Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
TechData - Usprawnij działanie krytycznych aplikacji
Equinix - Digital first
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Redakcja
Piotr Rutkowski
Piotr Rutkowski
Redaktor
Orange Polska po francusku
09.10.2013
Nowy prezes TP SA w jednym z pierwszych wywiadów zapewnił, że przyszłość spółki pod jego rządami oznacza ewolucję, a nie rewolucję. Odniósł się do spodziewanego planu redukcji kosztów, ale zabrzmiało to jak sygnał, że nie należy się spodziewać niczego w stylu „nowej strategii”.
Komisja Europejska reformuje telekomunikację ostrożnie
27.09.2013
Komisja Europejska podejmuje kolejną próbę integracji rynku wspólnotowego w sektorze telekomunikacji, ale zabrakło siły i odwagi, by przesunąć niektóre kompetencje do jednego unijnego regulatora.
Haszowanie tożsamości
17.09.2013
Operatorów telekomunikacyjnych objęły po wakacjach nowe obowiązki w kwestii ochrony danych osobowych. Chodzi o to, by stworzyć jednolity europejski schemat przeciwdziałania naruszeniom bezpieczeństwa.
Zarobić na PRISM
03.09.2013
Nietrudno było przewidzieć, że skutki ujawnienia informacji o amerykańskim PRISM śledzącym internautów mogą być głębsze niż dyskusja o uprawnieniach służb specjalnych. Dla niektórych to pretekst, by zakwestionować bezpieczeństwo handlu elektronicznego z USA.
Mobilność nowej generacji
21.08.2013
W ponad 120 krajach powstaje 500 sieci komórkowych, ale to wciąż wczesna faza rozwoju systemu o niejednoznacznych perspektywach biznesowych. Tymczasem rozgrzewa się debata nad kolejną, piątą już generacją sieci mobilnych.
Czy da się polubić szeryfa?
26.06.2013
Informacja o kontrolowaniu przez amerykańskie tajne służby połączeń w internecie za pomocą systemu PRISM zbiegła się ze światową debatą o granicach prywatności w cyfrowym świecie. Kogo powinniśmy rozliczać z naszej prywatności?
Zarobić na darmowym Wi-Fi
19.06.2013
Operatorzy komórkowi nie traktują już wszechobecności darmowych hot-spotów jak konkurencji, ale dopełnienie ich sieci radiowych. Nie znaczy to chyba, że już wiedzą, jak na tym zarobić.
Więcej światła
12.06.2013
Światłowody stopniowo będą zastępować sieci miedziane łączące nas ze światem, ale to potrwa dłużej, niż można by oczekiwać, biorąc pod uwagę ich niską cenę i prawie nieograniczone możliwości transmisyjne.
Chińczycy w telekomunikacji trzymają się mocno
29.05.2013
Komisja Europejska konsekwentnie ściga firmy spoza Europy, korzystające z subsydiów, by wprowadzać na wspólny rynek produkty poniżej kosztów. Wbrew pozorom to nie zawsze jest w interesie europejskich firm technologicznych.
Niebezpieczne informacje
14.05.2013
Chaos informacyjny po zamachach bombowych w Bostonie ujawnia groźną stronę mediów, a mechanizmy społecznościowe w internecie ją eskalują. Oglądalność nie powinna być ważniejsza niż nasze rzeczywiste bezpieczeństwo.
Kręgosłup państwa
30.04.2013
Wdrożenie Narodowego Programu Ochrony Infrastruktury Krytycznej oznacza konieczność zbudowania relacji z firmami, które nie mają infrastruktury, ale dostarczają dla niej usługi i technologie teleinformatyczne.
Otwieranie otwartych zasobów
16.04.2013
Technologie uchyliły wrota do wytworów myśli ludzkiej w sposób niemożliwy w czasach "analogowych". Dziś misją cywilizacyjną jest poszerzanie dostępu do wartościowej informacji, ale twórcy tę wartość kreujący obawiają się o swoje pieniądze.
Sieć się zbroi
29.03.2013
Ameryka ma dość infiltrowania swoich systemów informacyjnych przez obce służby i zapowiada, że będzie kontratakować. Europa trwa w wierze w zbawienną moc wspólnych rozwiązań prawnych. Oby nie musiała liczyć na pomoc zza wielkiej wody.
Lajkokracja
19.03.2013
Wolność w internecie jest okazją dostępu do niezmierzonych zasobów informacji, ale i możliwością rozgłaszania głupstw. Podobnie myślący znajomi w serwisach społecznościowych nie gwarantują przynależności do rozsądnej większości
Cyberobrona ostrożna
05.03.2013
Komisja Europejska od lat przymierza się do kwestii cyberbezpieczeństwa. Mechanizmy koordynacji obrony są niezbędne, ale czy wystarczą, kiedy przyjdzie walczyć z poważnymi zagrożeniami?
Europejski tlen szerokopasmowy
19.02.2013
Trudnej debacie o nowym budżecie Unii Europejskiej oprócz wielu kryzysowych dylematów towarzyszą podsumowania skuteczności przyjętej przed trzema laty strategii Europa 2020.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
24
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »