Google dba o rozwój odpowiedzialnej sztucznej inteligencji

Prezes Google - Sundar Pichai wypowiedział się na temat AI. Wg. niego firma Google będzie dbać o rozwój odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Co to oznacza w praktyce?

Sztuczna inteligencja szturmem zdobywa popularność i zalewa rynek. Generatywna AI zmieniła nasze postrzeganie na rozwój nowych technologii. Rozwiązanie to znacząco ułatwia wykonywanie wielu czynności, ale budzi również niesamowicie wiele obaw.

Prezes Google optymistycznie o rozwoju sztucznej inteligencji
Źródło: blog.google

Prezes Google optymistycznie o rozwoju sztucznej inteligencji

Źródło: blog.google

W związku z obawą o bezpieczeństwo i ochronę danych użytkowników dyrektor generalny Alphabet - Sundar Pichai potwierdził niezachwiane zaangażowanie firmy w odpowiedzialny rozwój sztucznej inteligencji (AI). Pichai, który objął stanowisko CEO w 2015 r., niedawno podzielił się swoim optymizmem co do przyszłości sztucznej inteligencji w artykule Financial Times, określając ją jako najważniejszą technologię rozwijaną przez ludzkość.

Zobacz również:

  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play

Pomimo swojego optymizmu Pichai przyznał, że istnieje ryzyko, że niektóre firmy przedkładają bycie pierwszymi w tej dziedzinie nad zapewnienie bezpieczeństwa, co jest działaniem nieetycznym.

Pichai podkreślił trwającą od dekady inicjatywę Google polegającą na integracji sztucznej inteligencji z jej produktami i usługami w celu poprawy doświadczeń użytkowników.

Dla prezesa Google największe znacznie ma odpowiedzialny rozwój sztucznej inteligencji i jej integracja ze społeczeństwem. Jako przykłady podawane są usługi Google, które posiadają już elementy SI - między innymi Mapy Google.

Sunad Pichai przeprowadził rozmowy na temat bezpieczeństwa sztucznej inteligencji z wiceprezydent Kamalą Harris w Białym Domu, gdzie dołączyły do niego znane firmy zajmujące się sztuczną inteligencją, takie jak Microsoft, OpenAI i Anthropic.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200