Infoblox NetMRI - rozwiązanie do automatyzacji sieci w centrach danych nowej generacji

Infoblox (firma specjalizująca się w zautomatyzowanym sterowaniu sieciami) rozbudowała system Infoblox NetMRI o zarządzanie wirtualnym routingiem (VRF). Jest to pierwsze na rynku rozwiązanie do automatyzacji sieci, które może zmieniać i konfigurować wiele sieci z routingiem wirtualnym w środowiskach heterogenicznych.

Wirtualne kierowanie i przekazywanie ruchu sieciowego (VRF) umożliwia tworzenie dynamicznych połączeń pomiędzy sieciami wirtualnymi oraz segmentację wielu ścieżek danych w jednym routerze. Jednak istniejące rozwiązania do automatyzacji sieci nie potrafią odkrywać i zarządzać złożonymi sieciami VRF bez konieczności wdrożenia serwerów administracyjnych dla każdej instancji sieci wirtualnej.

Najnowsza wersja NetMRI umożliwia wykrywanie tradycyjnych i wirtualnych sieci oraz zarządzanie nimi z pojedynczego punktu sterowania, nawet w przedsiębiorstwach posiadających heterogeniczne środowiska. W NetMRI usprawniono również egzekwowanie zasad bezpieczeństwa, co pomaga konfigurować urządzenia sieciowe zgodnie ze standardami i polityką bezpieczeństwa firmy.

Zobacz również:

  • 7 wskazówek jak poprawić odporność IT w erze cyfrowej

W nowej wersji NetMRI zaktualizowano również szablony zgodności z Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) v3.0, standardem, który musi spełniać każda organizacja przyjmująca płatności kartami kredytowymi lub debetowymi.

Nowa wersja Infoblox NetMRI jest już dostępna na całym świecie. Informacje o cenach można uzyskać u przedstawicieli handlowych Infoblox i dystrybutorów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200