Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Temat
Państwo 2.0 2018
Temat: Państwo 2.0 2018
Strategia cyfryzacji Państwa - debata z udziałem Ministrów w polskim rządzie
Przyszłość polskiej energetyki - debata ekspertów
Informatyzacja Ochrony Zdrowia w bliskiej i dalszej przyszłości - debata ekspertów
Informatyzacja Ochrony Zdrowia w bliskiej i dalszej przyszłości - debata ekspertów
Obecnie rozwijane projekty informatyzacji Służby Zdrowia zostaną wdrożone w ciągu kilku lat. Co będzie dalej? Jakie są perspektywy i pomysły na dalsze ulepszanie systemu polskiej opieki zdrowotnej - – zapis Debaty Zdrowie, która odbyła się podczas konferencji Computerworld Państwo 2.0 2018
Pieniądze czekają na beneficjentów
Pieniądze czekają na beneficjentów
Jesteśmy w połowie perspektywy, w której możliwe jest współfinansowanie projektów IT ze środków II osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). To ogromna szansa dla organizacji i instytucji na uruchomienie elektronicznych usług publicznych, systemy IT wspierające działanie polskiej administracji i upublicznienie danych z państwowych zasobów informacyjnych.
Smart City, perspektywa rozwoju polskich miast – debata ekspertów
Smart City, perspektywa rozwoju polskich miast – debata ekspertów
Jakie są bariery i perspektywy popularyzacji nowoczesnych technologii Smart City w Polsce. Czy pierwsze przykłady budowy elementów inteligentnej infrastruktury miejskiej zachęcą samorządy do szerszego niż dotąd wykorzystania technologii do zwiększenia efektywności jej działania i zwiększenia komfortu życia mieszkańców – zapis Debaty Smart City, która odbyła się podczas konferencji Computerworld Państwo 2.0 2018.
Państwo 2.0 2018 - fotogaleria
Konferencja poświęcona strategii informatyzacji państwa, z udziałem kierownictwa urzędów centralnych. Pierwszy dzień konferencji Państwo 2.0 poświęcony będzie priorytetom cyfrowym administracji centralnej do 2020 r. oraz statusowi prac nad najważniejszymi rządowymi projektami IT. Drugi dzień skoncentruje się na zastosowaniach najnowszych technologii w sektorach powiązanych z polityką państwa: smart city, energetyka, ochrona zdrowia oraz obrona narodowa.
IT przyniesie oszczędności w sferze zdrowia
Optymalizacja usług IT w resorcie zdrowia może przynieść wymierne korzyści finansowe oraz usprawnić działania medyczne. Ministerstwo Zdrowia przymierza się do skutecznego wykorzystania narzędzi informatycznych, planuje też postawić na analizę danych, by lepiej zarządzać swoim budżetem.
Ministerstwo Sprawiedliwości: najpierw porządkujemy fundamenty
"Najpierw trzeba uporządkować fundamenty, dlatego nasza strategia opiera się na tych samych założeniach, co w innych resortach: konsolidacji systemów i usług, optymalizacji procesów oraz centralizacji służb IT" - tłumaczył podczas konferencji "Computerworld" Państwo 2.0 Michał Woś, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Ministerstwo Cyfryzacji: nadajemy ton myśleniu o digitalizacji
Krzysztof Szubert, Sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, podczas organizowanej przez "Computerworld" konferencji Państwo 2.0 przedstawił najważniejsze prace realizowane przez resort - zarówno w sferze konkretnych prac projektowych, jak i w obszarze legislacji na poziomie krajowym i unijnym.
Ministerstwo Finansów uspójni IT
Do końca 2018 roku Ministerstwo Finansów chce scentralizować usługi IT w ramach swojego resortu. Uspójnienie usług informatycznych, funkcjonujących cały czas w strukturze rozproszonej to jeden z priorytetowych projektów ministerstwa. O tych planach podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0. opowiadali Paweł Cybulski i Przemysław Koch z Ministerstwa Finansów.
VIII Konferencja Computerworld PAŃSTWO 2.0
To doskonała okazja do poznania kulisów tworzenia e-usług i systemów IT w administracji publicznej oraz cyfrowych priorytetów sektora publicznego na najbliższe lata. Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 lutego 2018 roku w Warszawie.
Polska Platforma Przemysłu 4.0 – nadzieje i obawy
Polska – a konkretnie Ministerstwo Rozwoju i Finansów - przygotowuje się do opracowania nowego projektu, którego głównym celem będzie wspieranie cyfryzacji przemysłu. W tym celu w przyszłym roku ma zostać powołana Polska Platforma Przemysłu 4.0, w skład której wejdą dostawcy rozwiązań technologicznych oraz ich odbiorcy.
Comarch wygrywa z Asseco w walce o KSI ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wyniki przetargu na kolejne 4 lata utrzymywania największego systemu informatycznego w administracji publicznej. Po 20 latach obsługiwania systemu KSI przez Asseco (następcy prawnego Prokomu) usługę może zacząć świadczyć Comarch, który wygrał postępowanie przetargowe. Ale do faktycznego rozpoczęcia świadczenia usług utrzymaniowych przed zwycięzcą jeszcze długa droga.
Jak zinformatyzować szpital: SP ZOZ w Brzesku
Informatyzacja szpitala w Brzesku to proces, który rozpoczął się ponad dekadę temu. Dziś większość procesów usprawniających cyfrowe działanie szpitala została wdrożona. Placówka chce cyfryzować się dalej, sięgając najwyższych standardów w ochronie zdrowia.
Fundamenty przyszłości e-zdrowia
Informatyzacja służby zdrowia najbardziej jest kojarzona z wdrażaniem platformy P1. Ale to już ukończona platforma P2, udostępniająca online usługi i zasoby cyfrowych rejestrów medycznych, jest fundamentem, który pozwoli działać „Jedynce” i jest podstawą do realizacji nowych projektów przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
Konsolidacja infrastruktury państwa przyniesie korzyści
Roczne koszty infrastruktury w samej tylko w administracji rządowej i podległej jej jednostkach są szacowane na około 450 mln zł. Gdy dodamy do tego koszty utrzymania infrastruktury samorządowej, innych jednostek finansów publicznych, instytutów badawczych, okaże się, że koncepcja Wspólnej Infrastruktury Państwa może przynieść realne gigantyczne oszczędności. Pytanie tylko, kiedy je zobaczymy.
Dwie dekady giganta
Zaliczany do dziesiątki największych na świecie systemów informatycznych Kompleksowy System Informatyczny ZUS został uhonorowany specjalną nagrodą podczas gali konkursu Computerworld Lider Informatyki 2017.
1
2
Następna strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »