Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
Strefy tematyczne
Cisco Firepower
Cisco NGFW
HPE Infrastruktura
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
E-Seminaria
Gorące tematy:
Nowy numer
Przemysl 4.0
Computerworld TOP200
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Temat
super komputer
Temat: super komputer
Lista Top500 - polski superkomputer Prometheus w połowie stawki
Cray zapowiada superkomputery bazujące na układach ARM produkowanych przez Fujitsu
Układy ARM powoli wkraczają do komputerów HPC
Układy ARM powoli wkraczają do komputerów HPC
Pozycja Intela jako dominującego dostawcy procesorów instalowanych w wysokowydajnych komputerach klasy HPC j (High-Performance Computing) jest oczywista. Jednak w ostatnim czasie na horyzoncie pojawiło się kilka innych firm produkujących układy CPU mające inną architekturę, które mogą zagrozić tej dominacji.
Fujitsu kończy prace nad swoim pierwszym superkomputerem klasy „exascale”
Fujitsu kończy prace nad swoim pierwszym superkomputerem klasy „exascale”
Fujitsu i japoński ośrodek badawczy Riken ogłosiły, że zakończyły prace nad superkomputerem noszącym roboczą nazwę post-K. Jeśli wszystko pójdzie dalej zgodnie z planem, system zostanie oficjalnie oddany do eksploatacji w 2021 r.
Trwają prace nad pierwszym na świecie eksaflopsowym superkomputerem
Trwają prace nad pierwszym na świecie eksaflopsowym superkomputerem
U.S. Department of Energy (amerykański departament do spraw energii) informuje, że już niedługo będzie dysponować superkomputerem, który przekroczy kolejną granicę wydajności, jaką jest jeden eksaflops (czyli tysiąc petaflopsów).
Supercomputing Frontiers znowu w Polsce. Patronat Klubu CIO
Co jest za horyzontem dzisiejszej wiedzy o superkomputerach? Jakie znajdą zastosowania w biologii, HPC, AI? Wyjątkowa okazja, żeby spotkać dr Rupaka Biswasa, CTO NASA, prof. Leona Chua, wynalazcę memrystora czy prof. Paula Messinę, szefa laboratorium Argonne (wcz. m.in. szefa projektu Exascale w departamencie energii USA) podczas Supercomputing Frontiers Europe 2019 (SCFE2019) w Centrum Kopernika. Już od najbliższego poniedziałku (11–14 marca 2019 r.), zapraszają ICM UW i dyrektor Marek Michalewicz - CIO z Klubu szczególnie mile widziani, atmosfera dyskusji kapitalna a tematy twarde technologicznie i wizjonerskie zarazem. Polecamy gorąco!
High Performance Computing, czyli obliczenia na wysokich obrotach
Budowanie przewagi konkurencyjnej w dobie gospodarki opartej o dane wymaga sięgania po coraz większą moc obliczeniową. A tą są w stanie zapewnić superkomputery, dokonujące dziś miliardów obliczeń na sekundę, a za kilka lat nawet bilionów. Takie jak Mare Nostrum 4 z Barcelony.
Atos zaprezentował superkomputer wspierający AI i DL
Atos wprowadził do oferty rozwiązanie noszące nazwę BullSequana XH2000. Jest to hybrydowy superkomputer zaprojektowany z myślą o segmencie HPC, zawierający rozwiązania wspomagające pracę aplikacji AI (sztuczna inteligencja) i DL (głębokie uczenie się).
Lenovo na ISC 2018: TOP500 z technologią Liquid Cooling
Lenovo to obecnie największy na świecie dostawca superkomputerów na liście TOP500 pod względem liczby systemów w rankingu. Aż 117 spośród 500 najmocniejszych superkomputerów w TOP500 to instalacje Lenovo. Oznacza to, że blisko jeden na cztery systemy (23,4 procent) w tym prestiżowym gronie to rozwiązanie Lenovo.
Co superkomputer może zrobić dla ciebie?
Superkomputery wykorzystywane są już nie tylko w zaawansowanych badaniach naukowych. To już nie tylko domena największych odkrywców i wynalazców. Dzisiaj mają one również znaczny wpływ na codzienne życie. Dzięki usługom typu Supercomputer-as-a-Service są również dostępne dla każdej firmy - od wielkiej korporacji po najmniejszy startup.
Lenovo Neptune: nowa fala, która odmieni centra danych
Podczas niedawnej międzynarodowej konferencji ISC (International Supercomputing Conference) we Frankfurcie (24-28 czerwca) Lenovo przedstawiło Neptune: nowe, holistyczne podejście do chłodzenia cieczą w centrach danych. Rozwiązania tworzące Neptune, to jeden z elementów działań Lenovo mających na celu rozwiązywanie kluczowych problemów świata, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii. Te konkretne technologie umożliwią centrom danych nawet o 50 procent wydajniejsze działanie, a przy tym bezkompromisową wydajność na niewielkiej, wysoce zagęszczonej przestrzeni. Rzymski bóg morza, a także koni, Neptun doskonale odzwierciedla konsekwentne zaangażowanie Lenovo w tworzenie potężnych i wydajnych systemów dla zbliżającej się ery exaskalowej.
Jeszcze wyższe cele naukowe: Lenovo wspiera Uniwersytet w Southampton
Systemy HPC (High Performance Computing) mają obecnie kluczowe znaczenie dla postępu badań akademickich prowadzonych w wielu dziedzinach. W badaniu z 2014 r. zespół z Uniwersytetu Clemson stwierdził, że lokalnie dostępne zasoby HPC znacząco zwiększają techniczną efektywność badań naukowych na uniwersytetach w zakresie chemii, inżynierii lądowej, fizyki i historii.
1
2
3
4
5
...
16
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »