HP udostępnił nowe narzędzie do zarządzania środowiskami SDN

HP udostępnił nowy system klasy „enterprise” należący do narzędzi typu SDN (Software Defined Network), dedykowany głównie dla dużych korporacji i dostawców usług chmurowych. Rozwiązanie nosi nazwę Distributed Cloud Networking (DCN) i jak zapewnia jego producent, pozwala wdrażać zwirtualizowane infrastruktury sieciowe w ciągu kilku minut, a nie kilku tygodni czy nawet dłużej, jak ma to miejsce obecnie.

DCN optymalizuje też zasoby sieciowe oraz oferuje pracujące automatycznie narzędzia i scentralizowany system zarządzania, który może kontrolować pracę publicznych, prywatnych oraz hybrydowych środowisk obliczeniowych.

Rozwiązanie wspiera mechanizm noszący nazwę Virtualized Service Directory. Integruje on DCN z politykami skonfigurowanymi przez użytkownika, co pozwala szybko i elastycznie wdrażać nowe usługi. Ważną rolę pełni w rozwiązaniu mechanizm noszący Distributed Services Controller, który został zaprojektowany z myślą o centrach danych opartych na serwerach x86. Jego zaletą jest to, że może współpracować z innymi kontrolerami tego typu, dzięki czemu administrator może śledzić pracę centrum danych z jednego panelu sterowania, niezależnie od tego ile kontrolerów obsługuje dane środowisko. Opcja ta nie jest jednak jeszcze gotowa i pojawi się w kolejnych wersjach rozwiązania.

Zobacz również:

  • Cyfrowa transformacja z AI - co nowego na Google Cloud Next 24
  • 5 priorytetów, które obniżają koszty chmury i usprawniają operacje IT

Distributed Services Controller został zaprojektowany we współpracy z firmą Nuage Networks i pracuje inaczej niż dostępny już kontroler SDN noszący nazwę Virtual Application Network (wspierając np. w większym stopniu sieci bazujące na technologii MPLS oraz mechanizmie Distributed Virtual Routing and Switching, który wykorzystuje technologię Open vSwitch).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200