Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych

Materiał promocyjny Jak mawia obiegowe powiedzenie, a rodzinne spotkania to potwierdzają, każdy z Polaków jest świetnym kierowcą, a do tego zna się na medycynie i piłce nożnej. Dziś, do tych obszarów życia w których uznajemy się za mistrzów, dołącza jeszcze informatyka oraz, ostatnimi czasy - w epoce pracy zdalnej – wykorzystywanie technologii wideokonferencyjnych. Nie ma problemu jeśli chcemy przeprowadzić wideo spotkanie dwóch osób z wykorzystaniem smartfonów, ale co jeśli musimy zapewnić dobrą komunikację, a więc obraz i dźwięk dla kilku osób, i to czasem w pomieszczeniu które nigdy nie było adaptowane akustycznie? Czy wszystkie osoby związane z technologiami IT naprawdę muszą znać się akustyce i technologiach związanych z dźwiękiem, by zapewnić sobie doskonały przekaz dźwiękowy i zrozumiałość mowy podczas zdalnej konferencji?

Amerykańska Firma BIAMP Systems postanowiła wykonać duży ukłon w stronę tych wszystkich osób, które chciałyby mieć wysokiej jakości instalację do wideokonferencji, ale nie czują się komfortowo w domenie akustyki czy strefie instalacji audio, albo też nie chcą zużywać na połączenie elementów instalacji i jej tuningowanie dużej ilości czasu.

BIAMP przeanalizował trendy występujące na rynku technologii Unified Communication i przygotował 4 propozycje pakietów sprzętowych do wyposażenia sal konferencyjnych. Pakiety posiadają predefiniowane ustawienia dla trzech dominujących platform wideokonferencyjnych: Microsoft Teams, Google Meet oraz Zoom oraz certyfikację zarówno firmy Microsoft jak i Google. Ponadto, jeżeli mamy wdrożone inne rozwiązanie np. Webex firmy Cisco możemy je także zintegrować z dowolnym z pakietów BIAMP, gdyż DSP Tesira to serce zarządzające całą salą konferencyjna, a więc coś znacznie więcej, niż tylko urządzenie do telekonferencji, w dodatku z aktywnymi kierunkowo mikrofonami.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu Teams, Zoom, Google Meet, czy dowolnej innej platformy UC, Biamp oferuje kompleksowe pre programowane pakiety audio UC, dostosowane do potrzeb średnich i dużych sal konferencyjnych, zapewniające idealne dostosowanie systemu do danej przestrzeni

ROZWIĄZANIE JEST KOMPLETNE, ZAWIERA WSZYSTKIE POTRZEBNE ELEMENTY:

 • inteligentny procesor DSP
 • głośniki
 • mikrofony z aktywnym śledzeniem mówcy
 • wzmacniacze
 • kompletne okablowanie oparte o technologię CAT-5

W każdym zestawie znajdują się wszystkie urządzenia potrzebne do wyposażenia sali konferencyjnej i zapewnienia efektywnej komunikacji podczas każdego spotkania.

Technologia Beamtracking® i wielokrotnie nagradzane mikrofony Parlé zapewniają wysoką jakość przetwarzania, zrozumiałość i klarowność głosu, a jednocześnie umożliwiają uczestnikom swobodne poruszanie się po Sali (technologia Beamtracking®sprawia iż charakterystyka kierunkowa mikrofonu zmienia się w sposób dynamiczny, zbierając tylko głos mówcy i minimalizując odbicia dźwięku od ścian, a więc ograniczając tzw. pogłosowość pomieszczenia. W ten sposób mikrofon niejako „podąża” za uczestnikami. Dzięki temu, wszyscy uczestnicy spotkania są dobrze słyszalni w zdalnej lokacji, bez względu na ich miejsce w Sali i odległość od mikrofonu.)

Głośniki Desono C-IC6 są zaprojektowane z myślą o salach konferencyjnych, zoptymalizowane do przenoszenia mowy i zapewniają doskonałą klarowność dźwięku w całym pomieszczeniu, a procesor sygnałowy Tesira i jednokablowa instalacja za pomocą kabla kategorii 5, pozwalają instalatorom na łatwą i szybką instalację, a administratorom na tworzenie sieci multimedialnej unikając skomplikowanej konfiguracji i strojenia toru audio.

