Pamięć w chmurze dla firm i korporacji

Box

Początkowo Box.net, a obecnie po prostu Box, to firma oferująca jedną z najlepiej znanych usług udostępniania pamięci masowej przeznaczonej zarówno dla małych, jak średnich i dużych przedsiębiorstw.

Użytkownikom biznesowym Box zapewnia nie tylko imponującą pamięć o pojemności 1 TB, ale również bogaty zestaw ambitnych i użytecznych funkcji.

Podstawowa, bezpłatna wersja usługi przeznaczona dla jednego użytkownika udostępnia pojemność 10 GB (maksymalna wielkość zapisywanych plików to 250 MB). Wielkości te można powiększyć do 100 GB (rozmiar plików do 5 GB) płacąc tylko 5 dol. miesięcznie.

Bogaty zestaw dostępnych programów klienckich umożliwia synchronizację plików z Box przy wykorzystaniu właściwie każdego urządzenia.

Aplikacja Box Edit umożliwia ściągniecie pliku, a po wprowadzeniu modyfikacji (edycji pliku) wszystkie zmiany są automatycznie zapisywane w chmurze.

Natomiast Box Sync pozwala na synchronizację zawartości współdzielonych katalogów Box z systemem lokalnym.

Zaawansowane, profesjonalne funkcje pojawiają się już w biznesowej wersji Starter Box obsługującej do 10 użytkowników. Dostęp do pojedynczych plików można zablokować, można określić, jak długo dokumenty mają być dostępne, zdefiniować, jakie uprawnienie trzeba mieć, by uzyskać do nich dostęp, a maksymalna liczba przechowywanych wersji dokumentów to aż 25.

W wersji Business liczbę przechowywanych wersji pliku zwiększono do 50, a dodatkowo oferuje ona możliwość korzystania z zewnętrznego systemu do autentykacji użytkowników oraz funkcje do zarządzania użytkownikami i audytu.

Wersja Enterprise została wyposażona nie tylko w więcej funkcji związanych z zarządzaniem, ale również biblioteki API pozwalające na tworzenie własnych rozwiązań współpracujących z usługą Box.

Pamięć w chmurze dla firm i korporacji

Bogaty zestaw dostępnych programów klienckich umożliwia

synchronizację plików z Box przy wykorzystaniu właściwie każdego urządzenia

Dobrym przykładem rozszerzania funkcji w kolejnych wersjach usługi Box może być przydzielanie uprawnień dla użytkowników.

W wersji Starter dostępne są tylko dwie role: Editor i Viewer (edytor i czytelnik). Business i Enterprise oferują konta z bardziej zróżnicowanymi uprawnieniami, określane jako Previewer, Uploader, Viewer, Previewer-Uploader, Viewer-Uploader oraz Co-Owner. Dodatkowo dostępne są narzędzia do szczegółowego raportowania udostępniające znacznie więcej informacji niż raporty oferowane przez Dropbox. System umożliwia rejestrację, kiedy i kto czytał lub modyfikował dany plik.

Najbardziej jednak Box powinien być doceniony za ogromną liczbę dodatkowych aplikacji i rozszerzeń, która przyćmiewa większość usług konkurencyjnych.


TOP 200