Big Data jako kierunek studiów na Uniwersytecie w Dublinie

Studia informatyczne to nie jest tylko jeden, konkretny kierunek, a studenci mogą wybrać konkretne specjalizacje. Cały czas powstają też nowe programy nauczania, bardziej dopasowane do obecnych realiów. Osoby, które zdecydują się na naukę na Uniwersytecie w Dublinie od tego roku będa mogli kształcić się w ramach studiów magisterskich z zakresu technologii Big Data.

Uniwerystet w Dublinie (DCU) wprowadzi nowy kierunek dzięki partnerstwu z firmą IBM, a jego dokładna nazwa będzie brzmiała Computer Science with Big Data, Business Analytics and Smarter Cities. Studenci, którzy ukończą studia magisterskie z tego zakresu będą wyposażeni w umiejętności, które pozwolą im pracować w charakterze analityka miejskiego, a także będą mogli badać zachowania konsumentów, czy wpływ marek w sieciach społecznościowych.

Absolwenci będą też przygotowania do wykonywania badań polegających analizie sentymentu i będą posiadali wiedzę z zakresu zastosowań rozwiązań Big Data w służbie zdrowia, a także cyberbezpieczeństwie i z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych. Student po uzyskaniu dyplomu będzie miał także dużo wiedzy z zakresu zastosowania technologii przetwarzania olbrzymich ilości danych w biznesie.

Zobacz również:

  • Databricks uruchamia usługę LakeFlow

Współpraca uniwersytetu z firmą IBM pozwoliła na wspólne opracowanie programu nauczania, a studenci będą mogli analizować prawdziwe przypadki i case’y firmy IBM. Oba podmioty uważają, że ten kierunek jest bardzo potrzebny - biorąc pod uwagę wzrost rynku internetu, technologii i całego sektora IT, niedługo zacznie brakować potrzebnych specjalistów.

źródło: dcu.ie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200