Dodatkowo, dołączone do zestawu okablowanie CAT 5 umożliwia wykonanie instalacji w czasie o połowę krótszym niż w przypadku konkurencyjnych systemów wymagających zastosowania tradycyjnych kabli audio.

Inteligentne procesory sygnałowe zadbają również o to, by system był w pełni zoptymalizowany pod kątem przetwarzanych sygnałów i akustyki pomieszczenia.

Pakiety od Biamp Systems to:

 • Szybka instalacja i wdrożenie
 • Automatyczna eliminacja echa polepsza jakość spotkań
 • Czysty i zrozumiały dźwięk podczas rozmów
 • System redukcji hałasu minimalizuje problem z dźwiękami dochodzącymi z otoczenia, np. z klimatyzacji
 • Głośniki nastrojone pod kątem reprodukcji mowy
 • Automatyczny system strojenia dla pomieszczeń z różnymi profilami akustycznymi
 • Przyciski dezaktywujące mikrofon i lampki LED zsynchronizowane z oprogramowaniem UC
 • Certyfikacja Microsoft – rozwiązanie rekomendowane do stosowania z Teams Rooms

W zależności od wielkości sali, którą Państwo dysponują oferujemy 4 predefiniowane rozwiązania:

Do sal średniej wielkości, od 6 do 14 uczestników:

Biamp MRB-T

certyfikowany zestaw audio do pomieszczeń średniej wielkości z czarnym mikrofonem nablatowym

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych

Biamp MRB-C

certyfikowany zestaw audio do pomieszczeń średniej wielkości z białym mikrofonem sufitowym

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych

Do większych pomieszczeń, od 12 do 22 uczestników:

Biamp LRB-T

certyfikowany zestaw audio do pomieszczeń o dużej wielkości z czarnym mikrofonem nablatowym

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych

Biamp LRB-C

certyfikowany zestaw audio do pomieszczeń o dużej wielkości z białym mikrofonem sufitowym

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych

Proponowane zestawy podnoszą efektywność prowadzonych spotkań, poprawiają ich wydajność i umożliwiają sprawną komunikację głosową między uczestnikami spotkań, dodatkowo to gotowe już pakiety, szybkie w instalacji.

W naszej ofercie znajdują się produkty amerykańskiej firmy BIAMP, które są dedykowane dla obszarów komercyjnych – firm i korporacji, hoteli, sklepów, restauracji, szkół i uczelni, służby zdrowia, instytucji administracji państwowej, lotnisk i wielu innych.

Oferta produktowa Biamp jest kompleksowa, składają się na nią kompatybilne ze sobą systemy audio i wideo, w skład których wchodzą głośniki, wzmacniacze, matryce, procesory sygnałów audio i wideo, mikrofony, a także systemy maskowania dźwiękiem. Rozwiązania BIAMP są skalowalne, można je spotkać zarówno w małych salach konferencyjnych, jak i w dużych kampusach i ośrodkach konferencyjnych. Zaawansowana technologia umożliwia rozbudowę systemu i jego aktualizację.

W b.partAV dbamy o jakość dźwięku i obrazu oraz o funkcjonalność instalacji. Priorytetem jest dla nas zadowolenie klienta i to, żeby obsługa systemu była jak najbardziej intuicyjna. Dzięki rozbudowanej sieci dealerów i partnerów jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom.

O Biamp Systems - to jeden z większych graczy specjalizujących się w rozwiązaniach instalacyjnych (centra konferencyjne, stadiony, sklepy, restauracje, hotele, systemy przeciwpożarowe, itp.) oraz wideokonferencyjnych na świecie. W ofercie firmy znajdziemy zestawy głośnikowe, procesory sygnałowe, wzmacniacze mocy, specjalistyczne mikrofony oraz zintegrowane systemy do prowadzenia konferencji.

b.partAV – Konsbud Audio Group

Wyłączny dystrybutor marki Biamp w Polsce

Osoba kontaktowa:

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
Marek Lewanty - Vertical Market Manager

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
48 573 442 503

Predefiniowane zestawy audio do sal konferencyjnych
[email protected]

https://bpartav.pl/aktualnosci/zestawy/