatGPT.

Interfejsy API rządowej chmury opartej na Microsoft Azure udostępniają modele językowe i multimodalne takie jak GPT-3, GPT-4, a także Embeddings.

Microsoft spodziewa się, że administracja rządowa wykorzysta je do budowy własnych aplikacji opartych na sztucznej inteligencji, które pozytywnie wpłyną na ich działalność operacyjną.

W tym miejscu można zacząć się zastanawiać jak Microsoft przekonał administrację rządową do korzystania z generatywnej AI. Firma utworzyła infrastrukturę składającą się z 250 000 km światłowodów, które tworzą globalny szkielet sieci rządowej, która nie jest podłączona do globalnego internetu, dzięki czemu administracja USA nie musi obawiać się wycieku danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200