Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Redakcja
Piotr Rutkowski
Piotr Rutkowski
Redaktor
Wspólnota cyberbezpieczeństwa
Tworząc strategię cyberbezpieczeństwa, czy to na poziomie lokalnym, czy państwowym, trzeba ustalić jak i z kim współpracować zapobieganiu kryzysom, reagowaniu i podejmowaniu działań naprawczych. Ale najpierw trzeba się nauczyć rozumieć.
Strategia cybertaktyczna państwa
Zaproponowany w założeniach rządowej strategii cyberbezpieczeństwa system reagowania na incydenty, może być sprawny, ale czy wystarczy, by zapewnić szerzej rozumiane bezpieczeństwo?
Plany Ministerstwa Cyfryzacji A.D. 2016
Minister Anna Streżyńska, publikując dokument „Kierunki działań strategicznych Ministra Cyfryzacji w obszarze informatyzacji usług publicznych”, zastrzegła, że jest to perspektywa krótkookresowa na rok 2016.
Podsłuchiwanie demokracji
Zdobywanie informacji jest podstawowym atrybutem służb specjalnych i policyjnych, ale czy obywatele ufają, że państwo robi tylko to, co niezbędne, i nie wykorzysta swych uprawnień przeciwko nim?
Regulowanie, a nie przeszkadzanie
Polityka państwa w relacjach międzynarodowych w zakresie gospodarki widmem, uregulowań technicznych i standaryzacji umożliwiła stworzenie globalnych systemów mobilnych. W tradycyjnych obszarach infrastruktury państwowy regulator wciąż odgrywa istotną rolę. Ale gracze rynkowi wkraczają w nowe obszary usług i aplikacji, których starzy regulatorzy już nie ogarną.
Na co liczy minister cyfryzacji
Nowemu rządowi ma służyć zmieniona struktura rządu z zarządzania sektorami gospodarczymi. Wicepremier ds. rozwoju. Ministerstwo cyfryzacji nie zostanie zlikwidowane, ale być może czeka nas kolejna próba połączenia sektorowych urzędów regulacyjnych.
Wspólnota cyberobrony
Zagrożenia z cyberprzestrzeni dotyczą wszystkich użytkowników, największych firm, państw, najsilniejszych armii świata. Potrzebne są środki zaradcze i powszechnie rozumiane zasady bezpiecznego korzystania z informacji. To wspólne wielowątkowe wyzwanie na lata.
Drony czyli prywatność z górnej perspektywy
Dron ciekawskiego sąsiada zagląda przez okno do naszego mieszkania – to wizja napełniająca wiele osób uzasadnioną nieufnością wobec tych nowych, latających w pobliżu urządzeń. Zatroskali się o to ostatnio również unijny inspektor ochrony danych osobowych i Parlament Europejski.
Inteligencja nie naszych maszyn
Hasło „sztuczna inteligencja” urosło tego lata do symbolu apokaliptycznych cywilizacyjnych zagrożeń. Grupa znamienitych amerykańskich liderów rynku nowych technologii i naukowców sformułowała apel o zdefiniowanie bezpiecznych zasad dla badań nad sztuczną inteligencją.
Zatrudnię analityka
Nowe narzędzia analityczne mogą być katalizatorem ożywczych zmian w firmach, ale nie jako oprogramowanie do robienia wykresów dla prezesów. Mają służyć tworzeniu horyzontalnych centrów kompetencji w sprawach strategii.
Komercyjni na służbie
Mobilne usługi szerokopasmowe są wyłączną domeną komercyjnych operatów, ale ich wykorzystanie przez służby ratownicze i porządku publicznego w misjach krytycznych może być nieskuteczne, jeśli opierają się tylko na tym, co sam zaoferuje rynek.
Zbyt mało inteligentne smart city
Samorządowcy wiedzą, że inwestycje planowane w miastach do roku 2020 muszą być oprzyrządowane inteligentnymi technologiami sieciowymi. Lektura założeń projektów w miejskich ZIT obnaża jednak brak woli lub kompetencji, by spożytkować potencjał fuzji różnych systemów informacyjnych.
Czy ceberprawda wygrywa?
Przypominanie, że manipulowanie informacją należy do podstawowego repertuaru narzędzi wspomagających działania militarne, powinno brzmieć jak banał, gdyby nie fakt, że dzisiaj bywa tak samo skuteczne jak dwa i pół tysiąca lat temu, kiedy Zun Si spisywał zasady sztuki wojennej.
Smartfon zaszyty pod skórą
Urządzenia, które do niedawna były zwykłymi mobilnymi telefonami, dzisiaj wspomagają nas w najróżniejszych działaniach, pracy, rozrywce, nauce. Mobilność, z której coraz odważniej korzystamy, stała się tak wartościowa, że zmusi nas do pokonania zagrożeń.
Być w sieci neutralnym
Kiedy Europa toczy intelektualne spory o sposobach gwarantowania wolności w intrenecie poprzez wdrożenie zasady neutralności sieci, Amerykanie spróbują przetestować, jak na neutralności internetu najlepiej zarobić.
Telewizja, internet i komórki
Jeszcze nie mieliśmy w Polsce okazji przywyknąć do nowej telewizji cyfrowej, a Komisja Europejska ogłosiła w styczniu konsultacje, co dalej z przeznaczeniem telewizyjnego pasma. Przyjęło się, że to państwo rządzi częstotliwościami, ale czy tak będzie zawsze?
1
2
3
4
5
...
24
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »