Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
TOP200
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Huawei - Pamięci masowe optymalne dla biznesu
NFON -Poznaj telekomunikację przyszłości
SUSE - Kierunek: konteneryzacja
Rozwiązania Cisco dla centrów danych
Equinix - Digital first
Akamai - Security
Poly - Skuteczna współpraca
TOP200
Archiwum
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Sieci
Sieci
Domowy LAN przez radio
Jarosław Ochab, 03.11.2000
Firma Alcatel prezentuje system Speed Touch Wireless, umożliwiający budowę bezprzewodowych sieci domowych.
Bezpłatna ściana
Robert Hajduk, 19.10.2000
Firma Zonelabs udostępniła internautom kolejną wersję bezpłatnego firewalla.
Rozpoczęły się targi Linuxworld
Rafał Jakubowski, 16.08.2000
Mimo spadku cen akcji wielu firm linuxowych targi Linuxworld dowodzą, że system spod znaku pingwina cieszy się niezmienną popularnością. Rozwiazania klastrowe dla Linuxa zaprezentowali: Hewlett-Packard i IBM.
Intel wprowadza router Express 9545
Marek Kolewski, 31.07.2000
Intel zaprezentował router oparty na standardzie HDSL2 (High Speed Digital Subscriber Line) umożliwiającym podwojenie szybkości transmisji przy dotychczasowej infrastrukturze miedzianej.
LAN 3Com bez kabli
NetWorld OnLine, 17.04.2000
Podczas trwających w ubiegłym tygodniu tegorocznych poznańskich targów Infosystem 3Com zaprezentowała swój bezprzewodowy system LAN 3Com AirConnect oferujący transmisje z szybkością 11 Mb/s.
CeBIT 2000: Bezprzewodowy Internet, Linux i Windows 2000
Wojciech Łęgowski, 16.02.2000
W tym roku swoje produkty prezentować będzie ok. 7,5 tys. producentów w 26 halach zajmujących powierzchnię ponad 408 tys. metrów kwadratowych.
Bezprzewodowe nowości
Jarosław Ochab, 28.01.2000
Na polski rynek trafiają produkty firmy Proxim - specjalisty od bezprzewodowych transmisji danych.
Nowa wersja wirusa ExploreZip dotarła do Europy
Wojciech Łęgowski, 02.12.1999
Groźny wirus ExporeZip, który pojawił się w czerwcu tego roku, powrócił w nowej, skompresowanej wersji. Nazwano go MiniZip, ponieważ jedyną różnicą w stosunku do poprzednika jest to, że został on skompresowany w taki sposób, aby nie wykrywały go systemy antywirusowe skanujące przychodzącą pocztę. Wirus szybko rozprzestrzenia się w systemach komputerowych na całym świecie.
Nadzór operacji
[PC World Online], 29.09.1999
Nawet jeśli jesteś przekonany, że zabezpieczyłeś komputer przed hackerskim atakiem, powinieneś od czasu do czasu sprawdzać, czy ktoś próbował włamywać się do systemu...
Dell licencjonuje oprogramowanie klastrowe ClusterX
Wojciech Łęgowski, 12.04.1999
Dell wprowadził do sprzedaży oprogramowanie ClusterX do zarządzania klastrami Windows NT. Oprogramowanie, licencjonowane od firmy NuView, będzie dostępne jako część systemów zarządzania OpenManage. Umożliwia ono na instalowanie, konfigurowanie i monitorowanie 2-serwerowych klastrów Windows NT, zbudowanych z serwerów linii PowerEdge 4000 i 6000.
Poprzednia
strona
1
...
285
286
287
288
289
Redakcja poleca
Elon Musk podwyższa ceny internetu Starlink
Daniel Olszewski
SD-WAN: samodzielne wdrożenie czy usługa zarządzana?
Wiesław Pawłowicz
Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
Daniel Olszewski
Przenośny modem 5G - czy warto już się nim zainteresować?
