Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Redakcja
Piotr Rutkowski
Piotr Rutkowski
Redaktor
Niejednolity Rynek Cyfrowy
17.12.2014
Nowa Komisja Europejska musi rozstrzygnąć sporo odkładanych problemów regulacyjnych i politycznych, by inspirujące zastosowania nowych technologii informacyjnych przyczyniły się do rzeczywistego rozwoju.
TETRA polityczna
05.11.2014
Wśród listy przedsięwzięć teleinformatycznych, których nie udało się MSW doprowadzić do dojrzałej fazy eksploatacyjnej, szczególne miejsce zajmuje ogólnopolski system łączności radiowej TETRA, który po 15 latach przygotowań wciąż nie powstał.
Państwo pomaga, ale czy nie przeszkadza?
29.10.2014
Upraszczanie procedur regulacyjnych ma służyć pobudzeniu wzrostu gospodarczego i zwiększaniu konkurencyjności Unii Europejskiej. Dla biurokratów unijnych to wyzwanie niebanalne, bo rynki regulowane miały zapewnić rozwój konkurencji, a nie przeszkadzać.
Internet pokoju i wojny
08.05.2014
Wzrost zimnowojennych nastrojów, obawa przed prawdziwymi zagrożeniami, niesmak spowodowany ujawnieniem możliwości amerykańskich służb nie przeszkodziły, by w Brazylii podczas debaty o przyszłości światowego internetu zabrzmiało nieco konstruktywnego optymizmu.
Retencja z problemami
30.04.2014
Zakwestionowanie ważności unijnej dyrektywy o retencji danych nie unieważnia automatycznie przepisów wprowadzonych w państwach europejskich, ale jest ważnym powodem, by wznowić debatę o uprawnieniu państwa do naruszenia prywatności.
Rozliczanie danych wrażliwych
09.04.2014
Trybunał Konstytucyjny może decydować o konieczności poprawy przepisów o uprawnieniach operacyjnych służb. Nie da się jednak uregulować tego, by wszyscy obywatele ufali, że służby działają wyłącznie w granicach przepisów.
Rzeczy się łączą
19.03.2014
Z siecią będzie nas łączyć coraz więcej urządzeń, często bez naszego świadomego udziału. Będzie to jednak jeden z najbardziej znaczących czynników zmieniających nasz styl życia i pracy w najbliższych latach.
Internet nie chce zrezygnować z darmowych filmów
19.02.2014
Na oferowaniu wartościowych treści w internecie można zarabiać, ale to nie znaczy, że treści oferowane za darmo są mniej warte.
Pokonywanie szerokopasmowego dystansu
03.02.2014
Różnej wagi przeszkody, na jakie natrafiają wykonawcy regionalnych sieci szerokopasmowych budowanych za pieniądze unijne, świadczą o tym, że wielu urzędników nie stara się pojąć znaczenia tych inwestycji dla mieszkańców.
Słońce na Ziemi
22.01.2014
Od wieków ludzie wiedzą, że Słońce daje Ziemi życiodajne światło i ciepło. Ale dopiero rozwój radia i zmienne warunki łączności pokazały, że słoneczne burze mogą wpływać na stan ziemskiej atmosfery.
Nacjonalizowanie cyfrowej infrastruktury
13.01.2014
Stawianie przed Polską wyzwań cywilizacyjnych nie idzie rządowi łatwo. Podstawowe narzędzia dla reformowania państwa zapewnia administracja, która woli ostrożny konserwatywny, ale, niestety, też przyziemny urzędniczy pragmatyzm od długofalowych wizji.
Komisja Europejska chce operatorów międzynarodowych
18.12.2013
Komisja Europejska stara się zmobilizować Parlament Europejski, by jeszcze w tej kadencji przyjął rozporządzenie pozwalające złagodzić część barier w rozwoju wspólnego rynku dla sieci łączności elektronicznej.
Roszada w cyfryzacji: w czym Rafał Trzaskowski będzie lepszy od Boniego?
20.11.2013
Europoseł Rafał Trzaskowski zastąpił na stanowisku ministra Michała Boniego, który chciałby się wybrać do Parlamentu Europejskiego. Czy ta zmiana oznacza inne podejście do modernizacji państwa?
Cyberbezpieczeństwo współodpowiedzialności
20.11.2013
W kwestiach bezpieczeństwa pojawiają się zupełnie nowe problemy, z którymi nie poradzi sobie samotnie ani mały, ani duży przedsiębiorca. Cyberprzestępczość staje się bowiem domeną nowej generacji przestępczości zorganizowanej, a włamania mogą służyć interesom państw.
Internet satelitarny ratuje europejską strategię gospodarczą
06.11.2013
Komisja Europejska ogłosiła, że 100% mieszkańców Europy jest już w zasięgu internetu szerokopasmowego. Jedyną techniką, która na razie to zapewnia, są łącza satelitarne.
Mazowsze południowokoreańskie
16.10.2013
Wszystkie projekty wojewódzkich światłowodowych sieci szkieletowych są obciążone ryzykiem niepowodzeń z powodu opóźnień. Mazowsze, wybierając dopiero teraz wykonawcę i operatora z Korei Południowej, liczy, że nowy gracz pokaże na rynku zupełnie nową dynamikę.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
24
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »