Computerworld.pl
Konferencje
Badania redakcyjne
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Badania redakcyjne
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Atman 30 lat Internetu komercyjnego
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
wirtualizacja
Temat: wirtualizacja
5 priorytetów, które obniżają koszty chmury i usprawniają operacje IT
HarmonyOS z sukcesem uruchomione na komputerze
Łączenie światów technologicznych
Grzegorz Stech
Kilka lat temu świat technologiczny dumnie niósł chmurę na sztandarach. Dziś następuje weryfikacja oczekiwań i rzeczywistości. Zmierzamy bardziej w stronę hybrydowego IT i szukamy sposobów na łączenie różnych środowisk i różnych źródeł powstawania danych. O wyzwaniach technologicznych i dążeniu firm do modeli opartych o wiedzę płynącą z danych rozmawiamy z Arkadiuszem Sikorą, Country Managerem VMware w Polsce
Dlaczego warto wykorzystywać maszyny wirtualne w organizacji?
Daniel Olszewski
Wiele mówi się o migracji do chmury oraz przejściu na model usługowy. Dziś poruszamy kwestię maszyn wirtualnych oraz korzyści, jakie płyną dla organizacji po wdrożeniu tego rozwiązania.
Materiał promocyjny
Wirtualizacja aplikacji
Computerworld
Materiał promocyjny
VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.
Computerworld
Jednym z wyzwań, z którymi zmagają się aktualnie działy IT, jest trudność w szybkim wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Z czego to wynika? Najpewniej ten problem jest skutkiem złożoności i pewnego poziomu skomplikowania klasycznego modelu architektury. Wraz z silnym wzrostem ilości danych przetwarzanych w systemach organizacji, architekci systemów zauważyli, że architektura monolityczna przestała się sprawdzać, ze względu na trudność z jej skalowaniem, wdrażaniem nowych wersji i zapewnieniem odpowiedniego poziomu dostępności. Dopisanie kilku linijek kodu wymaga napisania tysięcy testów mających na celu sprawdzić możliwe naruszenia integralności, spowodowane przez wprowadzane zmiany. Rozwiązanie tego i kilku innych problemów przyszło wraz z pojawieniem się platform mikroserwisowych.
Grafika w systemach serwerowych, czyli wirtualizacja grafiki w usługach chmurowych
Marcin Bieńkowski
Obecnie sprawna praca zdalna stała się warunkiem działania firm. Służbowe laptopy nie mają wystarczającej graficznej mocy obliczeniowej, aby pracować z aplikacjami takimi jak systemy CAD/CAM czy programy do renderingu 3D i obróbki grafiki. Ich wysoka cena nie pozwala na zakup mobilnych graficznych stacji roboczych dla wszystkich pracowników. Rozwiązaniem jest wirtualizacja grafiki, dostępna również w usługach chmurowych.
Trendy w data center
Computerworld
Mimo wyraźnych zmian w sposobie konsumpcji IT i coraz większego znaczenia usług chmury publicznej lokalne centra danych jeszcze przez wiele lat będą pełnić ważną rolę w ekosystemie technologicznym. Coraz więcej firm posiadających zaawansowane środowiska IT decyduje się na migrację części lub całości zasobów do zewnętrznych ośrodków DC, w których kluczową rolę nadal odgrywają kompetentne zespoły inżynierów, budujące za pomocą wiedzy zaufanie do usług zarządzanych.
Konteneryzacja i wirtualizacja w firmie
Marcin Bieńkowski
Trudno wyobrazić sobie nowoczesne centrum danych bez wdrożonych mechanizmów wirtualizacji i konteneryzacji. Należy się zastanowić, kiedy od strony biznesowej i prowadzonych w firmie procesów warto zainteresować się konteneryzacją, a kiedy wirtualizacją.
Red Hat Forum EMEA 2020 już 3 listopada
Ludwik Krakowiak
Chmura, automatyzacja, kontenery, wirtualizacja – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą na nadchodzącej konferencji Red Hat Forum Virtual Experience. Eksperci oprogramowania open source opowiedzą wówczas o kluczowych trendach i technologiach kształtujących obraz współczesnego biznesu.
Red Hat Virtualization w nowej odsłonie
Janusz Chustecki
Red Hat udostępnił oficjalnie najnowszą wersję swojego flagowego rozwiązania używanego do wirtualizowania serwerów. Chodzi o oprogramowanie Red Hat Virtualization 4.4.
Materiał promocyjny
Hiperkonwergencja optymalizuje zdalny model działania organizacji
Computerworld
Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych środków. Z wielu względów. Organizacje transformują cyfrowo, potrzebują więc skutecznych we wdrażaniu i zarządzaniu technologii pozwalających optymalizować koszty infrastruktury. Dodatkowo muszą mierzyć się ze zmianą modelu pracy na zdalną, co oznacza zapewnienie swoim pracownikom swobodnego, bezpiecznego i ciągłego dostępu do firmowych zasobów. trzecim elementem wymuszającym zmianę jest pogodzenie specyfiki polskiego rynku z trendami globalnymi w zakresie korzystania z zasobów. Polskie organizacje wciąż w wielu przypadkach wybierają infrastrukturę on-premise, chcąc jednocześnie dostarczać zasoby w duchu cloud experience. Czy te, wydawałoby się, przeciwności, można pogodzić? Odpowiedzią są rozwiązania hiperkonwergentne, oferowane na bazie najnowszych serwerów HPE i zarządzane przez Windows Server 2019.
1
2
3
4
5
...
27
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »