Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Temat
informatyka
Temat: informatyka
Sprawy do załatwienia
IT nudy
O informatyce z administracją publiczną
O informatyce z administracją publiczną
27 i 28 września odbędzie się już XXIV Forum Teleinformatyki. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie system informacyjny państwa i obywatela. Computerworld jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.
Tania kreacja cudów
Tania kreacja cudów
Szczęśliwy to moment, gdy możesz rozstać się z użytkownikiem, który wymaga od ciebie zbyt wiele za zbyt mało. Najgorsi z nich ciągle wierzą w magię informatyki i nieobliczalną moc cudownego przycisku robiącego wszystko dobrze.
Linia frontu
Linia frontu
W informatycznych systemach zdalnej obsługi nie występuje interakcja międzyludzka, co ma swoje pozytywy i negatywy. Dla klienta podstawową bolączką jest bezwzględność oprogramowania w egzekwowaniu ścieżki postępowania, co oznacza, że w kwestiach wątpliwych nie ma z kim porozmawiać, wytłumaczyć czy argumentować.
Wyselekcjonowana grupa fachowców
O specyficznej pracy i roli działu IT w strukturach urzędu centralnego rozmawiamy z Dariuszem Matyskiem, dyrektorem Biura Informatyki i Telekomunikacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Big Data jako kierunek studiów na Uniwersytecie w Dublinie
Studia informatyczne to nie jest tylko jeden, konkretny kierunek, a studenci mogą wybrać konkretne specjalizacje. Cały czas powstają też nowe programy nauczania, bardziej dopasowane do obecnych realiów. Osoby, które zdecydują się na naukę na Uniwersytecie w Dublinie od tego roku będa mogli kształcić się w ramach studiów magisterskich z zakresu technologii Big Data.
Informatyka, telekomunikacja i nasze zdrowie
Nie jest tajemnicą, że branża medyczna coraz częściej sięga po technologie cyfrowe i komunikacyjne, używając ich do zbierania i gromadzenia danych o zdrowiu pacjenta. Wiele urządzeń i usług korzystających z sieci mobilnych i bezprzewodowych przygotowano na rynek konsumencki. Pozwalają one na bieżąco monitorować stan pacjenta. Prezentujemy niektóre z nich, pokazywane na tegorocznych targach CES.
IT polską specjalnością eksportową
W debacie przygotowanej przez COMPUTERWORLD i PARP próbowaliśmy wyróżnić najważniejsze bariery przeszkadzające firmom w międzynarodowym rozwoju. Okazuje się, że wcale nie jest to brak pieniędzy, tylko raczej niska świadomość szans rynkowych oraz brak wyrobionej marki Polski jako potentata w dziedzinie IT. Wiceminister gospodarki obiecał podczas naszej dyskusji, że rząd będzie robił wszystko, aby rodzime przedsiębiorstwa informatyczne rozwinęły skrzydła na międzynarodowej arenie.
CIO nie mają wpływu na decyzje podejmowane w firmach
Choć informatyka uważana jest za strategiczne narzędzie biznesu, to zaledwie 47% dyrektorów ds. IT uczestniczy w posiedzeniach ścisłych zarządów przedsiębiorstw. Ponadto władze większości firm w najbliższych latach nie zamierzają zwiększać wydatków na IT. Dostrzegają jednak wzrost obowiązków działów informatycznych.
USA: Wydatki na IT będą rosły niezależnie od stanu gospodarki
W Stanach Zjednoczonych rozwój systemów IT jest coraz częściej postrzegany za kluczowy dla biznesu. Nakłady w IT będą wzrastać w tempie ok. 3% rocznie, niezależnie od spodziewanej recesji.
Poszukiwani programiści nowej generacji
Rozmowa z Justinem R. Rattnerem, CTO Intela, który pracując przez 34 lata w tej firmie był pionierem we wspieraniu idei przetwarzania równoległego i rozproszonego. Jego zdaniem, wielordzeniowe procesory wymagają nowej generacji narzędzi programistycznych. Proces edukacyjny informatyków znających zasady programowania równoległego zajmie zaś lata, a może nawet dziesiątki lat.
Polscy studenci informatyki wciąż w czołówce
Okazuje się, że polscy informatycy wciąż zajmują czołowe miejsca w najważniejszych konkursach programistycznych na świecie. W zakończonych właśnie Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym - ICPC studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden rodzimy zespół - z Uniwersytetu Warszawskiego.
IT w Turynie
Przez dwa tygodnie oczy całego świata będą zwrócone na Turyn, gdzie odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie. Olimpiada to nie tylko arena zmagań sportowców z całego świata, to również festiwal zastosowania najnowszych technologii. W tym roku organizatorzy zapowiadają m.in. transmisje telewizyjne w standardzie HDTV, a także uruchomienie łączności na terenie igrzysk w technologii WiBro, zwanej następcą UMTS. Gigantyczne przedsięwzięcie logistyczne jakim są igrzyska nie obejdzie się bez odpowiednio przygotowanej infrastruktury informatycznej.
Samodzielne procesory IBM
IBM opracował technologię eFuse, która ma zrewolucjonizować rynek mikroprocesorów. Układy nowego typu, w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem mają samodzielnie zwiększać swoją wydajność i regulować zapotrzebowanie na energię.
Comdex odwołany
Firma MediaLive International, organizator targów Comdex, poinformowała, że w tym roku amerykańska edycja tej imprezy nie odbędzie się. Powodem jest brak zainteresowanie ze strony największych firm z branży informatycznej.
Serwery z procesorami Power5
IBM wprowadzi wkrótce do swojej oferty dwa nowe serwery oparte na procesorach Power5, jeden zaprojektowany z myślą o systemach informatycznych średniej wielkości, a drugi przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników.
1
2
3
4
5
...
13
Następna strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »