Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
audio
Temat: audio
Podcast
Rok podcastów Tech Trends
Podcast
Niech #voice będzie z Tobą!
Materiał promocyjny
Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
Computerworld, 23.11.2020
Jak mawia obiegowe powiedzenie, a rodzinne spotkania to potwierdzają, każdy z Polaków jest świetnym kierowcą, a do tego zna się na medycynie i piłce nożnej. Dziś, do tych obszarów życia w których uznajemy się za mistrzów, dołącza jeszcze informatyka oraz, ostatnimi czasy - w epoce pracy zdalnej – wykorzystywanie technologii wideokonferencyjnych. Nie ma problemu jeśli chcemy przeprowadzić wideo spotkanie dwóch osób z wykorzystaniem smartfonów, ale co jeśli musimy zapewnić dobrą komunikację, a więc obraz i dźwięk dla kilku osób, i to czasem w pomieszczeniu które nigdy nie było adaptowane akustycznie? Czy wszystkie osoby związane z technologiami IT naprawdę muszą znać się akustyce i technologiach związanych z dźwiękiem, by zapewnić sobie doskonały przekaz dźwiękowy i zrozumiałość mowy podczas zdalnej konferencji?
iTunes – to już koniec
Janusz Chustecki, 03.06.2019
Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Apple ma ogłosić na rozpoczynającej się dzisiaj firmowej konferencji poświęconej deweloperom, że usługa iTunes kończy definitywnie swój żywot. A był długi żywot, gdyż premiera tej aplikacji miała miejsce 18 lat temu.
W tym smartfonie użytkownik może wyłączyć głośnik i dalej prowadzić rozmowy
Janusz Chustecki, 28.03.2019
Huawei zaprezentował ostatnio swoje dwa nowe smartfony: P30 i P30 Pro. I nie pisalibyśmy o tym zdarzeniu gdyby nie fakt, że smartfon P30 Pro wspiera bardzo ciekawą i nowatorską technologię audio. Chodzi o to, że użytkownik może tu prowadzić rozmowy czy słuchać muzyki, chociaż dźwięki nie są wtedy wcale emitowane przez głośnik. Jak to jest możliwe, wyjaśniamy w dalszej części newsa.
Powstał system audio wspierający aplikacje AR (rozszerzona rzeczywistość)
Janusz Chustecki, 05.03.2019
Facebook pracuje nad nowatorskim systemem audio obsługującym aplikacje bazujące na rozszerzonej rzeczywistości. Najważniejszą cechą systemu jest to, że użytkownik jest w stanie odbierać dźwięki generowane zarówno przez otoczenie (realny świat), jak i przez wirtualną rzeczywistość (VR), nie używając słuchawek.
Firefox domyślnie zablokuje treści audio/wideo
Janusz Chustecki, 07.02.2019
Mozilla informuje, że kolejna aktualizacja przeglądarki Firefox, której premierę zaplanowano na 19-go marca, będzie domyślnie i automatycznie blokować odtwarzanie plików audio/wideo, czyli dźwięków i filmów.
Internet of Sound usprawni działanie sieci IoT
Janusz Chustecki, 30.11.2018
Okazuje się, że niektóre rodzaje danych można zakodować w postaci niesłyszalnych dla ludzkiego ucha dźwięków mających bardzo wysoką częstotliwość, wykorzystując następnie tę technologię (określaną jako Internet of Sound; czyli internet dźwięków) w sieciach IoT, które mogą transmitować z powodzeniem dane - w porównaniu ze standardowymi sieciami LAN – z niewielkimi szybkościami.
Witajcie w świecie ciszy
Michał Bonarowski, 31.05.2018
Choć uważa się, że człowiek ewolucyjnie jest bardziej wzrokowcem niż słuchowcem, to jednak dźwięk jest w naszej komunikacji coraz ważniejszy.
Praktyczne zastosowanie komunikacji audio maszyna-maszyna
Janusz Chustecki, 24.04.2017
Komunikowanie się komputerów za pomocą głosu należy raczej zaliczyć do rozwiązań science fiction. Jednak jedna z firm wdrożyła niedawno do użytku takie rozwiązanie, które może na dodatek przetestować każda osoba korzystająca w pewnym mieście z autobusowej komunikacji publicznej.
Standard Wi-Fi uzupełniony o mechanizmy synchronizacji czasu
(wpa), 18.01.2017
Organizacja Wi-Fi Alliance opracowała nową specyfikację TimeSync, która ma umożliwić precyzyjną synchronizację czasu w sieciach bezprzewodowych Wi-Fi.
Naukowcy zbudowali radio mające wielkość dwóch atomów węgla
Janusz Chustecki, 19.12.2016
Miniaturyzacja układów elektronicznych i elektrycznych poszła tak daleko, że potrafi wprawić w osłupienie nawet najbardziej obeznane z technologią osoby. A oto przykład. Powstało właśnie najmniejsze na świecie radio, która zajmuje tyle miejsca co dwa atomy węgla.
1
2
3
4
5
...
65
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »