Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
wirtualizacja
Temat: wirtualizacja
Wirtualizacja sieci
Tomasz Kowalczyk, 09.12.2014
Wcześniej czy później sieć podzieli los serwerów. Wirtualizacja zmieni sposób, w jaki będziemy patrzeć na sieć i definiować ją. Kierunek zmian wytyczają automatyzacja i abstrakcja warstwy sprzętowej.
Infoblox NetMRI - rozwiązanie do automatyzacji sieci w centrach danych nowej generacji
Janusz Chustecki, 25.11.2014
Infoblox (firma specjalizująca się w zautomatyzowanym sterowaniu sieciami) rozbudowała system Infoblox NetMRI o zarządzanie wirtualnym routingiem (VRF). Jest to pierwsze na rynku rozwiązanie do automatyzacji sieci, które może zmieniać i konfigurować wiele sieci z routingiem wirtualnym w środowiskach heterogenicznych.
VISC – nowa koncepcja wirtualnej maszyny
Janusz Chustecki, 03.11.2014
Soft Machines (firma produkująca układy scalone) zmierzyła się z problemem wirtualnej maszyny i opracowała architekturę, która w jej opinii zapoczątkuje nową erę w dziedzinie przetwarzania danych. Głównie dzięki temu, że systemy oparte na tej architekturze mają wysoką wydajność, a ich moc obliczeniową można elastycznie skalować.
Scale-out vs. scale-up: premiera nowych serwerów bullion S
Piotr Pietruszyński, 03.11.2014
Serwery oparte o architektury unixowe i RISC-owe wciąż pozostają liderami segmentu premium. Po ubiegłotygodniowej premierze maszyn bullion S, do peletonu dołączają serwery w architekturze x86, dotychczas dominujące w średnich i niskich segmentach rynku serwerowego.
HP udostępnił nowe narzędzie do zarządzania środowiskami SDN
Janusz Chustecki, 21.10.2014
HP udostępnił nowy system klasy „enterprise” należący do narzędzi typu SDN (Software Defined Network), dedykowany głównie dla dużych korporacji i dostawców usług chmurowych. Rozwiązanie nosi nazwę Distributed Cloud Networking (DCN) i jak zapewnia jego producent, pozwala wdrażać zwirtualizowane infrastruktury sieciowe w ciągu kilku minut, a nie kilku tygodni czy nawet dłużej, jak ma to miejsce obecnie.
Microsoft wprowadza do systemu Windows Server technologię Docker
Janusz Chustecki, 17.10.2014
Technologia wirtualizowania Docker zyskała nowego sprzymierzeńca. Jest nim Microsoft, który zamierza ją wprowadzić do oprogramowania Windows Server. Tym samym już wkrótce deweloperzy budujący aplikacje Windows będą w nich mogli zagnieżdżać elementy bazujące również na tej technologii, co obecnie jest możliwe tylko w przypadku aplikacji uruchamianych na komputerach Linux.
IBM stawia na technologię SDS – oferuje kolejne wersje rozwiązania Elastic Storage
Janusz Chustecki, 07.10.2014
IBM rozszerza swoją ofertę w obszarze technologii Elastic Storage (rozwiązanie typu SDS; Software-Defined Storage; systemy pamięci masowych oparte na oprogramowaniu) i wprowadza na rynek dwa nowe produkty tej linii: system Elastic Storage wykorzystujący platformę IBM Power (IBM Elastic Storage Server) oraz drugi taki system dla maszyn mainframe System Z.
VMWorld 2014: wygrani i przegrani
Janusz Chustecki, 08.09.2014
Długo oczekiwana konferencja VMWorld, która miała miejsce w ostatnim tygodniu sierpnia (w San Francisco; USA) przyniosła szereg nowości, szczególnie w tak ważnym obszarze, jak wirtualizowanie zasobów IT. A była to potężna impreza – trwała pięć dni i wzięło w niej udział ok. 22 tys. gości oraz ponad 250 firm, które zaprezentowały na niej swoje najnowsze rozwiązania. Spróbujmy zatem zrobić krótkie podsumowanie i wskazać czym VMware zaskoczył uczestników konferencji, zarówno na plus, jaki i na minus.
Chmura i przyszłość serwerów
Wiesław Pawłowicz, 08.09.2014
Na rozwój rynku i technologii związanych z serwerami poważny wpływ ma bieżąca sytuacja ekonomiczna, nowe modele biznesowe i technologie związane z rozwojem oprogramowania, ale w dającej się przewidzieć przyszłości serwery wciąż będą podstawowym elementem infrastruktury sprzętowej zapewniającej działanie aplikacji i usług.
EMC prezentuje nową wersję RecoveryPoint
Janusz Chustecki, 29.08.2014
EMC wprowadza do oferty nową wersję chmurowego oprogramowania RecoverPoint, wprowadzając do niego mechanizmy, dzięki którym to administratorzy VMware będą mogli inicjować i kontrolować proces replikowania danych oraz ich odzyskiwania.
Citrix przedstawia nowe wersje XenApp i XenDesktop
Janusz Chustecki, 28.08.2014
Citrix zapowiedział nowe wersje aplikacji XenApp i XenDesktop (rozwiązań do wirtualizacji aplikacji i desktopów). XenApp i XenDesktop 7.6 stanowią podstawowe elementy Citrix Workspace Suite - platformy używanej do obsługi mobilnych przestrzeni roboczych.
Dell i VMware integrują swoje rozwiązania
Janusz Chustecki, 27.08.2014
Dell opracował we współpracy z VMware nowe narzędzia do zarządzania systemami IT wykorzystującymi oprogramowanie wirtualizujące zasoby, oferowane przez VMware. Są to dwa produkty noszące nazwy Dell Engineered Solutions for VMware EVO: RAIL i Dell Storage for VMware.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
27
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »