W tym smartfonie użytkownik może wyłączyć głośnik i dalej prowadzić rozmowy

Huawei zaprezentował ostatnio swoje dwa nowe smartfony: P30 i P30 Pro. I nie pisalibyśmy o tym zdarzeniu gdyby nie fakt, że smartfon P30 Pro wspiera bardzo ciekawą i nowatorską technologię audio. Chodzi o to, że użytkownik może tu prowadzić rozmowy czy słuchać muzyki, chociaż dźwięki nie są wtedy wcale emitowane przez głośnik. Jak to jest możliwe, wyjaśniamy w dalszej części newsa.

Wiele osób czytających ten news zdziwi się zapewne bardzo dowiadując się, że źródłem dźwięku w smartfonie P30 Pro jest również wibrujący wyświetlacz. Huawei twierdzi, że dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik czuje się bardziej komfortowo i ma zapewnioną większą prywatność. Przykładając ucho do smartfona – czyli również do wibrującego wyświetlacza – użytkownik słyszy dźwięki dzięki zjawisku tzw. przewodnictwa kostnego.

Normalnie ucho ludzkie odbiera mowę czy muzykę dzięki temu, że głośnik emituje rozchodzące się powietrzu sygnały dźwiękowe. W przypadku smartfona P30 Pro źródłem dźwięku nie jest membrana znajdująca się w zainstalowanym w nim głośniku, ale wyświetlacz. Drgania wyświetlacza (generowane przez system magnesów) odbiera układ kostny, dlatego użytkownik słyszy wtedy również za pośrednictwem tego układu dźwięki emitowane przez smartfon.

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group

Producent smartfona zadbał również o użytkowników preferujących tradycyjną technologię. Dlatego smartfon posiada również głośnik i użytkownicy mogą np. słuchać muzyki czy rozmawiać wybierając tę właśnie opcję. Mogą też posłużyć się bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth (w smartfonie nie ma gniazda 3,5 mm na podłączenie standardowych słuchawek).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200