W tym smartfonie użytkownik może wyłączyć głośnik i dalej prowadzić rozmowy

Huawei zaprezentował ostatnio swoje dwa nowe smartfony: P30 i P30 Pro. I nie pisalibyśmy o tym zdarzeniu gdyby nie fakt, że smartfon P30 Pro wspiera bardzo ciekawą i nowatorską technologię audio. Chodzi o to, że użytkownik może tu prowadzić rozmowy czy słuchać muzyki, chociaż dźwięki nie są wtedy wcale emitowane przez głośnik. Jak to jest możliwe, wyjaśniamy w dalszej części newsa.

Wiele osób czytających ten news zdziwi się zapewne bardzo dowiadując się, że źródłem dźwięku w smartfonie P30 Pro jest również wibrujący wyświetlacz. Huawei twierdzi, że dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik czuje się bardziej komfortowo i ma zapewnioną większą prywatność. Przykładając ucho do smartfona – czyli również do wibrującego wyświetlacza – użytkownik słyszy dźwięki dzięki zjawisku tzw. przewodnictwa kostnego.

Normalnie ucho ludzkie odbiera mowę czy muzykę dzięki temu, że głośnik emituje rozchodzące się powietrzu sygnały dźwiękowe. W przypadku smartfona P30 Pro źródłem dźwięku nie jest membrana znajdująca się w zainstalowanym w nim głośniku, ale wyświetlacz. Drgania wyświetlacza (generowane przez system magnesów) odbiera układ kostny, dlatego użytkownik słyszy wtedy również za pośrednictwem tego układu dźwięki emitowane przez smartfon.

Zobacz również:

Producent smartfona zadbał również o użytkowników preferujących tradycyjną technologię. Dlatego smartfon posiada również głośnik i użytkownicy mogą np. słuchać muzyki czy rozmawiać wybierając tę właśnie opcję. Mogą też posłużyć się bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth (w smartfonie nie ma gniazda 3,5 mm na podłączenie standardowych słuchawek).


TOP 200