Microsoft zwiększa limit znaków w Bing Chat

Gigant z Redmond dwukrotnie zwiększył limit znaków w swoim modelu generatywnego AI.

Microsoft Bing Chat to aktualnie jedna z najważniejszych usług rozwijanych przez giganta z Redmond. Programiści nieustannie ulepszają swoje rozwiązanie dodając do niego nowe funkcje oraz wprowadzając zmiany.

Microsoft zwiększa limit znaków w Bing Chat
Źródło: microsoft.com

Microsoft zwiększa limit znaków w Bing Chat

Źródło: microsoft.com

Microsoft poinformował o kolejnych zmianach w Bing Chat. Tym razem przekazano je w krótkiej wiadomości tekstowej opublikowanej na Twitterze. Wynika z niej, że podwojono limit znaków dla zapytania w usłudze Microsoft Bing Chat. Od premiery rozwiązanie umożliwiało wprowadzić użytkownikowi do 2000 znaków ze spacjami.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • Bing wkroczy do kolejnych przeglądarek
  • Czy zewnętrzne aplikacje i rozszerzenia ChatGPT są bezpieczne?

Zespół Bing Chat zdecydował się podwoić górny limit znaków dla zapytania w usłudze Bing Chat. Aktualna wersja pozwala przetwarzać zapytania składające się z nawet 4000 znaków ze spacjami.

Zmiany zostały wprowadzone po krytyce wybranych użytkowników, którzy twierdzili, że nimi 2000 znaków ze spacjami jest zbyt niski, aby zadawać Bing Chat złożone pytania. Wcześniej firma Microsoft twierdziła, ze przekroczenie limitu 2000 znaków ze spacjami może zmylić sztuczną inteligencję i spowodować wygenerowanie niepoprawnych odpowiedzi.

Wszystko wskazuje na to, że rozwiązano problem i zdecydowano się udostępnić użytkownikom możliwość zadawania bardziej skomplikowanych pytań.

To nie jedyna aktualizacja Microsoft Bing Chat na przestrzeni ostatnich dni. Microsoft dodał do swojego rozwiązania historię czatu oraz nowe opcje eksportu danych z usługi.

Więcej nowości dotyczących Microsoft Bing Chat zostanie przekazanych podczas konferencji Microsoft Build rozpoczynającej się 23 maja 2023 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200