Firefox domyślnie zablokuje treści audio/wideo

Mozilla informuje, że kolejna aktualizacja przeglądarki Firefox, której premierę zaplanowano na 19-go marca, będzie domyślnie i automatycznie blokować odtwarzanie plików audio/wideo, czyli dźwięków i filmów.

Na firmowym blogu firmy pojawił się następujący komunikat, "Począwszy od przeglądarki Firefox oznaczonej numerem 66 (chodzi zarówno o wersje desktopowe, jak i system Android), oprogramowanie to będzie blokować domyślnie wszystkie treści audio i wideo”.

Treści takie będzie można odtwarzać wyłącznie wtedy gdy użytkownik nawiąże kontakt z daną stroną i włączy odpowiednią opcję (chodzi np. o przycisk Play) likwidującą to domyślne ustawienie.

Zobacz również:

  • Rola sieci w transformacji biznesu
  • Bezpieczne przeglądanie sieci - najlepsze przeglądarki i ustawienia
  • Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję

Jednocześnie Mozilla informuje, że twórcy internetowych stron będą mogli konfigurować na nich specyficzne funkcje kontrolne, dzięki którym wskazani przez nich odbiorcy treści audio/wideo będą mogli od razu, to jest w momencie otwarcia strony, odtwarzać je na swoim komputerze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200