Daniel Olszewski
Biblioteka IT
Sieci autonomiczne
Potrzeba i przyjęcie nowych technologii umożliwiających przedsiębiorstwom utrzymanie działalności i konkurencyjności jest teraz bardziej widoczna niż kiedykolwiek wcześniej, głównie z powodu pandemii. Globalny kryzys zdrowotny uwidocznił brak przygotowania wielu organizacji do wdrażania bezpiecznych rozwiązań, rozszerzania swoich możliwości sieciowych lub zapewniania zdalnego dostępu, np. w programach telezdrowia, wirtualnej nauki i pracy z domu. Transformacja cyfrowa wymaga zautomatyzowanej, intuicyjnej sieci, która umożliwia organizacjom szybkie wdrażanie najnowszych technologii przy jednoczesnym utrzymaniu bezpiecznej infrastruktury dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy są oni w siedzibie firmy, czy w zdalnych lokalizacjach. Zautomatyzowana lub sieć autonomiczna może przyspieszyć egzekwowanie zasad sieciowych na urządzeniach w organizacji, a także umożliwić ich samodzielnie monitorowanie i stałą optymalizację w celu spełnienia wymagań użytkowników. Pobierz materiał i poznaj szczegóły.
Infrastruktura IT przedsiębiorstw produkcyjnych w dobie pandemii COVID-19
Pandemia COVID-19 zmieniła krajobraz biznesowy. Zmiana modelu pracy wymusiła na wielu firmach konieczność podejmowania szybkich decyzji o inwestycjach technologicznych. W rezultacie wiele firm z sektora produkcji stanęło przed ogromnymi wyzwaniami związanymi z koniecznością podjęcia nowych inwestycji w infrastrukturę oraz zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Wiele wskazuje, że w ostatnich miesiącach cyfryzacja przyspieszyła we wszystkich branżach. Zmiana organizacji pracy wymusiła inwestycje w długofalowy rozwój infrastruktury, w tym modernizację rozwiązań na bardziej stabilne i skalowalne. W rezultacie przedsiębiorstwa z wielu sektorów, w tym produkcyjnych, zwiększyły budżety na infrastrukturę. Badanie, prowadzone przez Computerworld na zlecenie firmy Grandmetric, miało na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy w ostatnim roku firmy z sektora wytwórczego i dystrybucji potrafiły dostosować swoją infrastrukturę do zmieniającego się otoczenia oraz czy poczynione inwestycje okazały się trafne, a wdrożone rozwiązania są wystarczające? Na podstawie zebranych wyników redakcja Computerworld przygotowała raport, który ukazuje poziom zaawansowania infrastruktury informatycznej przedsiębiorstw przemysłowych, stopień poczynionych inwestycji w tym obszarze oraz aktualne wyzwania stojące przed firmami w trzech komplementarnych obszarach: sieci bezprzewodowych, narzędzi pracy zdalnej i współpracy oraz bezpieczeństwa.
Internet przedmiotów w transporcie
Zbuduj bezpieczny fundament i wykorzystaj IoT do poprawy doświadczeń pasażerów, bezpieczeństwa i wydajności. Internet przedmiotów (IoT) ma potencjał do przekształcenia branży transportowej poprzez gruntowną zmianę sposobu gromadzenia danych i informacji przez systemy transportowe, łącząc główne trendy techniczne i biznesowe w zakresie mobilności, automatyzacji i analizy danych. IoT to termin oznaczający połączenie w sieć obiektów fizycznych za pomocą wbudowanych czujników, i innych urządzeń, które mogą zbierać i przekazywać informacje o aktywności w sieci w czasie rzeczywistym.
Sieci ery cyfrowej w transporcie
Branża transportowa ma wiele podsegmentów, jednak wszystkie stawiają czoła podobnym wyzwaniom. Podniesienie poziomu bezpieczeństwa i ochrony, poprawa wydajności operacyjnej dzięki Internetowi Przedmiotów (IoT) oraz zapewnienie lepszej obsługi pasażerów to obecnie najważniejsze kwestie dla branży transportowej. Przedsiębiorstwa transportowe wiedzą, że ich sieci muszą stać się inteligentniejsze, aby wspierać wykładniczy wzrost ruchu i liczby pasażerów wraz ze wzrostem liczby ludności.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »