Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise - Bezpieczeństwo i automatyzacja sieci
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
prawa autorskie
Temat: prawa autorskie
Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł
Sprawa Oracle kontra Google wróciła na wokandę
Prawa autorskie przy stosunku pracy
Kamil Kozioł, 24.02.2016
Zarówno w interesie pracownika, jak i jego pracodawcy jest ustalenie klarownych zasad przenoszenia praw autorskich na pracodawcę, a w związku z pozostawieniem przez ustawodawcę „pola manewru” warto zadbać o doprecyzowanie ustawowej regulacji oraz przystosowanie norm do realiów panujących w przedsiębiorstwie. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień bądź sporów.
Piątkowy Przegląd Prasy
Andrzej Penkalla, 27.06.2014
Rosną przychody polskich firm IT... Aplikacja do sterowania systemem alarmowym... Zgoda UOKiK na Polski System Płatności... Sąd w USA: Internetowa retransmisja TV narusza prawa autorskie... HTC będzie produkował Nexusa... Coraz więcej cywilnych dronów zagrożeniem dla prywatności... Nowy iPOD będzie tańszy... Android ma już miliard użytkowników, a będzie ich dużo więcej...
Czy systemy DRM i otwarta sieć na pewno się wykluczają?
Computerworld/KB, 11.06.2014
Systemy DRM, czyli zarządzania prawami autorskimi do treści cyfrowych, stworzono w celu zapobiegania przypadkom ich nieuprawnionego kopiowania i odtwarzania. Zwolennicy rozwiązań DRM walczą z naruszeniami praw autorskich. Ale niektóre organizacje opowiadające się za otwartym internetem twierdzą, że DRM ogranicza konkurencyjność i często utrudnia korzystanie z mediów cyfrowych uprawnionym do tego użytkownikom. Pytanie brzmi: czy systemy DRM i idea otwartego internetu mogą współistnieć?
Prawa autorskie w projektach IT- o różnicach między przeniesieniem praw a licencjami
Marcin Maruta, 04.06.2014
Pomysł, aby ochronę rozwiązań branży IT oprzeć na prawie autorskim nie był specjalnie szczęśliwy. Kłopoty sprawiają ciągle te same, wydawałoby się znane i wielokrotnie omówione tematy, takie jak pola eksploatacji, zasady wypowiadania umów czy dylemat przeniesienie praw vs. licencja.
Środowy Przegląd Prasy
Andrzej Penkalla, 09.04.2014
Big Data ułatwi walkę z cyberprzestępczością… Google chce dostarczać Internet za pośrednictwem balonów… Odpowiednik Twittera dla Kubańczyków był finansowany przez rząd USA… Rynek reklamy w Internecie rośnie, ale mniej dynamicznie… Gromadzenie danych o użytkownikach przez operatorów komórkowych jest łamaniem prawa?... Sony musi Szwedom zapłacić prawa autorskie… a Megaupload jest o nie pozywany przed amerykański sąd…
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Praw Autorskich
Monika Tomkiewicz, 23.04.2012
Dokładniej Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest od 1995 r. w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji ZAiKS organizuje debatę zatytułowaną "W obronie kreatywności" z udziałem ministra Michała Boniego.
Powstanie jeden patent obowiązujący w całej Unii Europejskiej
Diana Jedlina, 13.03.2012
Szacuje się, że wprowadzenie go pozwoli zmniejszyć koszty ochrony patentowej nawet o 80%. "Daje wolną rękę przedsiębiorcy na wykorzystanie zaoszczędzonych środków na dowolny cel, w tym na wprowadzenie innowacyjnych projektów" - twierdzą autorzy projektu.
Czy patenty na oprogramowanie są potrzebne
Piotr Waszczuk, 23.08.2011
Patenty stały się powszechnym przedmiotem walki konkurencyjnej między największymi graczami branży IT. Ostatni przykład to walka Oracle, Microsoft i Apple z Google. Często są też problemem dla mniejszych dostawców rozwiązań IT.
Internetowi piraci mają się dobrze
Radosław Szpunar, 08.02.2011
Przeprowadzone niedawno badania wskazały, że prawie 1/4 ruchu internetowego związana jest z nielegalnym rozpowszechnianiem treści chronionych prawami autorskimi. Największym źródłem materiałów tego typu jest sieć BitTorrent.
Raport MPAA w sprawie serwisów P2P, piractwa i torrentów
Wiktor Szpunar, 09.11.2010
Na prośbę amerykańskich władz, MPAA opublikowała w piątek listę pirackich serwisów, które naruszają prawa autorskie producentów. Filmowcy uznali, że na szczególnie duże straty narażają ich serwisy BTjunkie, Demonoid, isoHunt, The Pirate Bay oraz przechowalnie plików RapidShare i MegaUpload.
1
2
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »