Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
AI (Artificial Intelligence)
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Nowa definicja bezpieczeństwa
SOC dla chmury
IBM BUSINESS AUTOMATION WORKFLOW
Cloudera Data Platform - hybrydowa platforma danych
Raportowanie ESG - wszystko, co trzeba wiedzieć
TD Synnex - Space For Balance
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Temat
światłowód
Temat: światłowód
Powstał optyczny konektor oparty na nowatorskiej, taniej technologii
Janusz Chustecki, 05.02.2014
Fujitsu Laboratories i Furukawa Electric zaprojektowali optyczny konektor, który znajdzie zastosowanie w serwerach. Standardowe konektory tego typu takie są drogie, a zaletą opracowanego przez obie firmy konektora jest niska cena, dzięki czemu połączenia optyczne będzie można wprowadzić szybciej do serwerów, również tych z niższej półki.
Więcej światła
Piotr Rutkowski, 12.06.2013
Światłowody stopniowo będą zastępować sieci miedziane łączące nas ze światem, ale to potrwa dłużej, niż można by oczekiwać, biorąc pod uwagę ich niską cenę i prawie nieograniczone możliwości transmisyjne.
Przełączniki L2+ Gigabit Ethernet od Edge-Core Networks
edembinska, 17.05.2013
Seria przełączników składa się z 5 modeli należących do linii ECS4510. Poszczególne modele mają po 24 lub 48 porty Gigabit Ethernet oraz 2 porty SFP+ (plus opcjonalny podwójny port 10G SFP+), a wybrane modele wspierają Power over Ethernet Plus.
Ofensywa technologii VDSL2
Janusz Chustecki, 24.04.2013
Szerokopasmowe połączenia dostępowe VDSL2, wspierane przez technologię wektorowania, wkraczają coraz śmielej na rynek, wypierając z niego standardowe technologie DSL. Powód jest prosty - połączenia VDSL2 oferują dużo większe przepustowości, dzięki którym użytkownicy mogą uruchamiać na swoich komputerach nawet najbardziej "pasmożerne" aplikacje, np. przesyłające w czasie rzeczywistym obrazy wideo o rozdzielczości HD.
Najwyższy czas na Ethernet 10 Gb/s
Janusz Chustecki, 11.03.2013
Sieci Ethernet 10 Gb/s funkcjonują od lat (technologia zyskała miano standardu w 2002 roku), ale wiele małych i nawet średnich firm bazuje nadal na standardowych, gigabitowych sieciach LAN. Na początku była to bardzo droga technologia, na którą mogły sobie pozwolić tylko największe firmy i duże korporacje, jednak z czasem zarówno karty sieciowe, jak i okablowanie miedziane oraz światłowody (jak i przełączniki) zdolne transmitować dane z taką szybkością staniały na tyle, że na wdrożenia takie mogły sobie pozwolić również firmy z sektora MŚP.
Czterech chętnych na budowę sieci światłowodów w programie "Internet dla Mazowsza"
Andrzej Maciejewski, 02.01.2013
Wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu konkurencyjnym złożyły cztery podmioty - podała Agencja Rozwoju Mazowsza.
Od preformy do kabla
Wiesław Pawłowicz, 30.05.2012
Kierunki rozwoju techniki wytwarzania światłowodów i podstawy fizyczne transmisji optycznej to temat konferencji zorganizowanej w maju przez C&C Partners Telecom.
Huawei 400G DWDM - 20 Tb/s przez pojedyncze włókno światłowodu
Janusz Chustecki, 27.03.2012
Huawei zaprezentował na początku marca br. na konferencji OFC/NFOEC 2012 prototypowy, optyczny system przesyłania informacji na duże odległości, który transmituje dane przy użyciu technologii 400G DWDM (Dense Wave Division Multiplexing; zagęszczone multipleksowanie sygnałów z podziałem długości fali) przez pojedyncze włókno światłowodowe z szybkością 20 Tb/s.
Naukowcy znaleźli metodę integracji układów krzemowych ze światłowodami
Janusz Chustecki, IDG News Service, 10.02.2012
Naukowcy z Pennsylvania State University opracowali nowatorską technologię tworzenia krzemowych interfejsów bezpośrednio zintegrowanych ze światłowodami, co potencjalnie otwiera drogę do budowania elementów optycznych kolejnej generacji i wydajnych routerów optycznych.
Szerokopasmowy internet jak prąd, gaz i woda
Stefan Kaczmarek, 03.10.2011
Konwergentna, szerokopasmowa sieć przyszłości to system IP z wbudowywanymi inteligentnymi funkcjami zarządzania i alokacji pasma oraz zoptymalizowany pod kątem obsługi wideo. Tak właśnie ją zdefiniowano podczas tegorocznego "Broadband World Forum" w Paryżu.
Windows 8 będzie wspierać natywnie połączenia USB 3.0
Janusz Chustecki, IDG News Service, 24.08.2011
Microsoft wprowadzi do systemu operacyjnego Windows 8 obsługę USB 3.0. W opinii analityków połączenia takie będą prawdopodobnie rywalizować w przyszłości z szybkimi połączeniami opartymi na intelowskiej technologii Thunderbolt.
Internet w Polsce ma 20 lat
Janusz Chustecki, 18.08.2011
Dwadzieścia lat temu (dokładnie 17-go sierpnia 1991 r.) zrealizowano w Polsce pierwsze internetowe połączenie. Właśnie tego dnia po raz pierwszy nawiązano w naszym kraju połączenie w sieci Internet, przesyłając pakiety przy pomocy protokołu IP. Dane (w tym krótkie wiadomości tekstowe e-mail) wymieniały wtedy ze sobą dwie instytucje naukowe: Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego z Uniwersytetem w Kopenhadze.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
26
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »